Genel Konular : TR3D Yarışmaları 2011

yarış
drekonNecmi DemirkeserAvatarDükkan sahibi

Mehmet < herkes hata yapabilir. biz unuttuk bile. zaten tekrar yaparsan üyelik silmek zor değil. önemli olan insan kazanmak.

Sen herkese saygılı ol. herkes seni sever. Varsın çizimlerin kalitesiz olsun. sen kaliteli ol yeter.

Game maker
2011-08-14 14:44:48 Edit:2011-08-14 15:32:46
  • Erkek
  • http://www.gamikro.com
{islemler}
yarışma konusunda cgtantra begendigim
burakkiyiciBurak KIYCIAvatar

yarışma konusunda cgtantra begendigim bir format uyguluyor.yarışmaları bölümlere göre sınıflandırıyor genelde bir yarışma yapmıyor.yani 2D ve 3D olarak onlarıda kendi içlerinde adlandırmış.buda yarışmada anlayan anlamayan oy vermiyo anlamına geliyo.anlatmak istedigim mimari bir yarışmaya mattepainterlar ilgilenmiyor yada digital paint yarışmasına modelleme ile ilgilenenler bulaşmıyor.böylece oratad hem kaliteli sonuç alıyorsunuz hemde gereksiz polemiklerden kurtulmuş oluyorsunuz..

....BİLGİNİN EFENDİSİ OLMAK İÇİN,ÇALIŞMANIN KÖLESİ OLMAK GEREK !... http://xantia.cgsociety.org/gallery/908278/
2011-08-14 15:52:34
  • Erkek
{islemler}
Bence konu ne olursa
GueroHasan Çimen

Bence konu ne olursa olsun kriterler,sunum ve görsellik ağırlıklı olmalı.

www.sciencevfx.com
2011-08-14 17:09:31
  • Erkek
{islemler}
Bence bir resim verilip
GalagoÖzcan ŞENGÜNAvatar

Bence bir resim verilip ona en yakın çizimi elde eden birinci olur. Hem böylece o görüntünün hazır modellenmişini bulma şansı olmaz.Yarışma birincileri alanlara göre ayrılır. Mesela en iyi kaplama, en iyi modelleme, en iyi render, en iyi 2D görüntü gibi. Böylece yarışmacılar iyi olduğu alana önem vereceklerdir. Her hafta yarışma olursa o haftanın birincileri ana sayfada duyrulur. Bu da kazananlar için ödül sayılır.

"İnandıkları gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar." Hz.Ömer
2011-08-14 17:10:19 Edit:2011-08-15 00:13:12
  • Erkek
{islemler}
Orhan ve Özcan ın
TuncAxoyTunç AksoyAvatar

Orhan ve Özcan ın fikirleri aslında fena değil. Belirleyeceğimiz konu ne olursa olsun internetten her türlü modele artık ulaşılabiliyorsun.

Aslında hazır olarak sadece bir model verilse ve herkes onu kendi yaratıcılığında kullansa bence çok daha güzel şeyler çıkar. Örneğin bir kalem modeli verirsin ancak herkes onu farklı bir şekilde işler. Kalemliğe koyan da olur ayın ortasından geçiren de olur. Bilmiyorum. Daha detaylandırırsak bence etkili birşey çıkabilir. Konu verdiğin sürece zaten atölye mantığına sokmuş olyuyorsun.

Ya da tüm siteler gibi her ay, "ayın modeli, ayın resmi, ayın tasarımı, ayın animasyonu vs.. gibi başlıklar bulabiliriz. Belki aylık olması önemini düşürür bu nedenle yıllık da olabilir ancak bu da daha yeni bir yapı için çok iddialı olacaktır.

Burada önemli olan eşit şartların oluşturulabilmesidir. Onu göz ardı etmememiz gerek.

