ferrari

ferrari ferrari - charly aksoy

caksoy (charly aksoy) program: 3dsmax Süre: 1gun 8 yorum yapıldı 3/10 (5 kişi beğendi)

bir dersten takip ederek sadece 3dmax kullanilarak hobi amacli yapilmistir.ikinci araba calismam,aslinda daha cok mimari calisma yapiyorum.farlarda nasil daha gercekci bir materyal kullanabilecegimi tavsiye ederseniz sevinirim..

ferrari 1

ferrari için Yorumlar

Aracın gövdesine söylenecek pek
djmaximus

Aracın gövdesine söylenecek pek birşey yok ama jantlar, lastikler, farlar, fren diskleri ve ızgaralar için aynı şeyi söylemek zor. Camlarda da sıkıntı var biraz.
Öncelikle jantlar için reflect map bölümünde falloff kullanmanı tavsiye ederim. glossiness değerini de biraz daha düşürmen gerek gibi duruyor.Jant tasarımı zayıf olmus ayrıyetten. Referans fotolara bakmanı öneririm. Lastikler ise bir spor aracın lastiğinden çok 4x4 lastiğini andırmış. Yine referans foto kullanmanı öneririm. Daha gerçekçi far için ise ızgaramsı yapıda refract map kullanabilirsin. Vray material derslerini inceleyebilirsin veya elinde evermotion modelleri varsa materyalleri inceleyip fikir sahibi olabilirsin.Daha güzellerini bekliyoruz :) iyi çalışmalar


2012-10-19 11:05:40
 • Offline
model olarak fena değil
sofistErcan DurmuşAvatar

model olarak fena değil bence ama ışık ve malzemeler biraz sorunlu,ayrıca bu ferrariyi de böyle bir mekanda satmaya çalışmak doğru bir anlayış değil. Bende araba modelliyorum ama bu forumda yeteri kadar ilgi görmüyor bu tür çalışmalar,forumu takip edenlerin çoğunun buradaki emek yoğunluğundan haberleri yok sanırım... abuk-subuk çalışmalara bol reiting vermeyi seven aşiret üyeleri var bu forumda yani ciddi anlamada çalışmalara yorum yapan adam yok. hocam eline sağlık, süper emek var gibi teknik ve görsel zevkten yoksun yorumlar gırla bu forumda zaten hakettiğin ilgiyi göremezsin. önce oturup bir ferrari modellemeleri gerekir sanırım seni anlamaları için hazır sahnelerinden kendilerini sıyırıp vakit bulurlarsa tabi...


2012-10-19 12:46:57
 • Offline
 • Erkek
farlar
meteora81fatih kapçak

renderdan pek anlamam ama sürekli araba tasarlayan biri olarak farlarda en az 3 çeşit krom kaplama kulanmalısın mesela farın iç zemini koyu krom farın içindeki ıvır zıvırlar açık krom far merceklerinin çerçevesi vs. de başka tonda bir krom veya aşırı parlak metal yapabilirsin

ayrıca farın içine gerçekçi gürünmesi ve yansıma yapması için cips gibi tırtıklı yüzey yapmalısın

çalışman güzel olmuş eline sağlık..


IMPROVER-TR www.improver-tr.com
2012-10-19 13:12:24
 • Offline
 • Erkek
Bende otomobil modelleme tasarımla
halkaFurkan YILMAZ

Bende otomobil modelleme tasarımla ilgileniyorum ama hani çok da tecrübeli sayılmam :)

Jant için linkteki gibi yapmanız lazım, referans resim olmayınca bir tane çizgiyi yapacağım kol sayısı kadar array ile kopyalayıp yapıyorum, dışında bir çember yerleştiriyorum.

http://www.3dm3.com/visits/3987

@sofist
Yorumlarınıza katılıyorum. Emek istiyorum otomobil modellemek. Sizin Lamborghini`yi çok beğenmiştim, ama insan kendi tasarımını yapınca çok daha fazla zevk alıyor, tavsiye ederim :)

