V-Ray : Render ayarları

Render ayarları
fehmiFehmi AKPINAR

Herkese merhaba.
https://ibb.co/Ryyx7Ft
Linkteki gibi render almak istiyorum. Ayarlar için yardımcı olabilecek var mı?
Benim aldığım render basit photoshop lu hali ile
https://ibb.co/0jfHZ8w
böyle çıkıyor ve pc ekranı ile tv de farklı gözüküyor.


2019-03-26 11:57:43
  • Offline
  • Erkek
öncelikle her ekranda pc
berker3dBerker ERGÜDENAvatar

öncelikle her ekranda pc tv vs farklı görünmesi normal onun senin 3ds max veya render ayarlarınla alakası yok ekranların renk kalibrasyonu vs ile bir durum yani mutlak sonucun hangisi olduğunu bilmen zor onun için kalibre edilmiş iyi bir monitor kullanman yada kendi monitorunu kalibre etmen vs lazım o zaman kendi ekranında gördüğün renderı doğru kabul edebilirsin ama gene tv de baktığında tonları farklı göreceksindir ona cok takılma bence.

Asıl sorunada cevap olarak benim fikrim; senin sorunun ve çözümü aradığın yer yanlış. Render ayarları genel olarak ekrandaki kirliliği ışık lekelerini canlılığı kontrastı keskinliği çözünürlüğü vs vs etkileyebilir ve bunları en iyi hale getirmek için render ayarları nasıl olmalı gibi sorulabilir

Ama render daki gerçekçiliği arttırmanın göze daha hoş daha foto realistik gelmesini sağlamanın yolu render ayarlarından geçmiyor. Kaplama ve ışıklandırma burdaki en önemli iki nokta bence bunlarla beraber detaylı bir modelleme ve sahne kurulumu yani ama bence en başta kaplama ve ışıkta aramak lazım cevabı. sonrasında render ayarlarına hiç dokunmadan diren render a bassan bile sonuç iyi çıkacaktır.

İyi çalışmalar, kolay gelsin...


www.berkererguden.com www.instagram.com/berkerguden3d/
2019-03-27 10:12:20
  • Offline
  • Erkek
Teşekkürler.
fehmiFehmi AKPINAR

Teşekkürler.


2019-07-10 09:32:19
  • Offline
  • Erkek