Başak Filtre

Başak Filtre Başak Filtre - Yağız Çetinoğlu

Tigerboy (Yağız Çetinoğlu) program: 3D max 2009+Vray Süre: 1,5 saat 2 yorum yapıldı 0/10 (1 kişi beğendi)

Başak Filtre 1Başak Filtre 2Başak Filtre 3Başak Filtre 4Başak Filtre 5

Öncelikle ilk iş tecrübem olduğunu belirtmek isterim.Çalışmış olduğum yerde istenilmiş olan kriterlere göre bir tasarım yaptım.yüksek fiyatından ötürü onaylanmadı.Ayrıca yeri burası mı bilemiyorum ancak patronum benden daha albenisi olan projeler bekliyor.İşe gireli altı ay oldu.Bu yüzden kendime pek güvenim olmuyor.Proje hakkında ise tecrübelerinize dayanarak yapacağınız olumlu,olumsuz hatta va ise ağır eleştirilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Başak Filtre için Yorumlar

Merhabalar Yağız. hani belli
HALOXOrcun Halil KayaAvatar

Merhabalar Yağız.
hani belli zaten çizgisel hatlarından yeni yeni deneyim kazanmaya başladığın.
şimdi bu stand hariç diğer standlarında hep genel tek renk dış cephe kullanıyorsun.

biri turkuaz. biri komple ahsap. her taraf aynı renk olduğu zaman ahenk katsın diye yaptıgın diğer (asimetrik, capraz, kare) estetik olarak düşündüğün şeylerin bir önemi kalmıyor. 3 standını gördüm aralarından en iyisi bu. ama buda ne kadar iyi diye sorarsan. baslangıc seviyesi için iyi.

türkiye standları çiziyorsan ilk olarak türkiyedeki tekniği iyice öğren
türkiyedeki teknikle ne kadar değişik şeyler yapabilirsin bunu düşün. google arattır ve iyice incele hoşuna giden standları.

ve en büyük tavsiyem. genellikle bu işte yabancı profesyonel tasarımcıları takip etmen. behance gibi sitelerden.

türkiyedeki firmalar için standın görsel görünümü 2. plandadır. müşterinin ilk baktığı şey standın işlevselliğidir. daha sonra bunu çizgisel hatlarla kombine etmendir.

herşey zamanladır. profesyonel olmak sana bağlı. ne kadar çok kendini işe verirsen ve yeni şeylere açık olursan ve sürekli araştırma içinde olursan. o kadar hızlı profesyonelliğe adım atmış olursun.


https://www.behance.net/OrcunHalilKaya
2014-11-15 11:50:52
  • Offline
  • Erkek
Yorumunuz için çok teşekkür
TigerboyYağız Çetinoğlu

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. dediğiniz gibi tek renk kullanıyorum.Nedeni genelde müşteri istekleri genelde logoda kullandıkları renk tercihlerinden dolayı oluyor.Renk konusunda kendimce kattığım bir karar olmuyor malesef.Tabi sizin yorumunuzdan gerekli dersi çıkardım ve yapacağım tasarımlarda aktardığınız tecrübeleri kullanmaya özen göstereceğim.

Yorumunuz için tekrar teşekkür ederim.


2014-11-15 16:11:25
  • Offline
  • Erkek

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !