Bilgisayar Donanım : Pny Quadro 4000 için tavsiyeleriniz

bilgi dediğin nedir ki
congelek

bilgi dediğin nedir ki yanlış bilinir doğru bilinir... google da iki click`e bakar artık devir değişti ama senin gerçekten yaser beyin dediği gibi adam olma ile ilgili ciddi sıkıntıların var. önce biraz karşındaki insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini öğren diğer kuru bilgiler teferruattır. bugün doğru olan yarın expire olur zaten çoğunu da bilmek gerekmez ama saygılı konuşmak bakidir.

2011-11-15 18:38:04
{islemler}
Ben en çok
Querorz

Ben en çok Nitrous`dan memnun kaldım. Hatta Opengl ile arasında dağlar kadar fark var benim tespitlerime göre.
Nvidia`nın sitesindeki 3ds Max performance driverını yükleyemedim. Bende Max 12 var. Driveri yüklemeye çalıştığımda "Bilgisayarda bu drivera uygun program bulunamadı" diyo. Max`i görmüyor yani.

Şöyle bir problemim var. Hani alt tuşu+ mouse topu yapıp sahneyi çeviririz ya. Onu yapmayı denediğimde arada sırada ilk denemede reaksiyon vermiyo. Yani mause topuna basıp 2 kere çevirmem gerekebiliyor.
Bir de deneme yaptım da 5 milyon polygonlu bir sahnede 25-30 FPS alıyorum. Bu değer nasıl sizce? Bana çok iyi değil gibi geldi ama...

2011-11-15 18:41:36
{islemler}
metalhuck666 Arkadaşımız nickindeki "666"
YaSiRYaser AteşAvatar

metalhuck666 Arkadaşımız nickindeki "666" sayısına fazla takılmış anlaşılan bence elde ettiği bilgi ağzından çıkan ateşle orantılı. Bırakın konuşsun mekan geniş :))

www.yaserates.com
2011-11-15 18:57:58
  • Erkek
{islemler}
bende ilk kez realtime
sener4186şener yıldızAvatar

bende ilk kez realtime render denedim.hakikaten şahane diyebilirim:)

http://www.seneryildiz.com.tr
2011-11-15 18:59:21
  • Erkek
  • http://www.seneryildiz.com.tr
{islemler}
Querorz arkadaşım. bende 3ds

Querorz arkadaşım. bende 3ds max 2011 kullanırken quadro 4000 için nvidianın sitesinden 3ds max performance driver yüklemiştim. sorun yoktu. 2012 design kullanmaya başlayınca sorunlar çıkmaya başladı sonra driveri tekrar kontrol ettim sitede. yanında max 2011 ve alt versiyonları için olduğu yazıyodu bende kaldırdım 3dsmax performance driveri şimdi gayet iyi. sende 2012 kullandığından driver uyumlu program bulamamış. sadece performance driver yükleyebiirsin. sanırım 2012 için de bi performance drivers çıkartabilirler. İnşallah tabi. umarım yardımcı olabilmişimdir.

2011-11-15 19:01:56 Edit:2011-11-15 19:03:57
  • Bayan
{islemler}
netten baktımda rt yükletip
ozgurtelemciogluOzgur Telemcioglu

netten baktımda rt yükletip perspektif ekranında anında render alıyor.. cok cahıl kalmısım sankı:) ancak ben zaten anlık render alıyorum hep aynı seye gelıyor sanırım:)

http://www.ozgurtelemcioglu.com
2011-11-16 09:38:43
  • Erkek
{islemler}
Merhaba, FX 580 kartım
delidavutÖzgür ERDOĞANAvatar

Merhaba,
FX 580 kartım var max ve autocad işlemlerim için kullandığım.
V-ray de RT olayını denedim. CPU ayarında iken RT render çalışıyor.
Fakat GPU rendere geçince v-ray hata veriyor sürekli.
Active shade siyah olarak kalıyor. Bunun bir çözümü var mıdır acaba?
Max 2012 64 bit kullanıyorum. win7 64 bit 8 gb ram ve i7 920 işlemci var.
Ayrıca GTX 560 Ti ekran kartı da var makinada. Onda da Vray-rt kullanabilir miyim acaba?

delidavut
2011-11-18 14:13:12
  • Erkek
{islemler}
Serkan bey, Maalesef
maxidoİhsan DoğancılAvatar

Serkan bey,

Maalesef nvidia 3dsmax 2012 için quadro ekran kartlarına ekstra bir destek vermiyor.Yabancı forumlardan takip ettiğime göre zaten nitrous driverı gerçekten gözle görülür bir fark yaratıyor.Bendede quadro fx 5600 var.çoook memnun olduğumu söyleyebilirim .Piyasadaki en baba çift çekirdekli işlemcisine viewportta 2 katı fps farkı atıyordu.Ta ki Max 2012 nitous driver olayına kadar.Denemek için aldığım gtx 590 kartı ile pek çok deneme yaptım.Karşılaştırmalı olarak.ama nitrousun d3d ye karşı açık ve ezici bir üstünlüğü var.(open gl modunda sahne hareket bile edemiyordu. 0.2 fps gibi oranlar verdi)Nitrous modun 150-200 fps çekmeye başladı.

Ekran kartın çok iyi bir kart.fakat nvidia şu an için 3dsmax desteği vermiyor yada artık gerek duymuyor.tam bilemiyorum.realtime denemeleri ise
ancak deneme boyutunda .Çünkü 1.5 gb max için yeterli değil.quadro 6000 gibi bir kart (6gb) iş görür.Öte yandan realtime olayından pek çok kısıtlama var .(vray için)Özelliklede materials kısmında .Öyle her material ı alıp realtime göremiyorsunuz.Mesala bump, displace, yada blend gibi...o konudada bayağı bir deneme ve araştırmam oldu..

Eğer lazım olursa sana viewport için karşılaştırma dökümanımı yollayabilirim.(quadro fx 5600- gtx 590)

2011-11-18 17:39:47 Edit:2011-11-18 17:43:07
  • Erkek
  • http://www.3dlife.com
{islemler}
nitrous driverı nedir bilgilendirebilirmisiniz?
ozgurtelemciogluOzgur Telemcioglu

nitrous driverı nedir bilgilendirebilirmisiniz?

http://www.ozgurtelemcioglu.com
2011-11-19 10:44:40
  • Erkek
{islemler}
bilgisayarda şimdi quadro 4000
EmreKIRCAN

bilgisayarda şimdi quadro 4000 var ve 3dmax 2013 kurulu ve driverları yüklemeye çalıştıgımda aplikasyon sorunu yaşadım. Aynı şey autocad driver ında da oldu. Nitrous u bende merak ettim yazıları okuduktan sonra, açıklama yapan olursa sevinirim iyi günler.

2012-08-11 04:47:09
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !