Genel Konular : Uzay kuvvetleri 2911 Buluşması

Ya canım arkadaşlarım dostlarım
soneday7Soner ÇakırAvatar

Ya canım arkadaşlarım dostlarım meslektaşlarım benim. Ben buluşma etkinliği düzenlemek için konu açtım konuyu nerelere getirdiniz
Şahin Derun abimizde bu buluşmaya katabilmek için görüştüm olmlu yanıt aldım . Konu almış başını gitmiş.

Başlamadan iptal etmeyi düşünüyorum

Yorumları okuyun
https://www.facebook.com/sahin.derun/posts/10152180760318922?comment_id=10152181219613922&offset=0&total_comments=4&notif_t=share_reply

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2014-05-02 23:19:48 Edit:2014-05-02 23:43:44
  • Erkek
hee
drekonNecmi DemirkeserAvatar

iyimiş.
Ama davete değilde ilk gösterime gitmeniz lazım bu durumda.

Game maker
2014-05-03 10:07:39
  • Erkek
Şimdi Avrupa ve Amerika`nın

Şimdi Avrupa ve Amerika`nın geçmişi var tamam var da, bir koreye bakalım, adamların devleti oyun firmalarını bir destekledi, oyunlarını sevin ya da sevmeyin, bizim ülkemizde bilgisayarı olanların çoğu oynadı o oyunları.

Japonya bir dragonball ve şeker kız candy sayesinde çizgi filim piyasasına girdi, öyle bin yıllık efsanelerde değil çoğu çizgi filmin konusu. Çoğu çizgi filmi hazırlayanlar lise öğrencisi. Klüp mantığı var, okuldan ödenek veriyorlar, öğrencilere çalışma odası veriyorlar, öğrencilerde ceplerinden biraz harcayıp okul bitene kadar proje çıkarmaya çalışıyor.
Adamların 10 bin tane okulu varsa, bunların 10`da 1`i başarılı sunum çıkarsa senede 100 tane çalışma çıkmış olur.

Bizde üniversiteye gidene kadar, ders kitabı dışında kitap okutmuyorlar çocuğa. İnsanımız grup çalışma nedir onu zamanında anlamamış, üniversiteye kadar ailesi tamamen yönlendirmiş, üniversiteye gidincede işi başkasına yıkıp, grup çalışmasından nasıl kaçarım diye düşünürler.

Özetle ister bin yıllık tarihin olsun, ister bir yıllık tarihin, biraz destek gördünmü, birazda sırt sırta verdinmi, şurada internette varken 10 bin yıllık medeniyete sahibim ben.

2014-05-03 11:06:17 Edit:2014-05-03 11:13:32
  • Erkek
rocksound
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

rocksound +1

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2014-05-03 11:22:32
  • Erkek
süper
drekonNecmi DemirkeserAvatar

işte bu güzeldi: "şurada internet de varken 10 bin yıllık medeniyete sahibim ben."

işin zor kısmı o grup çalışmasından korkan gernçleri grup içinde tutabilmek.
Toplumumuzda "sırtımı devlete dayasam, yada büyük bir firma olsa da masa başında akşama kadar otursam" kaygısı var. maalesef.

Game maker
2014-05-03 11:26:21
  • Erkek
VFX sektöründe 10-15 yıl
50c3ntsercan ağbabaAvatar

VFX sektöründe 10-15 yıl gerideyiz sözünü kanıtlayan bir proje :)ama yinede bir adım oldu.Bence ABD ve benzerlerini yakalamamız için kendi programlarımızı yazmalıyız.(Demesi kolay tabi:D)Yoksa her şey onların çizdiği sınır kadar olacak.Birde hedef para değil sanat olursa yürürüz :)

http://www.sercanagbaba.blogspot.com "Yardım Etmek Can Yakmaz"
2014-05-03 12:49:31
  • Erkek
10 bin yıllık medeniyet(!)

10 bin yıllık medeniyet(!) herhangi bir tarih kitabını aç ve konulara bak 10 bin yıl nasıl geçmiş, çoğunluğunu savaşlar oluşturur, hangi devletle hangi yılda hangi savaş yapılmış kim kazanmış, sonunda hangi anlaşma imzalanmış.Çinde barut,pusula bulunmuşken, avrupada sanayi devriminin temelleri, rönesans hareketleri olurken, araplarda matematik,tıp,astronomi alanında gelişmeler olurken biz savaşmakla ve böbürlenmekle meşkulmüşüz, kaç metre kare, hangi kıtalarda toprak almışız hangi camileri,köprüleri,sarayları yapmışız bu önemli olmuş atalarımız için. işte 10bin yıllık tarih bu özetçe.

