Genel Konular : TR3D Yarışmaları 2011

hayır benim anlamadığım neden
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

hayır benim anlamadığım neden sadece max-maya vb ile modellenebileceğini düşünüyorsunuz zbrushla veya başka bir programla (autocad-rhino v.s.) model kabul edilmeyecek mi ?

MODO, rhino
2011-08-15 10:36:39 Edit:2011-08-15 10:36:56
  • Erkek
{islemler}
sanırım konudan önce jüri
Derya BirinciDerya BirinciAvatar

sanırım konudan önce jüri meselesini çözmek gerekir, halk oylaması mı yapılacak, belirli bir jüri mi olucak, her ikisi birden mi çalışacak bu konu netleşmeden sağlıklı bir organizasyon yapılamaz diye düşünüyorum. Zira galeri oylamasındaki sıkıntılar yarışma konusunda da başgösterir ve işin tadı kaçabilir.

2011-08-15 10:59:24
  • Bayan
{islemler}
TuncAxoy << Somali ile
drekonNecmi DemirkeserAvatarDükkan sahibi

TuncAxoy << Somali ile tenis topunun ne alakası var. adamlar ekmek bulamıyor. konu ilgi çekici ama çok geniş alanı kapsıyor. Harita çizene birşey söyleyemezsin. biraz daraltırsak olabilir.

Mesela somali ve dondurma smiley 31

şaka bir yana güzel konu. katılımcıların hayalgücünü tetikleyecek birşeyler eklemek lazım. yada konu içinde konu seçmek lazım. yoksa zoor.

Derya << geçen televizyondaki Artiz mektebi isimli yarışmada gördüm. onun gibi %50 juri, %50 halk oyu olabilir. böylece hile yapacaklar baştan cayar. uzman 3-4 kişilik juri ile işi bağlarız.

Game maker
2011-08-15 11:19:20
  • Erkek
  • http://www.gamikro.com
{islemler}
>>Erkan Ben benim yapabileceğim
TuncAxoyTunç AksoyAvatar

>>Erkan
Ben benim yapabileceğim model için yazdım onu. Aynı model üzerinden çalışılıp birşeyler çıkarılacaksa MAX de modelleyebileceğimi belirttim. Herkes o modeli her programa import edip editleyebilir tabi. Ama o modeli silip kendince modellemesi yarışma kurallarını nasıl etkiler bilmem.

>>Derya
İyi bir konuya deyinmişsin ama zaten necmi hemen uygun bir çözüm buldu sanırım =)

>>Necmi
Ben o konu ile bu objeleri bağdaştırma düşüncesinde değildim =) Konuya yönelik birşey yapılacaksa o bir konu olabilir, objeye dayalı bir şey yapılacaksa da o objeler olabilir gibi düşündüm. Ama obje nin tabi sınırı olmaz. Herkes bir fikir söyleyecektir. Ama konu diyorsak şu an Somali den etkili bir konu olacağını sanmıyorum.

Bence konu tek başına bile yeterli. Gerisini biraz insanlar türetsin. Çoook kasıntı bir çalışma yapmanın bence anlamı yok. Güzel fikir olsun çamurdan olsun =) Ben şahsen bu tip durumlarda zeka ve program kullanımlarına bakarım. Zaten geriye birşey kalmadı değil mi =))

CG Artist www.tuncaksoy.com www.3danimasyon.org
2011-08-15 11:35:53 Edit:2011-08-15 11:37:44
  • Erkek
{islemler}
Zaten başvurular wireframe gibi
TuncAxoyTunç AksoyAvatar

Zaten başvurular wireframe gibi teknik çizimler de gönderirse teknik yönden jüri çok daha iyi değerlendirme yapabilir. Bu nedenle çalışma ile ilgili ek bilgi ve belgeler gerekecektir.

tabi işi bu kadar kastırdığında itici olur mu? Önemli bir soru olabilir.

2011-08-15 11:39:00
  • Erkek
{islemler}
TuncAxoy
drekonNecmi DemirkeserAvatarDükkan sahibi

TuncAxoy << fazla kasmak iyi olmaz. 3 tane ek resim ve ilgili açıklama iş görür. Senden somali için model bekliyoruz. *.3DS formatını tüm programlar açabilir. 3DS olarak yaparsan sorun olmaz. Bir akbaba iyi gider mesela, ikinci model de somalili bir çocuk olsun. meşhur akbaba sahnesini 3d. gözüyle farklı senaryolar ile sunalım.

Top sende smiley 29

Game maker
2011-08-15 11:44:24 Edit:2011-08-15 11:44:43
  • Erkek
  • http://www.gamikro.com
{islemler}
hımm tunç bey caydırıcılıktan
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

hımm tunç bey caydırıcılıktan bahsetmiş ancak şimdi bu yarışmadaki amaç insanların hayal gücünü tetiklemekse teknik resim veya eksiz çizim hiç olmadı blueprint mutlaka iletilmeli bence de

bakarsınız modellere müşteri de çıkar hehehehe

edüt sosyal mesaj olacaksa bence ödüllü bir fotografı örnek almaktan veya 3d hazır model ile kısıtlamaktansa bırakın katılımcılar kendisi birşeyler üretsin , 2d - 3d afis yarışması olsun "Somali" hatta isteyenler gruplar oluşturup birlikte üretsin
başka bir yarışma concept tasarım olsun

MODO, rhino
2011-08-15 11:49:32 Edit:2011-08-15 11:56:25
  • Erkek
{islemler}
Yarışmalar haftalık olursa ve
GueroHasan Çimen

Yarışmalar haftalık olursa ve her hafta birbirinden farklı konular belirlenirse daha aktif olur diye düşünüyorum.

www.sciencevfx.com
2011-08-15 12:07:51
  • Erkek
{islemler}
Hasan ben bu akbabayı
TuncAxoyTunç AksoyAvatar

Hasan ben bu akbabayı sence kaç haftada modellerim =))

>>Necmi
Abi biraz insaf. Zaten ben organik modelleme yapamam. Yani çok sürer =) Organik birşey yapılacaksa yapan diğer ustalar daha hızlı çıkarır. Bir de yarışma yapacağız derken biz yarışma olmayalım =)

Katı modelde sorunum yok. Ama uzmanı olmadığım birşey yapıpta insanları saçma bir ortama sokmayalım =)

2011-08-15 12:30:01
  • Erkek
{islemler}
Bilemem ama çabuk yaparsın
GueroHasan Çimen

Bilemem ama çabuk yaparsın umarım :)) ...

www.sciencevfx.com
2011-08-15 12:54:47
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !