Bilgisayar Donanım : 1800 TL ufak modelleme render pc yardım

1800 TL ufak modelleme render pc yardım

1800 TL ufak modelleme render pc yardım

Öncelikle merhabalar. 1800 lira bütçe ile ufak modelleme ve render için bir kasa tavsiyesi istiyorum. İşlemci-anakart-ekran kartı-ram-güç kaynağı. Bu grup için tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. Not:100 150 lira şaşma olabilir. Aklımdan geçen; İ3 6100 Z170 oc ddr4 anakart Asus gt740 oc ddr5 2gb 128 bit 2x8 ddr4 corsair ram

Think
2016-03-29 17:47:54 Edit:2016-03-29 17:51:04
  • Erkek
{islemler}
bunu alacagına gel benim
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

bunu alacagına gel benim diz üstü bilgisayarımı sana satayım daha fazla performans alırsın :D

www.yunusdayfun.com
2016-03-29 18:10:22
  • Erkek
  • http://www.yunusdayfun.com
{islemler}
Seçtiğin parçalar o kadar
halkaFurkan YILMAZ

Seçtiğin parçalar o kadar

Seçtiğin parçalar o kadar işe yaramaz ki ben sana yardım edeyim dedim ve güzel güzel donanımları seçtim. Anakart, soğutucu, ve psu alternatifleri ile değişebilirsiniz ama cpu ve gpu mutlaka oradaki gibi kalsın. 2000 altı bütçeye daha iyisini bulmak imkansıza yakın.

www.furkanyz.com
2016-03-29 18:38:07
  • Erkek
  • http://furkanyz.com
{islemler}
Teşekkürler, ama

Yusuf Dayfun bey; laptop için ayrı bir yatırım yapmayı düşünüyorum. Aynı zamanda öğrenci adamız :).
Furkan Yılmaz bey; dizdiğiniz sistem için teşekkürler ama aklımda şöyle bir şey var sistemi ilk etapta ufak bir toplama düşüncesindeyim. Öğrneciyim :), mobilim laptopta biraz üstü zorlamak isterim bilg. Sadece render alsın ufak modelleme yapabileyim mümkün oldukça rami arttırabileyim. Ama intel taraftarıyım. Hiç amd kullanmadım ve render mevzusunda intel iyi diyebiliyorum. Sizce sistemi intel toplasam nasıl olur?
Cevaplarınız için teşekkürler.

Think
2016-03-29 22:52:08
  • Erkek
{islemler}
Burada onlarca insan AMD
halkaFurkan YILMAZ

Burada onlarca insan AMD 8350 kullanıyor. Elde ettiği performans değeri verdiğiniz paraya göre çok iyi. Ama illa ki itina ile ben bilgisayarı aldığıma alacağıma pişman olacağım, her 1 yıllık render süremde da 6 ay vakit kaybım olsa sorun değil derseniz, acı veren sabır tüketen render sürelerim olsun, çözünürlüğü 176*144p alayım önemli olan bir projede çalışmaktı derseniz intel alabilirsiniz.

Bu arada not düşeyim; 6000TL bütçem varken bile 8350 yi düşündüm yani, ama yüksek enerji tüketimi ve sıcak çalışması bu konudan beni uzaklaştırdı. Ama şu da var ben intel core i7 ile kıyaslıyordum, sen ise i3 ve i5 alabilecek durumdasın. Yani hiç düşünmeden 8350 al, eminim dua de edersin :)

www.furkanyz.com
2016-03-29 23:53:55
  • Erkek
{islemler}
Şuradaki öneride kesinlikle Furkan
BekokoBerk ERDENAvatar

Şuradaki öneride kesinlikle Furkan YILMAZ`ın önerdiği AMD sistemi destekliyorum. O sistem üst seviye sayılacak bir iş çıkartır. Ama i3 6100 ise ona göre geride kalıyor. Ayrıca düzgün bir işlemci soğutucusu da var, bu hem sessizlik sağlar hem de o/c ile sistemi biraz daha ileri taşıyabilirsiniz.

2016-03-30 00:26:06
  • Erkek
{islemler}
6700k işlemci
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

6700k işlemci

Limitinizi biraz geçiyor ama bence hiç ölü yatırım yapmayın. Bu şekliyle makine çok iyi oluyor. İlerde 8 gb daha ram eklersiniz bir de soğutucunuz belki bu anakarta uymayabilir. Uygun bir soğutucu istersiniz.

2016-03-30 09:17:49
  • Erkek
{islemler}
Bu sistem de çok
halkaFurkan YILMAZ

Bu sistem de çok mantıklı. Render için çok uygun.

www.furkanyz.com
2016-03-30 12:05:34
  • Erkek
{islemler}
Hepinize çok teşekkürler.

Peki bir sorum daha var yada bir kaç tane.
Öncelikle Furkan Bey in sistemi mi yoksa Celal Bey in mi? Bir de bu ramin mhz 2400 anakart 2133 olması tam performans sağlamasına engel olur mu? Bir de 4 slotlu anakart almak daha mantıklı değil mi karşılıyorsa 32 gb yükselme imkanı?

Think
2016-03-30 16:04:15
  • Erkek
{islemler}
1- Murat Bey, 4
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

1- Murat Bey, 4 slotlu anakart almak en mantıklısı ama 150 tl daha ekstra ödemeniz gerekir. Siz kısıtlı imkanlardan bahsettiğiniz için böyle bir anakart önerdim. Siz ilerde ram i 32 yapabilirim diyorsanız sorun yok. Ama bütçeniz çok dar. Bu durumda en mantıklısı amacınıza yönelik render konusunda tıkanmayacak bir sistem toplamak. 16 gb toplam ram idare eder ama 24 ya da 32 çok daha iyi olur. Kaldı ki sadece ram değil diğer parçalarında bütünü pozitif etkileyecek şekilde seçmek gerekir. Ssd ekran kartı soğutucu vs. Sistem iyi olmasına rağmen şampiyon bir sistem demiyorum. Sadece ölü yatırımdan kurtarmaya çalışıyorum sizi. Yoksa min 256 gb ssd 24 gb ram çok daha sağlam cross fire sli desteği olan bir anakart çok daha iyi olur. Bu şekliyle hatrı sayılır zaman sizi idare eder. En az 4 yıl başka bir işlemci almak istemezsiniz. İlk olarak 8 gb ram eklersiniz. Sonrasında sağlam bir ekran kartı düşünürsünüz.
2- Zorunda olmadıkça Furkan beyin önerdiği amd 8350 işlemciyi almayın. İşlemci kötü demiyorum sadece çok demode olmaya başladı bu zamanlarda. Teknolojiler arasında 4 yıl fark var. Amd 32 nm üretim bandında üretilmiş intel ise 14 nm. Bu da enerji tüketimine doğrudan etki ediyor.
3- Ramin bir sorun yaratacağını zannetmiyorum ama pc dünyasında bazen ters şeyler oluyor. Sorun oluşursa satıcıya danışırsınız ona göre bir çözüm üretilir.
4- Eğer bütçe geniş ise direk ekran kartına müdahele etmenizi öneririm. Ekran kartı fena değil ama 256 bit lik bir ekran kartı almanız daha güzel olur.
Ama hiçbir koşulda gidip i3 i5 ya da amd gibi bir işlemci almayın. Şu anda alınası tek işlemci i7 6700k. Başkasını kesinlikle önermem.

2016-03-30 16:43:44 Edit:2016-03-30 16:52:04
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !