Bilgisayar Donanım : 100 Milyon Poligonda Rahat Dönen Ekran Kartı Var mı?

100 Milyon Poligonda Rahat Dönen Ekran Kartı Var mı?
vknvolkan simsekAvatar

Slm

şuanda kullandığım ekran kartı asus gtx 470 pek memnun değilim istediğim hız da değil.

100 Milyon Poligonda Rahat Dönen Ekran Kartı Var mı?

gpu lu ekran kartları sadece render a mı yarıyor yoksa ekranı döndürürken extra bir güç veriyor mu?

direct x in bu döndürmelere çok bir etkisi var mı?

bir de son olarak 10.000 tl gibi quadro ekran kartları var bu kadar para verip te 100 m gibi çok poligonlu sahnelerde hakkını veriyor mu?

saygılar

vKn
2011-11-23 14:06:03
  • Erkek
{islemler}
gpu benim bildiğim işlemcinin
sinanonatSinan OnatAvatar

gpu benim bildiğim işlemcinin yükünü Hafifletir ondan renderda performansını artırır diye düşünüyorum.tabi anakartda gpu ve cpu nun beraber çalışabilmesini desteklemesi lazım.

2-3 senedir yoktum.(yenilerini ekleyeceğim.)
2011-11-23 14:54:17
  • Erkek
  • http://www.sinanonat.com/
{islemler}
Birde Crosfire 4 tane
sinanonatSinan OnatAvatar

Birde Crosfire 4 tane ekran kartını yan yana Çalıştırıyor Diye Duydum Belki Öyle 512 bitlik lerden 4 tane ddr5 lik 2 gb lıklardan olursa daha uygun fiyata 100 m polygonu rahat döndürür.tabi bu benim tahminim denemek lazım.
birde crosfire destekli anakartım yeni topladım bilgisayarımı bende çok sıkıntı çekiyorum çok kasmasından yakınıyorum. Şuanki ekran kartını satıp daha iyi bir ekran kartı bulup 2 tane alıp crosfire yapacağım.umarım takılmaları geçer.

2-3 senedir yoktum.(yenilerini ekleyeceğim.)
2011-11-23 15:01:21
  • Erkek
  • http://www.sinanonat.com/
{islemler}
gpu her ekran kartında
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

gpu her ekran kartında olan işlemcisi hani nvidia ati dediğimiz , bilgisayar işlemcisi cpu ya ordan hatırlayın :D
direct x işletim sistemi (windows) ve grafik kartının anlaşmasını sağlayan tercuman program

MODO, rhino
2011-11-23 16:18:35 Edit:2011-11-23 16:19:45
  • Erkek
{islemler}
100 milyon poligonla ne
çağatay köroğlu

100 milyon poligonla ne yapıyorsunuz çok merak ettim.

2011-11-23 19:59:22
{islemler}
hakkatten proxy kullansana çalışılır
congelek

hakkatten proxy kullansana çalışılır mi 100 milyon poligonla. ben 15 milyar poligonlu sahneyle proxy ile fıldır fıldır çalıştım yakın zamanda. kart da gtx 560 seninkinden iyi değil.

2011-11-23 20:45:24
{islemler}
ekran kartınızın driverlerini güncelleyin.
aylmzabdullah yılmazAvatar

ekran kartınızın driverlerini güncelleyin. bende böyle bir sorunla karşılaşmıştım nvidia ekran kartları bazen direct x ten dolayı böyle sorunlar çıkarabiliyor. open gl kullanıp bir deneyin ekran kartınızı.

bu arada 100 milyon poligonla çalışmak her ekran kartı için zordur. eğer paraya kıyıp nvidia quadro fx ekran kartı alırsanız o başka.

Bildiklerimiz kadar bilgili, bilmediklerimiz kadar cahiliz. //aylmz
2011-11-23 23:56:24
  • Erkek
{islemler}
Optimizasyon diye birşey var.
çağatay köroğlu

Optimizasyon diye birşey var. Quadro da alsan sahneyi optimize etmek zorunda kalacaksın. Donanım senı degıl sen donanımı kullanmalısın.

2011-11-24 00:43:15
{islemler}
Aynı dert bende de var :S
MeltingforceBülent KarakuşAvatar

Benim de işlemci ve ram bakımından sorunsuz bir bilgisayarım var. Fakat proxy kullanmadığım için, genelde polygon sayısına bağlı olarak kasmalar yaşıyorum. Ekran kartım ati radeon hd4850. Acaba crosfire ile ikinci ya da üçüncü bir ekran kartı ile mi yoksa quadro 600 modeli ile mi daha veimli bir sonuç alabilirim?

2011-11-24 16:58:10
  • Erkek
{islemler}
8gb ecc ram+quadro 4000
msaricayemre karadagg

8gb ecc ram+quadro 4000 ile 60milyon polygon dönüyor ama kasıyor oda ramden 24gb rami tak quadroyu 4000tak pervane olur

Süphesiz Sen Sen Değilsin
2011-11-29 04:09:39
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !