LakeHouse

LakeHouse LakeHouse - emrekaraca

2e3a (emrekaraca) program: 3Ds Max 2014 + Mentalray Süre: 1,5 Hafta 4 yorum yapıldı 5/10 (28 kişi beğendi)

LakeHouse 1

İnternette aratarak bulduğum bir fotoğraftan esinlenerek çizdiğim çalışma. Ticari değildir, portfolyom için yaptığım bir çalışmadır. Arazi engebelerini oluşturmak için polygonlara soft selection ile şekillendirdim. Kum, çakıl gibi olan tarafın kaplamasını max programının kendi kaplamalarından seçtim, kabartıları içinse displacment kullandım. script kullanmama gerek kalmadan güzel bir etki yarattığını düşünüyorum.
Yorumlarınızı rica edeceğim. eksikler nelerdir?

LakeHouse için Yorumlar

Çok başarılı olmuş emeğine
coldmanSüleyman özelAvatar

Çok başarılı olmuş emeğine sağlık


2014-03-03 08:30:58
  • Offline
  • Erkek
Eski çalışmalarınıza nazaran ciddi
dmrmrtMurat DEMİRAvatar

Eski çalışmalarınıza nazaran ciddi bir seviye artışı diyebilirim. çatıdaki metalin çok fazla yasıttığını ve doğru IOR değerinde olmadığını düşünüyorum. Ahşap çok tatlı gözüküyor ama sanki çok fazla aynı tonda ahşap var tek düze gibi yada içerideki sarı ışık bunu katlıyor. ben çok beğendim elinize sağlık


2014-03-03 13:10:55
  • Offline
  • Erkek
evet Murat haklısın
2e3aemrekaracaAvatar

Çatı için metalin ayarını çok değiştirdim. çok mat oldu önce (metal ayarları yapmama rağmen)sonrada crome yapıp rengini değiştirdim. Benimde içime sinmedi ama çok uzadı çalışmam sıkılmamak için öyle bıraktım. ahşap desenleri için 8 farklı tonda hatta farklı texture kullandım ama açık renk baskın kalmış. binanın cephe kaplaması olduğu için çok zıt tonlarını kullanmak istemedim. zeminde daha çok kullandım farklı texture.


2014-03-03 15:36:51
  • Offline
  • Erkek
Metal için şunu söyleyebilirim.
dmrmrtMurat DEMİRAvatar

Metal için şunu söyleyebilirim. Kullanılan metal nedir? Boyalı bir metal ise ki resimden öyle anlıyorum BRDF değeri için IOR`un kromun değeri kullanılmamalı. Boyayı bir plastik veya epoksi gibi düşünürseniz bunun IOR değeri yaklaşık 1,8 gibidir. Chrome değeri kullandığınız için 90 derecelik yansıtma çok miktarda.Yani piyada kendi has rengi böyle koyu olan boyasız düz metal bulamazsınız. Bu yüzden metal olarak değil boyalı yüzey olarak yorumlamalı. orta bir reflection değeri ve bump mape bağlı bir glossiness işinizi görür diye düşünüyorum.


2014-03-04 13:05:14
  • Offline
  • Erkek

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !

2e3a Diğer Çalışmaları