Acemi Köşesi : 3dmax öğrenmek istiyorum

3dmax öğrenmek istiyorum
mahiralemdarmahiralemdar

Merhabalar, doğru adımlarla nasıl 3dmax öğrenebilirim derken kendimi bu forumda buldum. Bilgi seviyesinin ileri düzeyde olduğu her halukarda kendini belli ediyor. Bu sebeple hiç düşünmeden başka forum sitelerine bakmadan direk üye olup sorumu sizlere açmam gerektiğini düşündüm..

Öncelikle programla alakalı bir bilgim yok ne işe yaradığını biliyorum o kadar.

Eğitim seti olarak özellikle anlatım tarzının basit ve anlaşılır olması hasebiyle the akademi sahibi Bülent beyin setini almaya karar verdim. Ancak bilmediğim birşey var belkide bilmediğimi bilmediğim bir sürü şeylerde olabilir.

1 - 3dmax hangi sürümü ile başlamalıyım
2 - Bülent beyin setini farklı bir sürüm ile denersem bu beni geri bırakırmı?
3 - Sahip olduğum cihaz msi ge60 / gtx660m ekran kartı + i5 işlemci + 128gb ssd + 8gb ram ( Bu cihaz işimi görür mü? )


Şimdiden teşekkür ederim.


3dmax öğrenmeye niyetlendim. The akademi yazısı beni bu foruma yönlendirdi. Akabinde yazışmalarda ki usluptan ve setini almayı düşündüğüm kişiyide konuşma içerisinde görünce sayfaya olan güvenim arttı. Zaman:2019-01-08 16:30:42
2019-01-08 16:37:36
 • Offline
Cd içinde hangi versiyonu
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Cd içinde hangi versiyonu anlatmış ise onu kur. ileri versiyonda aynı düğmenin yeri farklı olabilr


Sizden tek ricam insanları sevin; özellikle sizinle aynı kafa yapısından olmayanları daha çok sevin. Çeşitlilik insan olmamızın sonucudur.
2019-01-08 16:45:49
 • Offline
 • Erkek
Teşekkür ederim. Kuracağım program
mahiralemdarmahiralemdar

Teşekkür ederim. Kuracağım program var olan sistemde beni çileden çıkartacak bir hale sokar mı?

Program için minimum sistem gereksinimi nedir?

Benim sistem bunun ne kadarını karşılıyor?


3dmax öğrenmeye niyetlendim. The akademi yazısı beni bu foruma yönlendirdi. Akabinde yazışmalarda ki usluptan ve setini almayı düşündüğüm kişiyide konuşma içerisinde görünce sayfaya olan güvenim arttı. Zaman:2019-01-08 16:30:42
2019-01-08 17:10:05
 • Offline
Autodesk siteinde 3ds max
kanakanSerkan Bolkan

Autodesk in kendi sitesinde 3ds max versiyonlar için minimum gereksinimler belirtiliyor.
Oradan inceleyebilirsiniz.
3d Eğitim bundan 15-20 sene önce bizim için çok zordu. O zamanlar kaynak bulunamıyordu.Şimdi ise zorluklar daha farklı her ortamda dersler var ve maalesef çok bilgi kirliliği mevcut.Az çok bilgi sahibi herkes ders hazırlıyor ve o kadar çok yanlış bilgiler verenler var ki çok dikkat etmeniz gerekir. Öğrenmek isterken kafanız allak bulak olabilir. Bu yüzden Bülent hoca ve O'nun gibi belli başlı isimlerin setlerini ya da derslerini edinin. Bunun dışında İngilizceniz iyise Pluralsight,Lynda, Gumroad gibi siteler mevcut. Pluralsight ve Lynda da bir hafta veya 10 gün ücretsiz deneme var. Kredi kartından onay için 1 Dolar kesiyorlar onuda geri iade ediyorlar. (Değişmiş olabilir) Gumroad üzerinde 1,2 dolara bile iyi dersler mevcut.Ama bu site üzerinde de bildiğiniz isimleri takip edin.
O sisteminizle -ki zaten bu işin başında olması gereken- modellemeye ağırlık verin. İlk başlarda poligon sayısı düşük olacağından sisteminiz belki çok sıkıntı yapmaz ama donanım işini bilen arkadaşlar yorumlasın ben de bilgi kirliliği yapmayayım :)


2019-01-08 19:54:55 Edit:2019-01-08 19:55:07
 • Offline
 • Erkek
Bende senin gectigin yollardan
umutbaglanumut bağlanAvatar