CG Artist www.tuncaksoy.com www.3danimasyon.org
2011-08-14 22:51:44
  • Erkek
{islemler}
tamamdır necmi hocam! bende
orhanyılmazOrhan yılmaz demirciAvatar

tamamdır necmi hocam! bende varım! korkunun ecele faydası yok derler (:

orhanyilmazdemirci@gmail.com
2011-08-15 01:34:46
  • Erkek
  • www.qaraqalem.com
{islemler}
konu
drekonNecmi DemirkeserAvatarDükkan sahibi

Burakkiyici << öneri için teşekkürler ama bizde aynı anda birkaç yarış yapacak kitle yok. şimdilik tek yarışma gidelim.

DTuGuR << Ders hazırlama başka konu. yarışmada daha önce yaptığımız gibi bir tema konusu verip çalışma bekliyoruz. Atölye için söyleidğin olabilir ama biizm yarışmalarımız biraz daha genele yönelik oluyor.

TuncAxoy << Güzel fikir. Ama kalem vermeyelim. Bu konudaki modeli senden bekliyoruz. yarışma konusu belirlemek şart bence. çünkü biri ay çizerken diğeri kalemlik çizerse kıyaslamak zor olur. yarışma konusu çalışmada görülmeli.

şöyle yapabiliriz. 2 veya 3 model verilir. bunlardan birini sahnede kullanmak şartı ile temadaki konuyu işlemeye çalışır. böylece herkesin söylediğini harmanlamış oluruz.

Modeller TuncAxoy dan gelecek. konu tavsiye eden olmadı. daha çok yarışmanın şekli hakkında konuştunuz !

KONU ALTERNATİFİ DÜŞÜNEN VAR MI ?

Game maker
2011-08-15 03:41:36
  • Erkek
  • http://www.gamikro.com
{islemler}
Dondurma iyiydi hocam! Alternatif
orhanyılmazOrhan yılmaz demirciAvatar

Dondurma iyiydi hocam! Alternatif olarak; soğuk içecekler olabilir,
(buzlu cola),buzlu meyva suları vb.
Cep telefonuda olabilir!!

Ancak,Dondurmadan yanayım!

orhanyilmazdemirci@gmail.com
2011-08-15 03:57:26
  • Erkek
  • www.qaraqalem.com
{islemler}
madem öle aha bi
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

madem öle aha bi öneride benden gelsin madem yapım aşamalarını gösteren 5 resim eklensin 1 de son render

konu ne olursa olsun, bence konu ile ilgili referans verilmesin bakalım neler dökülecek

birde arkadaşlardan birisi 2d 3d ayrımı yapılsın demiş bence mantıklıda demiş :D

MODO, rhino
2011-08-15 09:11:38 Edit:2011-08-15 09:51:49
  • Erkek
{islemler}
Modeli de bana öteledin
TuncAxoyTunç AksoyAvatar

Modeli de bana öteledin ya =)) OK sorun değil Ancak önemli bir kriter var. Ben MAX ile yapar modeli veririm. Ancak kaplama vs. yapmak doğru olmayacaktır, lakin kimi maya kullanır, kimi vray kimi mental kimi renderman vs... Bu konuyu nasıl aşarız?

Aslında benim düşüncemde biraz da insanların yaratıcılığını görmek vardı. Yani ajanslarda da "arkadaşlar konumuz pijama" diyip beyin fırtınası yapılır ya. O misal. Ürün (model) belli olsun insanlar "ben bunu nasıl kullansam etkilerim" diye düşünsün dedim.

Konu olarak nesneye dayalı olmakta fayda var. Aslında şu an gündem itibariyle konu olarak SOMALİ yi seçsek ses getirebilir yarışma ancak o biraz geniş bir konu olur.

Benim aklıma gelen bazı objeler "Tenis topu, CPU, hoperlör". Tasarım alanında böyle modeller kullanabiliriz. Bu modelleri ayrıca 2D olarak çalışanlar için de bölümlendirme yapılabilir.

CG Artist www.tuncaksoy.com www.3danimasyon.org
2011-08-15 10:13:35
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !