Oyun Yapımı : Unreal Engine 4 Eğitimi Almak İsteyenler

Unreal Engine 4 Eğitimi Almak İsteyenler
yakarizaferAvatar

Bir süredir unreal eğitimi almak için kurs araştırıyorum ve bu eğitimi veren birtek bilişim eğitim merkezini bulabildim. Onlarda normalde özel ders veriyorlarmış yeterli sayı oluşursa sınıf açabileceklerini söylediler. Benimle beraber 3 kişinin daha eğitim almak için görüştüğünü belirttiler. Sayıyı 7-8 kişiye çıkarabilirsekte sınıf açabilirlermiş. İstanbulda olup unreal eğitimi almak isteyenler varsa bu konuda bilgi alışverişinde bulunalım. Bildiğiniz alternatif yerler varsa onları da değerlendirebiliriz.


İmkanın sınırını görmek için, imkansızı denemek lazım.(Fatih Sultan MEHMET)
2016-04-26 01:14:03
 • Offline
 • Erkek
Kurs yok araştırma, vazgeç

Kurs yok araştırma, vazgeç bilişim yada başka bir kurstanda alma.Özel ders olabilir veyahut kendin öğrenmeye çalış.Kursa para kaptirma.Çünkü kurs bittiğinde hiçbirşey yapamamış olarak biter.


2016-04-26 01:32:22
 • Offline
 • Erkek
ders
drekonNecmi DemirkeserAvatarDükkan sahibi

bildiğim kadarıyla unreal C++ ve C# dillerini kullanıyor..

Zafer < Programlama bilgin ne seviyede ?


Game maker
2016-04-26 08:53:25
 • Offline
 • Erkek
Unreal`da C++ ve/veya Blueprint
JackyMehmet GüvenAvatar

Unreal`da C++ ve/veya Blueprint ile programlama yapabiliyorsunuz. Sadece Blueprint kullanarak oyun yapmak mümkün. Hatta, 4.11 ile deneme aşamasında olan, paketlemede Blueprint kodunu C++`a dönüştürüp işlem hızını 10 kat arttırdığı söylenen bir sistem de geliyor.

C++ harici Unreal Engine üzerine özel ders isteyen varsa benimle de iletişime geçebilir bu arada.


www.mehmetgvn.com
2016-04-26 10:36:23
 • Offline
 • Erkek
Serdar hocam;İngilizcem yetersiz. Türkçe
yakarizaferAvatar

Serdar hocam;İngilizcem yetersiz. Türkçe kaynakta çok az. Bu yüzden kendi kendime öğrenebilirmiyim emin olamadım.çözüm olarak kurs arayışına girdim. Özel dersler pahalı olduğundan bir sınıf oluşturabilirmiyiz diye araştırmaya başladım.
Necmi hocam; programlama bilgim yok. Düşüncem ue4 ün programlama dışındaki kısımlarını öğrenerek temel oluşturmak sonrasında programlamaya ağırlık vermek. İlk başta da c++ bilgisi gerek derseniz onu da özel veya kursla öğrenmeye çalışacağım.
Mehmet hocam; ilk başta senin dediğin gibi blueprint yöntemi mimari ağırlıklı işler yaparak altyapı oluşturmayı sonrasında c++ ı da öğrenerek daha detaylı işler yapmayı planlıyorum. Mimari olarak üst düzey işler yapabileceğim bir eğitim olursa sizden özel ders alabilirim.

Ue4 ü iyice öğrenmek istiyorum. Gelecek her öneriye açığım.


İmkanın sınırını görmek için, imkansızı denemek lazım.(Fatih Sultan MEHMET)
2016-04-26 18:32:55
 • Offline
 • Erkek
Merhaba, Kastettiğiniz sadece
unvermelihMelih Ünver

Merhaba,

Kastettiğiniz sadece mimari görselleştirme ve basit interaktif fonksiyonlar ise özel ders konusunda yardımcı olabilirim. Galerimde örnek çalışmamı görebilirsiniz.


