Samsung Dream

Samsung Dream Samsung Dream - yunus emre dayı

yunusemredayi (yunus emre dayı) program: 3dsmax 2013 + Vray Süre: 3 gün 5 yorum yapıldı 3/10 (6 kişi beğendi)

Samsung Dream 1Samsung Dream 2Samsung Dream 3Samsung Dream 4Samsung Dream 5Samsung Dream 6

sürekli gelişen teknoloji yelpazesinde farklı telefon modellerine yeni bir model eklemek istedim . markasını samsung olarak düşündüm . modelide salladım . google translate e hayal yazdım Dream çıktı ortaya :)

samsung un keskin hatlara sahip bir çizgi izlemesini isteyerek ortaya böyle bir model çıkardım . can sıkıntısını da gidermiş oldum :) olumlu yorumlar alırsam. firmaya mail atmayı düşünüyorum :D
modelleme 1 saat kaplama ve render ayarları 2. 3 gün aralıklar ile. günde 2 saat gibi bir süre. renderları orta kalitede aldım.

Samsung Dream için Yorumlar

telefon güzel görünüyor ama
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

telefon güzel görünüyor ama böyle keskin hatları genelde sony kullanır hatta başlığa bakmadan baktığımda sony xperia serisinden sandım sony için güzel tasarım olabilir.


www.yunusdayfun.com
2013-08-13 09:45:47
  • Offline
  • Erkek
Evet keskin hatlara sahip
yunusemredayiyunus emre dayıAvatar

Evet keskin hatlara sahip tasarımlar genelde sonyden geliyor.
Acıklamada bahsetriğim gibi. Bu tarz tasarımlar samsungdan gelsin istiyorum.
Yorum için teşekkür ederim


https://www.behance.net/yunusemredayi3d
2013-08-13 12:27:55
  • Offline
  • Erkek
Köşeli hatlar ve ince
ArkondeRAlper SözenAvatar

Köşeli hatlar ve ince tasarım çok şık olmuş. Elinize sağlık. Kameradaki yansıma probleminin de çözülmesine sevindim. O yansıma gözükmese eksik kalırmış gerçekten :)

Uygulama adına benim gözüme batan tek şey 2. resimde ekran görüntüsündeki jpeg bozulmaları oldu. Detaylı bir çalışma yapmışsınız, böyle basit hataların işin tadını kaçırmasına izin vermeyin. Boş ekranla bile render edebilirsiniz bence. Zaten samsung bütün modellerine touchwiz denilen iğrenç arayüzü kuruyor. Burada görülen android in standart arayüzü.

Tasarım konuunda birkaç eleştirim olacak ama. Dediğim gibi görsel olarak şık bir tasarım olmuş. Ama öncelikle ses tuşlarının yeri yanlış. Telefonla konuşurken ses tuşlarının ergonomi açısından ya baş parmağa ya da işaret parmağına denk gelmesi istenir. Yani ya sağ üstte ya da sol üstte olmalılar.Böyle bir model kısa zamanda kullanıcılardan şikayet almaya başlar :)

Resimlerden anladığım kadarıyla arka kamera ve ön kamera neredeyse üst üste duruyorlar ve kulaklık jackı da bu ikisine çok yakın. Bu üç parça da telefonun içindeki en kalın parçalar. İmalatta birbirlerine bu kadar yakın yerleştirilmelerinin mümkün olduğunu zannetmiyorum. Aynı durum telefon hoparlörü (ahize olarak kullanılan) ve mikro usb girişi için de geçerli. Bu parçaları birbirlerinden biraz uzağa taşımanız gerekebilir.

Tasarıma soft ya da hard butonlar eklememişsiniz. Bu da telefonu tablet arayüzünde, menu bar aşağıda olacak şekilde yazılımsal butonlarla kullanmayı mecbur kılıyor. Alttaki logonun iki yanına birer dokunmatik buton eklerseniz (tasarımı bozmanıza gerek yok, şu anki s3 de olduğu gibi sadece arka aydınlatma açıkken belli olacak şekilde olabilirler) böyle bir zorunluluk kalmaz. Özellikle yazılım kilitlenmelerinde bu butonlar çok kullanışlı oluyor.

Son olarak benim kişisel zevkimle ilgili bir şey, ben bu tasarımın etrafında ince satin finish bir metal bant koymak isterdim.

Tekrar elinize sağlık, kolay gelsin...


Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2013-08-13 23:29:20
  • Offline
  • Erkek
alper bey detaylı yorumunuz
yunusemredayiyunus emre dayıAvatar

alper bey detaylı yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. bir çok konuda haklısınız. bazı yerleri üşendiğim için değiştirmedim. kameraların aynı hizada olması vs. birde ekran görselini yüksek çözünürlükte bulamadım ve böyle oldu :D kendim photoshopta hazırlayacaktım fakat onuda yapamadım. photoshopu ne zamandır renk ayarı ve montaj için kullanıyorum. diğer fonksiyonlarını iyice unuttum . fireworks ile yapıyordum eskiden ekran görsellerini . onuda kurmak... :)

tekrar teşekkür ederim sağolun.


https://www.behance.net/yunusemredayi3d
2013-08-13 23:50:05
  • Offline
  • Erkek
Sadece kaplamayı jpeg yerine
ArkondeRAlper SözenAvatar

Sadece kaplamayı jpeg yerine png bir versiyonla değiştirseniz bile jpeg bozulmalarından kurtulursunuz. Düz renk alanları arasında geçişlerde jpeg sıkıştırması ciddi bozulmalar yapar. Özellikle resimde pil simgesinin etrafında görüyorsunuz bunu. Bu yüzden fotoğraftan ziyade çizim, grafik, karikatür gibi düz renk alanların bulunduğu resimlerde format olarak png tercih edilir. Eskiden internet hızı ve bant genişliği problemleri olduğundan gif tercih edilirdi, sıkıştırmaya daha elverişli olduğundan. Ama png kalite açısından çok başarılı. Küçük bir ipucu; google görsellerde advanced search e girerseniz dosya tipi olarak png seçerek aratabilirsiniz.


Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2013-08-14 00:12:53
  • Offline
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!