Bilgisayar Donanım : max 3000 butce

max 3000 butce
shine_sSerra OralAvatar

SİZCE NASIL?
AMAÇ TASINABILIR OLCAK,
ADOBE VE AUTODESK PROGRAMLARI VERIMLI KULLANIMI..

http://www.casper.com.tr/ProductDetail_cky3632-bt45v-f_130_5650

CASPER NIRVANA 15.6``
CKY.3632-BT45V-F

Teknik Özellikler
İşlemci Intel® Core ™ i7-3632QM İşlemci
İşletim Sistemi Windows 8
İşlemci Hızı İşlemci hızı 2.20 GHz., Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.20 GHz`e kadar, 6MB Intel® Akıllı Bellek
Chipset Intel® HM76 Chipset
Ram 16 GB DDR3 Bellek
HDD 1 TB SATA Harddisk
Monitor 15.6`` WXGA (1366x768) HD LED Ekran
Ekran Kartı3 GB DDR3 Nvidia GT630M Optimus Ekran Kartı (2 GB Ayrılmış Bellek)
Kablosuz Ağ Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11 b/g/n
Web Cam 1.3 MP HD Web Camera
DVD DVD±RW DUAL
USB Port 2X USB 3.0 port, 2X USB 2.0 port
Diğer2 Microsoft® Office 2010 Transition Paketi
Card Reader Multi Card reader
Diğer 6 Cell Batarya
Diğer Özellikler G-Sensör ile şoklara, titreşim ve sarsıntılara karşı HDD koruma
Peşin Fiyat 1.999 TL KDV Dahil

2012-11-03 12:03:33 Edit:2012-11-03 12:19:02
  • Bayan
Sakın casper alma derim :(
GMAM. GÖKHAN AYDINAvatar

1- Bikere casper tasarım bilgisayarı yapan bir firma değil bu işi yapmayan hatta alakası olmayan bi firma.
2- i7 oyun bilgisayarları içindir tasarım bilgisayarlarında olmayan profesyönellerin önermediği bir işlemci modelidir ve hantaldır.
3- Bu bilgisayar hakkında bilgin yoksa hp`den ve dell den xeon hazır notebooklar almanı öneririm.Yerinde 2 yıl garantisi var evine gelip ücretisiz tamir ve profesyönel çözüm ekibi.
4- Bu işten anlıyorsan workstation xeon bir sistem topla bu konuda da yardımcı olabilirim fikir vermek açısından bu tür sistemler hata vermez ve uyum sorunu çıkarmaz.Kalıptırlar herşey birbiriyle uyumludur ve tasarım çizim konusunda gerçek çözümdür.
5- Bu pc`lerde quadro ekran kartı olan modelleri öneririm.Ecc ramlerde muazzam performans verir.Bu konuda dikkat et quadro ekran kartları farklı quadro fx ekran kartları farklıdır birini hp üretir ki malesef bu noktada çuvallamıştır, diğeri quadro ekran kartıdır nvdia çözümüdür ve mükemmeldir.

2x Intel® Xeon® E5-2687, Quadro 5000,tesla c2050,32gb ram DIMM yuvası, 8-channel ECC DDR3 1600 MHz işlemci başına 4 kanal, OCZ REVODRIVE 3 PCI-EXPRESS SSD 480gb
2012-11-03 13:00:06 Edit:2012-11-03 13:04:00
  • Erkek
M. GÖKHAN AYDIN
50c3ntsercan ağbabaAvatar

GMA arkdaşım "Ecc ramlerde muazzam performans verir" demişsiniz.

yanlış biliyor olabilirim onun için soruyorum.aydınlatırsanız sevinirim.

Ecc`nin performansa herhangi bir katkısı yok diye biliyorum.Ecc ramlerin performans değil veri kaybını ve hataları önleğini okumuştum.Ecc ramerin serverlar için olduğunu ve ddr dan farkının ekstra bir bit eklenmiş halidi diye biliyorum.serverlarda bilgi doğruluğu çok önemli olduğu içinde server pc lerde kullanılıyor.zaten Ecc`nin açılımıda "Error Correcting Code"dur. saygılar.:)

konuyu açan arkdaşada tavsiyem Cesperdan uzak durmasıdır.çok fazla şikayet var bu marka ile ilgili forumlarda bir çok şikayete ulaşırsın.ve masaüstü toplama almanı tavsiye derim.ama dizüstü olsun dersen monster performans ve fiyat açısından sana uygun. yine MSI`ın performans modelleri var dizüstü iş istasyonlarıda var tabi bunlarda da yine hp ve dell e bakabilirisn.

http://www.sercanagbaba.blogspot.com "Yardım Etmek Can Yakmaz"
2012-11-03 14:14:29 Edit:2012-11-03 14:28:04
  • Erkek
casper konusunda bende aynı
oguzk06Oğuz KaplanAvatar

casper konusunda bende aynı düşüncedeyim pek tavsiye edilen bir marka değildir.
ecc ramlar ise sercan ağbaba` nında yazdığı üzere performans için değil veri doğruluğu için önemlidir, performansa en ufak bir katkısı yoktur.
i7 oyun bilgisayarıdır denilmiş, oyun bilgisayarı mantığı nedir? yada neden insanlar xeon alırlar onu birbirinden ayırtedebilmek önemlidir. i7 için hantaldır demekte apayrı bir konudur. max 3000 tl. bütçesi olanada xeon önermek apayrı bir güzelliktir.
quadro ve quadro fx ikiside nvidia ürünüdür, hp nin bu işte bir suçu yoktur. buradan fx lerin nvidia ürünü olduğunu görebilirsiniz.
http://www.nvidia.com/object/product_quadro_fx_5800_us.html
peki ne öneririm, yunus dayfun ve sercan ağbaba` nında yazdığı gibi monster marka laptoplara bakabilirsin.

2012-11-03 14:37:41 Edit:2012-11-04 12:02:57
  • Erkek
i7 ve xeon içinde
50c3ntsercan ağbabaAvatar

i7 ve xeon içinde GMA arkdaşımız yanlış bilgi vermiş. oguzk06 arkdaşada tamamen katılıyorum.i7 ve xeon ile ilgili yine ayrıntıya çok girmeye üşeniyorum:)ama şunu söyleyeyim i7 tercih edin veya bütcenize göre amd fx seriside de olabilir.ve ekran kartında quadro almalısınız.

http://www.sercanagbaba.blogspot.com "Yardım Etmek Can Yakmaz"
2012-11-03 14:45:46 Edit:2013-08-30 14:52:12
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!