Bende senin gectigin yollardan geçtim serkan bolkanin dediklerine direk katılmakla birlikte pes etme kötü de olsa işçilik etme eğer sabreder ve ağırlık verirsen 1 senede tatmin edici sonuç alirsin bende öyle oldu sonra gelişmeye başlıyorsun ve harbiden güzel sonuçlar alıyorsun artık sana basit gelme başlıyor bunun için sana bir yol onericem modelleme ver herşey de bunu kullan ezberleme sadece o komutun yada o değerin neyi etkilediğini öğren sonrası daha hızlı geliyor ezberledigini unutursun yanarsın ama komutun ne ise yarağını bilirsen o degeri kendin yaratirsin aklindan bunu hic cikarma tek tavsiyem bu sana diğer hersey serkan bolkanin söylediği gibi birde ıngilizce ingilizcen yoksa ilk olarak türkçe de guzelce kavra sonrası zaten yabancı bile izlesen anladığını farkediceksin asla pes etmemen dilegi ile onun açık olsun


Hiç bir zaman aramayı durduramazsınız, çünkü hiç bir zaman bulamazsınız. PABLO PİCASSO
2019-01-09 01:29:23
 • Offline
 • Erkek
3ds max iyi bir tercih olmuş.
serkanmertserkan mert

Son sürümle başlaman iyi olur zira sürümler arası geçişlerde mutlaka bi afallama olur , acemilerde bu çok daha kötü olur resmen sıfırdan program öğreniyor gibi hissedersin bu sebeble son sürümle başlaman ileride sorun yaşamaman için önemli.

Eğitim setleri bütünüyle içeriği hazırlayan kişinin bilgi ve tecrübeleri ile sınırlıdır bu sebeble her izlediğin içerikte farklı yada yeni şeyler görüp öğrenmen mümkün bu konuda en acemiden bile duyup görebileceğin ilginç yada faydalı bilgiler olabilir bu sebeble kişilere bakmadan ulaşılabilen tüm bilgilere en azından göz atmak gerekir ne zaman nereden ne çıkacağı hiç belli olmaz.

Sistem konusunda benim ilk ticari işimi yaptığım pc senin bahsettiğin pc nin bir belki iki tık altıydı , yükesek performanslı donanımlar ileri düzey işlerde lazım oluyor yani sen detay arttırdığında doğal olarak pc deki donanaımlarıda yükseltmen gerekiyor.

kısacası sahip olduğun pc , programı çalıştırıyorsa öğrenme açısından yeterlidir iyi kötü işlerde yaparsın ama detayı üst seviyelere taşımak istediğinde a dan z ye hepsini yenilemen şart.


2019-01-09 04:57:51
 • Offline
 • Erkek
http://arsivix.com/3ds_max_2018_egitim_seti_izzetalsan_detay%20web_dosyasi_download_9610.html
hasan3dhasandAvatar

paylaşmak güzeldir
2019-01-09 07:43:20
 • Offline
 • Erkek
anlaşılan bunun için doğru
ErkanErkan ÇALIŞKANAvatar

anlaşılan bunun için doğru yere gelmişsin kardeşim


ANIMASYONA GÖNÜL VERENLERLE TANIŞALIM
2019-01-09 09:42:32
 • Offline
 • Erkek
Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür
mahiralemdarmahiralemdar

Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim. Programı laptoba az önce kurdum. En kısa zamanda eğitim setinide edineceğim. Herşey bir anda gelişti umarım istikrarlı biçimde bu işte ilerleyebilirim.


3dmax öğrenmeye niyetlendim. The akademi yazısı beni bu foruma yönlendirdi. Akabinde yazışmalarda ki usluptan ve setini almayı düşündüğüm kişiyide konuşma içerisinde görünce sayfaya olan güvenim arttı. Zaman:2019-01-08 16:30:42
2019-01-11 12:43:38
 • Offline
bu eğitim setimize başlayabilirsiniz.
izzetizzet ALŞAN

bu eğitim setimize başlayabilirsiniz. inşAllah yeni videolar eklenecek yakında


https://www.youtube.com/watch?v=9dYu7DgJfg4&list=PLJrR5skMQii_1f-zfJjmOpj75EEOzgjZF


https://www.3dokulu.com Türkiye`nin 3D Eğitim Platformu
2019-01-12 00:05:36
 • Offline
 • Erkek