Bilgisayar Donanım : quadro 1800 vs. quadro 2000 vs. gtx 670

ben olsam: - işlemci
KediEti7ümit ülkerAvatar

ben olsam:
- işlemci için intel tercih ederdim ama yanlış anlaşılmasın daha iyi olduğunu iddia ettiğimden değil. amd nin geri kalmadığını söylüyorlar ama ben bu konuda deneyimli değilim. en iyi yol bildiğin yoldur mantığı. 2000 li yıllardan kalma bir önyargı da var. açıkçası amd kurmaya birkaç kere niyetlendim ama iş ciddiye binince cesaret edemedim. intel kuracaksam da madem bütçem 4000 e kadar çıkabiliyor render`da saniyelerin hesabını yapıyorum 3930 alırdım.

- ram için corsair yerine herhangi başka marka alırdım. üç takım corsair ram aldım ilkinde ram`lerden biri sorunlu çıktı bazen 12 bazen 8 açılıyordu. ram`lerin birinin bozuk olduğunu anlayana ve tespit edene kadar iş yoğunluğunda garanti süresi geçti. ikincisinde ise ramler cl 7 idi ama sonradan farkettim ki bir tanesi cl9 ve tamamen başka bir seri. dışı farklı içi farklı yani. çok önemli değil ama hafiften ayıp bir durum. üçüncüsünde ise bir hafta sonra ramlerden biri bozuldu. garanti maranti uğraşmaktan tiksindiğim için 50 tl ye tek satın aldım.
madem işlemciyi 3930k alacağım, o zaman 1600 üzeri alırdım. fiyat farkı yok gibi birşey.

-anakartta asustan şaşmazdım. ve asusun da 2011 pin olanlarının en ucuzunu alırdım. çünkü pahalısı ile ucuzu arasında performans farkı olmaz. makyaj-renk-port-asortik isim farkı olur ve bu farklar benim için önemsiz.

-gtx 670 candır. canandır :)

-ssd için mutlaka ve mutlaka intel alırdım. sebebi ise stabil çalışması. diğer markalar hız yarışına girdiler ve hücre ömrü-stabilite gibi şeyler hakgetire. intel çok az daha yavaş gibi gözüküyor ama değil. velevki yavaş olsa bile o yavaş hali bile bizim ihtiyacımızın onlarca kat üzerinde.

-power`ın watt`ının sisteme yeterli olması dışında kalitesi de önemlidir. kalitesiz power`lar en ufak bir dalgalanmada çakarken iyi olanlar ne makinaya zarar verir ne de reset atar. açıkçası bu konuda bir tavsiye veremiycem. hangi marka model kalitelidir çok fikrim yok. ben de rastlantısal ve mevcutsal kullanıyorum.

diğerleri önemsiz zaten.

2013-02-19 00:27:34
  • Erkek
{islemler}
sen olmasan da olur kedicik

KediEti7 kardeş atıp tutmayın teknik konularda,insanları yanlış yönlendirmeyin.sistemler oyun ve workstation diye ayrılmıştır.çalışma algoritmaları farklıdır.quadro 2000 bir iş istasyonu donanımıdır.son olarak artık gtx ile quadro serilerini kıyaslamayın.birisi oyunu oynamanız için,diğeri oyunu yapabilmeniz için üretiliyor...

2013-03-16 14:36:48
  • Erkek
{islemler}
Max in yeni sürümlerini
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

Max in yeni sürümlerini kullanıyorsanız, ( özellikle 2013 )
kesinlikle amd almanızı öneririm harika performansı var nitrous ile çok uyumlu çalışıyor benim önerim
POWERCOLOR HD7970 PCS+ VORTEX II GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1

yazicifx@gmail.com
2013-03-16 19:31:05
  • Erkek
{islemler}
Teşekkürler hocam, gtx 670

Teşekkürler hocam, gtx 670 aldım :) Memnunum gayet.

2013-03-16 22:06:22
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !