Bilgisayar Donanım : işlemcim sürekli 100 de çalışıyor

işlemcim sürekli 100 de çalışıyor
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

Arkadaşlar merhaba, Samsung marka laptopumun bir sorunu var çözemedim. işlemcim hiç bir iş yapmadığım halde %100 de çalışıyor. interneti dahi zor açıyorum. virüs vardır diye tarattım birşey bulamadı. gereksiz programları ve antivirüs programlarını sildim o da olmadı. son çare format atacağım. bu sorunun çözümü nedir acaba, 3 gündür çözemedim kafayı sıyıracağım :(

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-05-17 22:57:52
  • Erkek
{islemler}
hangi işlemin işlemciyi kullandığını
oguzk06Oğuz KaplanAvatar

hangi programın işlemciyi kullandığını görmek için görev yöneticisini aç. işlemciyi meşgul eden programı gör. gerekeni yap.

2013-05-17 23:08:00 Edit:2013-05-17 23:09:05
  • Erkek
{islemler}
malesef

malesef system kullanıyor. onuda durduramam :( çalışanların hepsi windowsla alakalı yazılımlar. sanırım formatı basacağım artık.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-05-17 23:39:09 Edit:2013-05-17 23:40:04
  • Erkek
{islemler}
format attım

şuanda herhangi bir sıkıntı görünmüyor. %5-7 arasında çalışıyor. tek sıkıntım o kadar plugin ve programı nasıl kuracam :)1 kaç gün uğraşacağım anlaşılan.

2013-05-18 00:23:36
  • Erkek
{islemler}
Sistem kurmak kolay, asıl
ArkondeRAlper SözenAvatar

Sistem kurmak kolay, asıl sıkıntı onu alıştığın hale getirene kadar onlarca ayar yapıp program yüklemek. Temiz kurulumdan sonra bir defa ve programlar+ayarlardan sonra bir defa daha sistem imajı alıp bir yerlere yedeklerseniz daha sonra tekrar format atmak istediğinizde bu kadar sıkıntılı olmaz.

Kolay gelsin...

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2013-05-18 02:04:44
  • Erkek
{islemler}
haklısın

aynen katılıyorum. tüm program ve pluginleri kuruyum hemen imaj alacağım.

2013-05-18 08:35:44
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !