Şahinbey çizgi film

Şahinbey çizgi film Şahinbey çizgi film - bayram kurt

kurt (bayram kurt) program: 3ds max 2014 - psoft pencil - After Effects Süre: Üç ay 8 yorum yapıldı 3/10 (17 kişi beğendi)

Gaziantep`in kurtuluş mücadelesini ve kahramanlaşan önemli isimleri anlatmayı düşündüğümüz projenin kabataslak tanıtım filmi. Senaryo ve modeller daha da geliştirilecek. Burada ilginç olan 3d max programıyla çizgi film renderi alarak bu projeyi yapmayı planlıyoruz.

Şahinbey çizgi film için Yorumlar

Selamlar,
kurtbayram kurtAvatar

Yukarıdaki yazıdada belirtiğim gibi, 3d max programıyla çizgi film renderi alarak yapmayı düşündüğümüz projenin son çıktı hali videodaki gibidir. Klasik çizgi filmlerdeki o çizgi tadını vermiyor elbetteki. Ancak, acaba çizgi film tadını ne kadar yakalamış veya ne kadar idare eder, o konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.


http://www.maryab.com
2014-05-30 03:00:24
 • Offline
 • Erkek
bence oldukca başarılı eski
tcn_ozgrTezcan ÖzgürAvatar

bence oldukca başarılı
eski çizgi filmlerin havasını vermesede atmosfer başarılı yansıtılmış

başarılarınızın devamını dilerim


2014-05-30 08:02:36
 • Offline
 • Erkek
tabiki iki boyutlu olmadığı
sitemaltug tezerAvatar

tabiki iki boyutlu olmadığı anlaşılıyor.

fakat değişik bir tat verdiği kesin

bence çok güzel olmuş.
en önemlisi ise teknik açıdan da oldukça kaliteli ve başarılı.

tebrik ederim.


http://maltugtezer.carbonmade.com/
2014-05-30 11:43:18
 • Offline
 • Erkek
elinize sağlık..
blackALALKIM SERBESTAvatar

projedeki cartoon efektini "http://www.cebas.com/index.php?pid=productinfo&prd_id=136" final toon pluginiyle daha başarılı yapabilirsiniz.Ayrıca background imajları kullanmanızı tavsiye ederim,maxi olabildiğince hafifletmeye çalışın.uzun soluklu projelerde sahnelerin doluluğu hem render hem de çalışma performansı açısından çok önemli.son olarak,morph olayına biraz daha yoğunlaşmanız gerekiyor.ağız hareketleri özentisiz olmuş..kolay gelsin iyi çalışmalar..


2014-05-30 13:45:18
 • Offline
 • Erkek
Render bence güzel duruyor.Klasik

Render bence güzel duruyor.Klasik çizgi film havası yok tabi...Fransız askerlerinin eğilerek köprü tarafına yuruyusunde hepsinin aynı tip te olması benim gözüme battı ..En azından bazılarının hareketleri yavaşlatışıp hızlandırılabilir... Bana biraz motion capture havası verdi... Ama bu film içinde motion capture uygun bence...


https://www.youtube.com/user/3dmaxanim
2014-05-30 14:57:55
 • Offline
 • Erkek
Süper
turkertTürker TunalıAvatar

Süpersiniz.


Türker TUNALI
2014-05-30 18:23:10
 • Offline
 • Erkek
elinize sağlık
SemihkartalHalid Semih KARTAL

Nede güzel olmuş , böyle projelerin desteklenip çoğalması lazım başarılar diliyorum inşallah başarılı olursunuz çizgifilminizle.


http://semihkrtl.wix.com/freelance
2014-05-30 18:40:18
 • Offline
 • Erkek
yorumlar için teşekkürler, dikkate
kurtbayram kurtAvatar

yorumlar için teşekkürler, dikkate alınacaktır. Özellikle kararterlerin aşarı hareketli olduğu sahnelerde renderda otomatik olarak atılan kontur çizgileri titreşimli bir görüntü sağlıyor, bunda en iyi sonucu psoft pencil de aldık, ki yine de aşırı hareketli sahnelerde dikkatli olmak gerekiyor. Cebas`ın pluginini daha önceleri denediğimi hatırlıyorum o yüzden düşünmemiştim.

Atların ve at üstündeki hareketler, ateş etme, patlama vs çoğunluğu keyframe tekniği ile yapıldı. Ancak motion capture de mümkün olsa hepsinde kullanmak isterim, bu video da Şahinbey`in yüremesi aslında kovboy yürüme sahnesinden alındı, ayakta durularken vücudun devinim hareketleri de, çocuğun taş atma sahnesi de motion capturedir, sadece bunların kafa, el ve gerekli gördüğümüz vücut elemanlarında, hatta başlangıç ve bitiş kısımlarına yeni eklemelerle konuya uygun hale getiriyoruz. Özellikle de ben bir animatör olmayı hedeflemediğimden, mecbur kalmadıkça sıfırdan keyframe çalışmıyorum. Amacım eldeki imkanları kullanarak ortaya sevdiğim konularda birşeyler çıkarabilmek.

Aşağıdaki linkte tamamı keyframe çalıştığım bir "mc hammer" dansı yapan ördeğin klibi var. Gerektiğinde referans video kullanarak da idare edecek bir keyfarme çalışması çıkartabileceğimi düşünüyorum ama animatörlük açıkçası benim idealim değil, şartlar icabı.

http://www.youtube.com/watch?v=9cw5B0O29U4


http://www.maryab.com
2014-05-30 18:48:46 Edit:2014-05-30 18:50:15
 • Offline
 • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!

kurt Diğer Çalışmaları