Kolay gelsin.


www.furkanyz.com
2012-10-19 13:43:10
 • Offline
 • Erkek
araba tasarımı zor iş,
sofistErcan DurmuşAvatar

araba tasarımı zor iş, mekanik, elektronik, teknik bilgi gerektiriyor ben daha çok fotolara bakıp bluprint tekniği ile modelliyorum. bir ara aklımdan gecmedi değil araba tasarlamak ama özgün bişey çıkarmak için önce binlerce model yalayıp-yutmak gerekiyormuş gibi geldi sanki. yani sadece güzel bir kabuk yapmak araba tasarımı için çok yetersiz olur sanırım ve ben şu anki teknik bilgimle bunun ötesine geçemem o yüzdende bulaşmadım. Varsa feyz alacağım tasarımlarınız paylaşmanızı rica edebilirim bu forumda.


2012-10-19 14:19:34
 • Offline
 • Erkek
Herkesin her çalışmaya sayfalarca
mardulakOgan BİRANAvatar

Herkesin her çalışmaya sayfalarca yorum yapmasını beklemek çok doğru olmaz ama, genel anlamda forumların hepsinde 'eurovision' durumu var. Ayrıca, insanların yapıcı da olsa olumsuz eleştiriye tahammülü yok. ( Olumsuz eleştiri yapmak; berbat olmuş, hiç beğenmedim şeklinde karşı tarafı kırıcı olmak demek değil tabi . Bu şekilde yapılan söylemleri saymıyorum bile). Yapılan her çalışmada bir emek vardır ve bu emeğe saygı duymak lazım ancak biraz da eğri oturup doğru konuşmak lazım. Önüne gelen her çalışmada neden 'bunu beğen' tıklanır, neden süper olmuş denir ben de anlamış değilim. Zaten tecrübeli ve bu işlere yıllarını vermiş arkadaşların yorumları kendini belli etmektedir. Ercan DURMUŞ' un yorumu üzerine böyle bir yorum yazmak istedim. Yanlış yer seçtiysem affola..

Ferrari ile ilgili arkadaşların yorum ve tavsiyelerine katılıyorum. Başarılar dilerim.


www.birantasarim.com
2012-10-19 14:57:51
 • Offline
 • Erkek
Tasarım yapmak kolay değil
halkaFurkan YILMAZ

Tasarım yapmak kolay değil katılıyorum, iki tane tasarımım var, ikisinide burada paylaştım, benim galerime girerseniz bakabilirsiniz. Tasarımlarımdan feyz alır mısınız bilemem, herkesin zevki düşüncesi farklıdır, ama kendi tasarımınıza bakmak çok hoş bir duygu.

"mekanik, elektronik, teknik bilgi gerektiriyor "

haklısınız, bende olduğu kadar yapıyorumsmiley 4

Avatarımdaki aracın çizimlerini bitirmek çok zor olmuştu, bluprint hazırlamasıda ciddi problem. Bir yerden sonra sıkıldım bıraktım artık sadece dışını render aldım, normalde o aracın içide var, herşeyi ile düşündüm, detaylarını ayarladım ama olmadı, sabır istiyor, bende ise zaman kısıtlı.


www.furkanyz.com
2012-10-19 16:08:07
 • Offline
 • Erkek
herkesin yorumlarina,ayirdiklari zamana cok
caksoycharly aksoy

herkesin yorumlarina,ayirdiklari zamana cok tesekkur ederim...djmaximus dedigin gibi falloff ve farlar icin refract kullanacagim.deneyecegim..Lastikleri zaten blueprintten modelledim.Jantlari biraz sikilmis olup alelacele yapmis olabilirim(kendime tanidigim kadariyla buyuk ihtimal)meteora krom tavsiyeni de deneyecegim..(musait olur olmaz)tekrar tesekkur ederim.


reality?..
2012-10-22 12:36:11
 • Offline
 • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!