"Bizde üniversiteye gidene kadar, ders kitabı dışında kitap okutmuyorlar" bu cümle okadar yanlış bir cümle ki nasıl nerden başlasam bilemedim. Kitabı sana sadece okulda mı okutuyorlar, sen kendi evinde bir hikaye roman alıp okuyamıyormusun yani, okulda sana ders değil dünya,canlılar,fizik kuralları,felsefe,matematik gibi hayatını kolaylaştıran, dünyayı anlamana yardımcı konular öğretirler, sen onlara ders değil bu gözle bakmalısın.

nedesem bilemiyorum ya, doğru düzgün yaptığımız tek şey adana kebabımı, baklava mı şu ülkede

2014-05-03 13:17:35
  • Erkek
Bu forumda yada başka
yunusemredayiyunus emre dayıAvatar

Bu forumda yada başka bir yerde , Konu 3d ya da başka bir şey sonucu hep aynı olacak dönüp dolanıp ülke sorununa dayanacak. Kimse kusura bakmasın ama Türkiye mazeret üretme makinasıdır. Günümüzde o kadar fazla bilgi kaynağı var ki saymakla bitiremem. mesut beyin dediği gibi internet yetiyor zaten. İnternet = medeniyet tir bence.

kısaca şunu söylüyorum tarihe yada farklı bir şeye gerek yok yapmak istersen başka kültürü de alır çok güzel yaparsın. Olay; gerçekten yapıp yapmamakta.

Bırakalım mazeret üretmeyi de icraat yapalım.
Yapalım ki beğenmediğimiz işlere meydanı bırakmayalım.

https://www.behance.net/yunusemredayi3d
2014-05-03 14:10:40 Edit:2014-05-03 14:12:00
  • Erkek
Ne saçmalıyorsunuzya. Bu konuya
soneday7Soner ÇakırAvatar

Ne saçmalıyorsunuzya.
Bu konuya yazcağınız mesajlar, Geliyorum, Gelmiyorum nihâyetindedir. Neyin kafasını yaşıyosunuz.

Ben demişim buluşup filme gidelim, siz diyosunuz ülkede bu işler ve filmler vasatmış, yok efendim dünyaya gök taşı düşmüştü salşdkjşslkdj..
Ülkede bu sektörde bir adım atan varmı, ? Okadar laf söylediniz siz ne yapıyorsunuz bu sektörde? Adam hiç bir masraftan çeknmemiş elinden geleni yapmş ve Filmin OYUNUDA geliyormuş. siz hala böle şöyle diyin

ve
Bu kafalarla etkinlik falan düzenlenmez, işi başından aşkın Şahin Derun abimizide boşuna yormayalım adam gibi birşey yapmayacaksak.

ve tekrar uyandırayım buluşmaya MİCHEAL ŞAHİN DERUN yani filmin yapımcısıda gelecek.....örümcek adam, avatar,matrix serisinde baş cg artistlerinden biriydi bu adam

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2014-05-03 14:19:14 Edit:2014-05-03 14:38:51
  • Erkek
Necmi hocam, elde devlet

Necmi hocam, elde devlet desteğimiz ve büyük bir firma imkanımız yok. Tek seçeneğimiz %1`lik başarı şansını elde etmek. Bunun içinde gerekirse yüz defa denemek.

İlhan bey, belki sizin çevreniz farklıdır, sizde haklısınız, her insan kendi yaşadığına göre değerlendirir.

Sorunun memleket meselesine dönmesi, dünya çapında geriyiz bu bir gerçek. Karamsarlığa kapılalım diye söylemedim. Yenilikleri takip edersek, bilgimizi sürekli günceller ve daha iyisini yapmaya çalışırsak, bireysel olarak dünyanın 2 yıl önüne bile geçebiliriz. Fikirlerimiz dünya çapında olursa zaten işimizi ülkemizde bile yapsak dünya bizi destekler.

Örnek: türk yapımı yeni bir bilgisayar oyunu sadece kickstarter`dan 84 bin dolar destek almışlar.
https://www.kickstarter.com/projects/445804219/monochroma

Film iyi olmuş kötü olmuş oda ayrı bir konu ama bir kritik yapmakta insanın içinde var. Bir eleştiri yapalımki daha iyisi yapılsın. Filme gelince filmi destekleyelim. Bulunduğum yer itibari ile sinemaya gitmesem bile cd`si çıkınca alıcam.

2014-05-03 14:36:19 Edit:2014-05-03 14:41:06
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!