V-Ray : 3ds max modelleme ve vray ileri düzey eğitim için kaynak önerisi

3ds max modelleme ve vray ileri düzey eğitim için kaynak önerisi

kendimi bu alanda geliştirmek istiyorum ama kaynak konusunda kafam biraz karışık aslında önerebileceğiniz kaynaklar var mı

2017-12-15 21:49:31
  • Bayan
Merhaba
troy481@ferit mustafa sezer

Google`den 3ds max beginner tutorials olarak aratırsanız karşınıza yüzlerce ders çıkacak, ayrıca türkçe dersler mevcut.Kolay gelsin.

2017-12-15 22:14:46
  • Erkek
ileri düzey konular
serkanmertserkan mert

modellemede ileri düzey eğitim videoları yoktur , ileri düzey modelleme eğitim adı altında satılanlar sadece kitap yada görsellerin satışı için kullanılan göz boyayıcı ifadelerdir , modellemede programı öğrenen kişinin kendini geliştirebilmesi için sık sık ve her defasında daha zor modelleri tercih ederek modelleme yapması ile mümkün olur yani tecrübe ile olur işin bu noktasında teori bi anlam ifade etmez herşey pratiğe bağlıdır .

vray render konusunda da gene durum benzerdir fakat burada kendini geliştirmek isteyen kişinin fotoğraf sanatçılarını yakından takip etmesi ve kamera ışık renk paleti gibi konularda nelere dikkat ettikleri ve neleri tercih ettiklerine dikkat etmek incelemek öğrenmek gerekir tabi bunu mantığını anlamak için yapılması gerekir taklitler yada tekrarlar hem özgüveninizi yıkar hemde ilerlemenizi ciddi anlamda durdurur.

2017-12-15 22:31:41
  • Erkek
teşekkürler cevaplarınız için....okulda belli

teşekkürler cevaplarınız için....okulda belli bir alt yapım var boş vakitlerimde de deniyorum kendimi geliştirmeye ama sanırım yeterli değil tek kaynağım youtube ve bu gibi forumlar...

2017-12-15 23:50:37
  • Bayan
Youtube
alisengunAli ŞengünAvatar

Modelleme uzman olmak istiyorsan devamlı pratik yapmak gerekli. Kaynak istiyorsan youtube yeterli, Arrimus3d bu adam takip et baştan sona video modelleme eğitimleri var idol bir adamdır. https://www.youtube.com/watch?v=ESkQ9e1-lI4&list=PLxt9ZAGPLIpeB8TcHrpzxvEI4Ve3SfZBC

https://www.behance.net/alisengun
2017-12-16 12:03:47
  • Erkek
kardeşim ilk önce modellemede
yazruzgazriEmir Yıldız

kardeşim ilk önce modellemede katı modelleme yapcaksan bol bol youtube daki faydalı videoları izleyebilirsin. Eğer karekter modellemesi / organik modelleme yapacaksan. sana tavsiyem ilk önce 3d ile ilgili herşeyi bırakıp resim yada heykel dersi almanı tavsiye ederim. belki ne saçmalıyor bu diyebilirsin. ama bu yazıyı okuyan üstdatlar bana hak verecektir diye düşünüyorum.

Vray de kendini geliştirmek istersen de yine vray ve 3d yi bırakıp ilk önce bir fotoğrafçılık kursuna gitmeni öneririm.

neden mi bu programlar gerçek hayatdaki yeteneklerin similasyonları yani . Vray gerçek hayattaki fotoğrafçılığın similasyonudur ve eğer sen iso f/number kadraj kuralları gibi fotoğrafçılık konusunu bilmezsen eğer vrayin içindeki trilyonlarca ayarıda anlayamazsın

Eğer sen karekter modelliceyen diyip te elin ayağın yüzün anatomisini bilmezsen kolun başa , başın ayağa oranının ne kadar olması gerektiğini bilmezsen sadece pgrogramdaki tuşları öğrenirsin.

2017-12-16 12:31:30
  • Erkek
sana en iyi tavsiyem..
BurakBBurak Bayram

modelleme de arkadaşların dediği gibi youtube dan kolaydan zora doğru modelleme dersleri bulup kendini geliştirirsin.

Benim sana ek tavsiyelerim ise şunlar;
Cgpeers veya http://tparser.org/ gibi sitelerden torrentler indirebilirsin. Bunuda udemy digital tutorials gibi sitelerdeki modellemelerin isimlerini bu sitelere yazıp torrent olarka indirirsin. Ben zbrush da ve gerekli hazır model plugin scrip ve eğitimelr dahil böyle yapıyorum.

Birde modellemenin sınırı yok sana tavsiyem 3ds max te modellemede biraz ilerleyip zbrush ı öğrenip entegre çalışman. Zira 3ds max te kaba modellemeyi yapıp zbrush da detaylandırırsın. Ayrıca mesela 3ds max modellemede kumaşımsı modellerde marveleus designer kullanıyorlar bunun gibi örneklerde var araştır daha iyi sonuç veren yollar diyebilirim.

Son olarak genel manada iyi bir eğitim almak istiyorsan Konu Kariyer sitesini bi ziyaret et ben setlerini bitirdim sıfırdan ve çok memnumum. Theakademi de iyidir. Bu siteler seni programda sıfırdan alıp uzman seviyesine getirir. Tabi sunu bir kere bilmen lazım, kendi alanında gelişebildiğin kadar geliş diğer alanlara atlama 3ds max çok geniş çaplı bir program ve her sektöre hitap eder. Demem o ki 10 tane ücretli set alsan, 1000 tane model yapsan yine öğreneceğin tonca şey vardır. Ama modelleme, kaplama, ışık ve render konularında gerekli bütün bilgiyi söylediğim türkçe eğitim seti satan 2 siteden temin edebilirsin hatta seni bu 4 aşamadan geçtikten sonra ileri seviye setlerde daha da iyi bir konuma getiriyorlar. Ben konu kariyer in setlerini bitirdim ve inanılmaz güzel, ayrıca seni takip etmeleri her türlü sorununla ilgilenmeleride bir artı.

2017-12-16 17:44:21
  • Erkek
evet önerdiğiniz kaynaklara göz

evet önerdiğiniz kaynaklara göz attım gerçekten çok güzel ve tam aradığım türden ama daha çok türkçe kaynak bakıyorum ....ilgi ve alakanız için teşekkürler...

2017-12-16 19:53:49
  • Bayan
Yakın kampüsü öneririm
aliceandhenryMerve TUNCAYAvatar

Merhaba, yeni başlayanlar için kesinlikle yakın kampüsün ücretsiz derslerini öneririm. Konular en baştan ayrıntılı şekilde anlatılıyor, anlatım çok akıcı ve net. Ayrıca youtube`da sürekli farklı konularda 3dmax çalışmaları yapıyorlar. Ben çok faydalandım tavsiye ederim. Olur da yanlışlıkla sanalogretim.com a yolunuz düşerse koşarak kaçın. Hiç bir eğitiminden memnun kalmadım. Siteyi olumlu yorumlarla şişiriyorlar.

2017-12-20 00:06:38 Edit:2017-12-20 00:07:13
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!