3ds Max : GTX 670 Performans Sorunu

sahneniz kaç polygon ve
cebliyunus akdagcik

sahneniz kaç polygon ve kaç fps alıyorsunuz?

www.cebli.com
2013-03-04 14:28:20
  • Erkek
Açıkçası bu poligon sayısı

Açıkçası bu poligon sayısı olayını "balon" buluyorum. Yaptığım 2 mişyon poligonluk bir tavan modellemesinde pc kasım kasım kasarken 50 milyon poligonluk "sphere" leri fırıldak gibi döndürebiliyor.

Ama 32 segmentli sphere`lere turbosmooth 6 verip çoğaltarak 200M poligonun üzerine çıktım. Çok kastı tabi... Sorun çok daha düşük özelliklerdeki iş bilgisayarımın az bir farkla daha rahat çalışabilmesi aynı sahnede. Ve aldığım "görüntü sürücüsü bilmemne oldu ve kendini kapatarak kurtardı" hatası.

Bir arkadaşın yorumu:
"Ayrıca sistem o.c yapıldı diye format atmamak gibi bişey çok saçma..
Muhtemelen sistem ide modunda idi ve o arkadaş Sata 3 e ahci ye almayı akıl edemedi..." Durum bu da olabilir, driver da olabilir.

2013-03-04 14:31:24
  • Erkek
anakart`ın içinden bir kurulum
KediEti7ümit ülkerAvatar

anakart`ın içinden bir kurulum cd si çıkar. sistemi kurduktan sonra ilk iş onu kurmak gerekir. ama kuran arkadaş yapmıştır illa ki.
büyük ihtimal driver sorunu.
bir de eğer overclock yapacaksanız ve yapmayı da biliyorsanız stabilize testini şöyle yapın:
açın 5-6 dakika sürecek bir 3dsmax sahnesi, ve aynı sahneyi 3-4 kez peşpeşe render edin. render süreleri arasında en fazla 1-2 saniye artı-eksi hata payı olmalı. eğer her render ettiğiniz bir öncekinden uzun sürüyorsa soğutucu o hızın ısısına yetişemiyor demektir. overclock miktarını azaltın.

2013-03-04 14:33:51
  • Erkek
Açıkçası bu poligon sayısı

Açıkçası bu poligon sayısı olayını "balon" buluyorum. Yaptığım 2 mişyon poligonluk bir tavan modellemesinde pc kasım kasım kasarken 50 milyon poligonluk "sphere" leri fırıldak gibi döndürebiliyor.

Ama 32 segmentli sphere`lere turbosmooth 6 verip çoğaltarak 200M poligonun üzerine çıktım. Çok kastı tabi... Sorun çok daha düşük özelliklerdeki iş bilgisayarımın az bir farkla daha rahat çalışabilmesi aynı sahnede. Ve aldığım "görüntü sürücüsü bilmemne oldu ve kendini kapatarak kurtardı" hatası.

Bir arkadaşın yorumu:
"Ayrıca sistem o.c yapıldı diye format atmamak gibi bişey çok saçma..
Muhtemelen sistem ide modunda idi ve o arkadaş Sata 3 e ahci ye almayı akıl edemedi..." Durum bu da olabilir, driver da olabilir.

2013-03-04 14:55:07
  • Erkek
@KediEti7 Hocam kuruldu

@KediEti7

Hocam kuruldu o cd`ler. Büyük ihtimalle driver sorunu zaten hata veriyor fakat ide-achi olayından da kıllandım şimdi. Dikkat etmişler midir bilmiyorum, açıkçası ne olduğunu da bilmiyorum.

O.c konusundaki tavsiyeniz için çok teşekkürler, çok işime yarayacak. Elemanlara sorsam 4.9 bir şey değil, ama deneyip görmek lazım. Söylediğiniz yöntemi kullanacağım.

2013-03-04 14:59:49
  • Erkek
eski anakartlarda sata ile
cebliyunus akdagcik

eski anakartlarda sata ile ilgili uyumsuzluk veya sorunlar olabiliyordu bu yüzden ide modunda çalıştırmak gerekiyordu.

yeni anakartlarda böyle bir sorun yok. eğer ide modunda çalşıyorsa sata özelliğini kullanamıyorsunuz demektir. biostan kontol edebilirsiniz. ama bunun ekran kartı ile ilgisi yok

dikkat etmeyebilirler. çünkü bir defa vaktim olmadığı için sistemi vatanda kurmalarını istedim. 32gblık sisteme 32bit windows kurdu sağolsunlar.

www.cebli.com
2013-03-04 15:16:19
  • Erkek
ben de tam bilmiyorum
KediEti7ümit ülkerAvatar

ben de tam bilmiyorum sadece ssd`ye sistem kurulduğunda storage configuration`u ide`den ahci`ye almak gerekiyor onu biliyorum. ilk ssd`ye sistem kurduğumda tuhaf tuhaf hatalar veriyordu. mavi ekrana bile düştüğü oluyordu ayrıca da windows puanı max vermesi gerekirken düşük gözüküyordu. internette ararken bir yerde rastladım böyle yapmalısınız diye. sonra ahci`ye aldım bütün sorunlar halloldu. 7.9 da sorunsuz çalışıyor.
şimdi bu eski harddisklerde track`ler sector`lar var ama ssd farklı. bildiğimiz flashdisk. yani sistem kurulurken ona göre yapılandırıyor herhalde.
o.c konusunda forumlara bakarsak millet uçuyor. güya 8-9 ghz lere çıkabiliyor. tamam matematiksel olarak oluyor sistem zar zor da olsa açılıyor ama allaha emanet. en son 3930 makina kurdum. millet 5-6-7-8 uçuyor youtube`da ama 4.2 den sonrası yalan. bizzat denedim. tabi soğutucu desteğini ayrı tutuyorum.

2013-03-04 15:20:41
  • Erkek
Sanırım 8350`de 4.7-4.9 gibi

Sanırım 8350`de 4.7-4.9 gibi değerler normaldir, söylediğiniz yöntemle sınayacağım zaten. Driver`ları denedikten sonra kontrol için vatan`a götüreceğim makineyi, içim rahat değil ve benimseyemedim aleti.

Farklı bir şey soracağım, modelleme yaparken ekran kartı performansını ve fan hızını maksimumda mı tutuyorsunuz? Yoksa performans değerlerini biraz düşürüp fan`ı otomatik yapmak daha mı iyidir? Sanki son performansta ve son fan hızında 5 dakika sonra ekran kartım yorulup bozulacak gibi geliyor bana da... :)

2013-03-04 15:48:41
  • Erkek
valla ben hiç ellemiyorum
KediEti7ümit ülkerAvatar

valla ben hiç ellemiyorum ekran kartına. olduğu gibi kullanıyorum.

2013-03-04 15:52:23
  • Erkek
Game ve Energy Saving

Game ve Energy Saving gibi 2 seçenek var sanırım bunları kullanmak daha mantıklı çok zorda kalmadıkça.

2013-03-04 16:48:15
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!