3ds Max : GTX 670 Performans Sorunu

Meimar; Kızım sana
3ddesigner3d designer

Meimar;

Kızım sana diyorum gelinim sen anla yapmıyorum direk olarak size söyledim, Sizin yaşadığınız problemin, nedenlerine inmeden, yaptım olacak diye beklemenizin anlamı var mı ? Bugün, bir kış gününde denize girmek bana göre yanlış diyorum siz de bana diyorsunuz ki , ben denize girdim ki , ben suyun içinde nasıl ısınırım onu cevaplayın diyorsunuz. Direk soruya cevap verdim siz konuyu aldınız getirdiniz memleket kazansına. Yaptığınızın yanlış oldğunu kabul etmek yerine , üzerine memleketim kazansın teorisiyle yok arkadaşım doğru diyorsunuz üzerine değişik ataöszleriyle yardımcı olmadığımı iddaa ediyorsunuz. Ben size yardım ettim gerisi size kalmış.İsterseniz sorununuzu çözün isterseniz çözmeyin buda beni bağlamaz. Ben herkese yardım ederim alan alır almayanda cebine koyar bir gün kullanır.

"workstation" etiketi var diye o süper mühendislerin karnını ekstradan 500 TL bayılarak doyurmak yerine, memleketimin parasını 500 TL daha ucuza bir pc toplayıp ve "daha yavaş" çalışmayı tercih edip`` demişsiniz..

Workstation etiketi manavdaki limonun üzerindeki etikete benzemez. Manavdaki limonun üzerindeki etiket markasını belirler onun kalitesini değil..Ancak pc de iş öyle olmuyor. Sen çıkıyorsun kalkıyorsun 500 tl fazla verip yabancıyımı doyuracam diyorsun ya , acaba bu rakamda eminmisin ? Senin bütün pc nin fiyatı Workstationun sadece ekran kartına yetmez. O yüzden lütfen bilip bilmeden yorum yapıpta 300 500 gibi cümleler kurmayalım. Size göre toplama kaliteli , ve diğeri boşa giden para, bana görede bu. Ben fikrimi belirttim çıktım gittim. Haydi size kolay gelsin.

Ayrıca bazı arkadaşlar etkiketin içindekide toplama felan diyorda , gerçekten burdaki konu için bu son yorumum çünkü ben artık bilgili insanlarla tarrışırım. Öteki türlü komik oluyorum.

Konuyu açan arkadaşım burda sadecede ben dememişim burda uzmanlarada sor nedemek istediğmi anlarsın.

Belki de evet haklısınız bir yanlış yaptık ancak şimdiki sorunumu nasıl çözerim diyerek cevap vermek var birde, gerekesizce yardımıma çullanıp gerekesiz yere size yardım eden kişiye gelinli kızlı konuşmak var..

Kolay gelsin ..

2013-03-04 17:49:22
  • Erkek
Driver`ı tekrar yükledim arkadaşlar,

Driver`ı tekrar yükledim arkadaşlar,

Şöyle bir test yaptım, anlamadım bir şey bu değerlerden. İyi mi sonuç? Driver`ı tekrar yükledim arkadaşlar, hata vermiyor artık. Performansta da artış oldu bir kaç ayar ile fakat hala tatmin oldum diyemem. 3dsmax 2010 kullanıyorum 2012 veya 2013`te daha iyi sonuç alabilir miyim?

2013-03-04 21:59:25 Edit:2013-03-04 22:01:50
  • Erkek
@3ddesigner Ben durduk

@3ddesigner

Ben durduk yere tepki vermedim, oldukça sakin ve anlayışlı bir insanımdır. Ama 4000 TL`sinin heba olduğunu düşünen üzüntülü birine:

"İşte yine bir mağdurla karşı karşıyayız, şu şöyledir bu böyledi dilimde tüy bitti anlatmaktan"

derseniz, bir iletişim hatası yapmış olursunuz. Karşıdaki insana "ulaşamamış" olursunuz. Ve insan doğası gereğidir ki haklı olsanız bile söylediklerinizin pek bir anlamı olmaz.

Ayrıca hem toplamayı kötüleyip workstation`u övdkten sonra, aldığınız bilgisayar workstation`un ekran kartına yetmez demek nasıl bir yardım etmektir ben anlamadım. Yardım çabanız için yürekten teşekkür ederim, uzatmaya gerek yok. Size de kolay gelsin...

2013-03-04 22:13:56
  • Erkek
Arkadaşım sistemin hayırlı olsun
EnqinEngin Yiğit

Arkadaşım sistemin hayırlı olsun güle güle kullan gayet güzel konfigurasyon.Bugüne kadar gerek kendime gerekse arkadaş çevresine iş yerine birçok sistem topladım işlemcisinden kart okuyucusuna kadar kendim alıp kendim topladım.Sana şunu gönül rahatlıgıyla söyleyebilirimki iş istasyonu almamakla pekte birşey kaybetmedin.Bizim gibi kullanıcılar için toplama sistem fazlasıyla yeterli.

2013-03-04 22:26:19
  • Erkek
Teşekkürler hocam, pişman değilim

Teşekkürler hocam, pişman değilim zaten sadece ekran kartımın tam performansla çalışıp çalışmadığından emin olmadığım için sahiplenemedim bilgisayarı henüz. Yoksa ha, bunun da performansı budur diyebilsem eyvallah deyip yoluma devam edeceğim :) Dediğiniz gibi aslında fazlasıyla yeterli.

2013-03-04 22:49:32
  • Erkek
3dsmax2010 ile 2012 o
KediEti7ümit ülkerAvatar

3dsmax2010 ile 2012 o kadar farkeder ki inanamazsınız.
durum şu:
3dsmax 2012 ile yeni gelen nitrous viewport hız olarak daha önceden kullandığımız opengl ya da direct 3d`den en az 3-4 kat hızlı(tahminen)

bu nitrous viewport quadro ekran kartlarının yazılımı. 2012 de eklediler ve 2 sene önce aldığım 560`ımı değiştirme ihtiyacı bile hissetmedim. zaten de bu yüzdendir ki quadro kartların 2012 ve 2013 için performance driver`ı yok. çünkü zaten nitrous bu işi yapıyor.

bu arada ortalama 20 milyonlarla çalışıyorum.

2013-03-04 22:59:12 Edit:2013-03-04 23:02:12
  • Erkek
Amd anakart islemci var
3ddesenmustafaAvatar

Amd anakart islemci var herhalde

2013-03-05 06:51:55
  • Erkek
Teşekkürler arkadaşlar, hemen 2012`ye

Teşekkürler arkadaşlar, hemen 2012`ye geçiyorum ;)

2013-03-05 17:23:52
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!