Bilgisayar Donanım : Xeon işlemci 2011v3 öneri

Xeon işlemci 2011v3 öneri
liguasheonur kuyumcuAvatar

Arkadaşlar merhaba Yen`i bir sistem toplama araştırmasına girdim.
Öncelikle xeon işlemciler tek kullanılırmı?yada tek ve çift kullanılanlar diye ikiye mi ayrılıyor?
Tek kullanılan xeon işlemci ile beraber ecc ram olmasımı gerekiyor?
Misal. Asus x99 A II anakarta bir xeon taksak ramler eccsiz olabilirmi sorun olurmu?
Aklımda bi ikili var

Asus x99A II
XEON E5 2683v3 veya v4

Buna nasıl bi rem takmalıyım? Tavsiyeleriniz nedir?
Ekran kartım var Asus gtx970
Ssd power diğer bileşenler var.

liguaja OhyP
2017-01-11 21:18:24
  • Erkek
{islemler}
xeondan performans almak isterseniz çift kullanın
expert34hakan sahin

xeondan performans almak isterseniz çift kullanın.
x99 da çalışır eccde şart değil.benim tavsiyem çift işlemci destekli bir anakart alın şimdilik tek işlemci takın sonra aynı işlemciden 2.sini takarak performasınızı artttırın.
çift soketli olanlar için ecc kullanmalısınız.
elinizdeki donanımlarıda sisteme entegre eder yolunuza devam edersiniz

2017-01-12 17:39:15
  • Erkek
{islemler}
Xeon işlemcilerde ES OEM

Xeon işlemcilerde ES OEM RETİAL gibi sınıflardan bahsediliyor, bunların anlamı nedir?

liguaja OhyP
2017-01-14 03:08:06
  • Erkek
{islemler}
es: engineering sample
expert34hakan sahin

es: engineering sample
adı üstünde örnek cpu dur.intelin cpuların piyasaya çıkmadan dağıttığı bir örnek işlemcilerdir. üzerine model yazmaz sadece saat hızı yazar. aslında satışı yasaktır ama yurtdışında bunun çok sayıda satışı vardır ve ucuzdur.
genelde sorun çıkarmadıkları söyleniyor ama çift işlemcide sorun yaşayanlar oluyormuş. test etmeden almayın.
oem ve retail orijinal işlemcilerdir.tavsiye bunlardan almanız. daha önce dediğim gibi bütçe kısıtlı ise önce tek alırsınız sonra çiftlersiniz.

2017-01-14 12:06:15
  • Erkek
{islemler}
Hakan bey bilgilendirme için

Hakan bey bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Semih bey ürün durumu ve fiyat nedir ?

liguaja OhyP
2017-01-23 02:34:03
  • Erkek
{islemler}
Birde soğutma olarak noctua

Birde soğutma olarak noctua d15 sıvı soğutmalara göre çokmu geride . Render ve animasyon performansı için aıvı soğutmamı mı tercih etmeliyim?öneriniz nedir?

liguaja OhyP
2017-01-26 02:33:54
  • Erkek
{islemler}
noctua d15 su soğutmaya
RenderAliAli DemirtaşAvatar

noctua d15 su soğutmaya yakın performans verir çoğu su soğutma ile başa baş gidebilir fakat xeon serisi işlemciler default modda çalıştığından noctua d15 bile bazen gereksiz kalabilir ben hobi amaçlı kendi xeon sistemimde su soğutma kullanmaktayım tamamen zevk işi.
bu arada standart soğutucular ile gerekli değerlerde tuttuktan sonra su soğutmanın render ve performansa bi etkisi olmaz.

2017-01-26 05:59:12
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !