V-Ray : 3ds max 2015 .mat dosyası nasıl eklenir

3ds max 2015 .mat dosyası nasıl eklenir
RaskalBatuhan KARA

merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu konu forumda varmı bilmiyorum biraz araştırdım ama bulamadım o yüzden kusura bakmayın.

3ds max 2015 kullanıyorum vray 3.00.07 paketi de yüklü vray.materials.de den hazır materyeller indirdim ama max e nasıl eklenip kullanıldığını bilmiyorum yani materials editöre ekleyemedim internetten araştırdım eski versiyonlar icin dökümanlar var ama arayüz farkından dolayı 2015 de uygulayamadım 2015 versiyonunda nasıl hazır vray metaryel eklicegimle ilgili yardımcı olabilirmisiniz ?

2015-01-12 14:09:38
  • Erkek
{islemler}
3ds Max 2014 ve
eRtanKaRayapiH. Ertan KarayapıAvatar

3ds Max 2014 ve buna uyumlu Vray kullanıyorum. Material Editor penceresinden ``get material`` , sol üst köşedeki oka tıkla, ``open material library`` , .mat dosyasını bulunduğu klasörden seçiniz.

2015 sürümünde farklı olduğunu sanmıyorum ama siz yukarıdaki yöntemi uyguladınız mı?

- eRtanKaRayapı -
2015-01-12 20:17:26
  • Erkek
{islemler}
Hocam o yöntemi denedim
RaskalBatuhan KARA

Hocam o yöntemi denedim metarial i get material penceresindeki listeye eklendim ama ordan material editor penceresine ekleyemedim.

İlgilendiğiniz için teşekkürler.

2015-01-12 20:21:30
  • Erkek
{islemler}
çift tıkladığınızda eklenmesi lazım,
eRtanKaRayapiH. Ertan KarayapıAvatar

çift tıkladığınızda eklenmesi lazım, nasıl bir hata veriyor? herhangi bir pencere falan mı açılıyor?

- eRtanKaRayapı -
2015-01-12 20:46:25
  • Erkek
{islemler}
malzeme bozuk olmalı.
metetmetehanAvatar

istersen materyalı bir ekle buraya bizdede aynısını yapacakmı.

bu materyalı sen baska dosyadan mı kaydettın?

metehan
2015-01-13 00:56:37
  • Erkek
{islemler}
bende aynı hatayla karşılaşıyorum
kmlkyhn87kemal kayhan

bende aynı hatayla karşılaşıyorum bazen mat dosyasını kütüphaneden cağırdığınızda altında bir ton sekmesi çıkıyor. (bir sürü yuvarlak şeklinde yani:) onda nasıl olduğunu bende bilmiyorum.

Ama dediğin çift tıkladıgın metarial editöre kaplama deseniyle filan gelmiyorsa sadece alakasız bir yuvarlak şeklinde geliyorsa diffuse,bump,refl. vb. şeylerin yerini maps kısmından tek tek göstermen lazım .

2015-01-13 10:36:36
  • Erkek
{islemler}
Hocam mat eklediğin yerde
AzorkaHalilAvatar

Hocam mat eklediğin yerde show incompatible yazıyor bide onun altında bi şeçenek daha onları işaretleyince herşey görünür

2015-01-15 08:46:48
  • Erkek
  • https://www.46pixel.com/
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !