CORONA RENDER TEST SCENE

CORONA RENDER TEST SCENE CORONA RENDER TEST SCENE - Murat DEMİR

dmrmrt (Murat DEMİR) program: 3ds max 2013 / CORONA RENDER Süre: 20 dk 5 yorum yapıldı 0/10 (1 kişi beğendi)

Merhabalar. Corona Renderı ilk deneyişim. Sahne tamamen hazırdır. Buna takılmayınız lütfen. Bütün malzemeler Corona malzemeye çevrilmiştir. Malzeme editörü çok hoşuma gitti sıkıcı mental ve vray editörü gibi değil. Canlı olarak malzemeyi görebiliyorsunuz buda çok hoş. Corona material çok fazla kompleks değil ama yeterli, geliştirilmesi gereken çok şey var gibi fakat sonuçlar gayet iyi. Özellikle işlemciye yüklenmesi ve GPU gibi CPU renderı alması çok tatmin edici olmuş.

CORONA RENDER TEST SCENE için Yorumlar

Ayarları açtığında süre uzuyor
cagyalmançağdaş yalman

Ayarları açtığında süre uzuyor mu? Kalite olarak Vrayi geçicek gibi :D


2013-12-19 15:13:43
  • Offline
  • Erkek
İşin ilginci ayarlar konusunda
dmrmrtMurat DEMİRAvatar

İşin ilginci ayarlar konusunda hiç bir şey yapmadım aslında en ufak fikrim dahi yok:) okumaya çalışıyorum ama biraz karışık bir manueli var. Vraydeki gibi interior sahneler için ikinci bir GI hesaplaması var fakat 3 4 seçenek daha ekleniyor. beni en çok malzeme editörü etkiledi çok hoş bir arayüz. üstelik toplam plugin de 7 MB


2013-12-19 15:25:09
  • Offline
  • Erkek
corona
SemihkartalHalid Semih KARTAL

güzel render gibi duruyor ayarları artınca cok daha hoş durur tabiki :Dbiraz anlatırmısınız corona nasıl bir program? max ` e pluginmi? yoksa ayrımı olayı nedir?


http://semihkrtl.wix.com/freelance
2013-12-19 16:43:09
  • Offline
  • Erkek
Vray veya octane render
dmrmrtMurat DEMİRAvatar

Vray veya octane render gibi bir render motoru plugini. sadefce 7 mb boyutunda kolay kurulumlu bir plugin. Vraye ilede adapte edilmiş durumda çoğu pluginide destekliyor. Forest pack multiscatter gibi. Peter Guthrie nin blogunda gezerken farkettin. Ayarları arttırmak lazım evet ama bu sadece bir deneme ve beni çok memnun etti.


2013-12-19 16:52:48
  • Offline
  • Erkek
corona render kayıt sonrası smooth luk
hsnahlehsnahle

Merhaba ben corona render da yeniyim ALPHA V6 versiyonunu indirdim 3ds max 2015 de kullanmak için. Sorum şu ki; render alıyorken gayet iyi gözüküyor fakat kaydettikten sonra görseli (jpeg ya da png fark etmiyor) açtığım zaman o netlik kaybolmuş hafif bulanık keskin olmayan bir görsele dönüşüyor.Gamma değerinden kaynaklanmıyor sanırım onuda denedim, forumlarda gezdim bir çözüm bulamadım yardımcı olabilirseniz çok çok iyi olur. Teşekkürler


2015-12-14 13:57:47
  • Offline
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!

dmrmrt Diğer Çalışmaları