Melih Ünver - 3D Game Artist - tr.linkedin.com/in/melihunver - youtube.com/unvermelih/videos
2016-04-26 20:10:49
 • Offline
 • Erkek
ders
drekonNecmi DemirkeserAvatarDükkan sahibi

Anladım... Eğer herhangi bir temel bilgin yoksa C++ ; japonca öğrenmek gibi gelir.

Aşağıdaki TÜM videoları baştan sona izleyip sonra birilerine para vermeyi düşün, video ile bakıp aynısını yapmak bile daha iyidir: http://docs.unrealengine.com/latest/INT/Videos/


Game maker
2016-04-27 08:11:20
 • Offline
 • Erkek
dersi verecek kişinin referans
mchebimahmut tufanoğlu

dersi verecek kişinin referans işlerine bak varsa al ben sordum ismi google amcada geçmiyor bile kandırmak için adam arıyorlar sende vesile olma bence.


2016-04-29 12:50:58
 • Offline
 • Erkek
selam yakari dostum, belki
mustafakalaycimustafa kalaycı

selam yakari dostum, belki haddim değil ama fikir olarak sana bu konuda yardımcı olabilirim, kodlab`ın UNREAL ENGINE 4 kitabı var ben baktım baslangıc için en ideal kitap cd`leride var.


2016-04-29 13:45:40
 • Offline
 • Erkek
Melih hocam, esas yapmak
yakarizaferAvatar

Melih hocam, esas yapmak istediğim en az 1000-2000 dönümlük bir alanda geçen bir oyun.Oyun dönem olarak eski bir tarih de geçecek.Tarihine uygun köyler ve kentler oluşturulacak.Hikaye geniş bir alanda geçeceği için tekil mimari işlerde karşılaşılan sorunlardan çok farklı sorunlar çıkabilir. Bunları aşmak içinde iyi bir altyapı oluşturmak gerek. Bu yüzden bir kurs arayışına girmiştim.Kurta görüştüğüm yetkili dersi verecek hocanın Türkiye de bir oyun firmasında çalıştığını söylemişti. Açıkça kursa gitmeye karar vermeme buda artı bir katkı yapmıştı. Mehmet Çebi senin de dediğin gibi ismi google arattığımda bende bir bilgiye ulaşamadım. Bu yüzden kurstan hoca ile yüzyüze görüşme ayarlamasını rica ettim.Dedikleri gibi, oyun firmasında çalışan ve donanımlı birisiyse böyle bir kişiden ders almak kısa süre de ilerleme kat etmemize yarayabilir.Aslın da eğitim almayı düşünen başkaları da olursa hocayla görüşmeye onlarla beraber gitmeyi planlıyorum.

Necmi hocam benim programlama ile ilgili herhangi bir temel bilgim yok. Fakat bu işe 3 arkadaş beraber başlıyoruz. Arkadaşlarımızdan bir tanesinin programlama bilgisi var. Programlama ile ilgili işlerin çözümünü o yapacak ama temel düzeyde bilgiye bu işin içinde olan herkesin sahip olması gerektiğini düşünüyorum.Amacımız ilk başta bir demo yapmak. Sonrasında işin seyrine göre eksik kaldığımız noktalarda ya yeni kişiler istihdam ederek veya dışardan hizmet satın alarak işi profosyonellliğe taşımayı planlıyoruz.Hocam dediğin gibi önce eğitim videolarından başlamak sonrasında duruma göre kursa karar vermek daha doğru olacak gibi gözüküyor.

Mustafa önerin için teşekkürler bende seninle aynı fikirdeyim ve o kitaptan hemen bir tane edindim.


İmkanın sınırını görmek için, imkansızı denemek lazım.(Fatih Sultan MEHMET)
2016-04-29 14:48:57
 • Offline
 • Erkek

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !