V-Ray : Vray AutoGrass

Vray AutoGrass
cardenAhmet YaprakAvatar

Vray AutoGrass

Merhaba değerli tr3d üyeleri , Sizden küçük bir ricam olacak yeni yaptığım bi cephe çalışmasında yeşil alanlar için autograss plug-inine ihtiyacım var , internette buldum indirdim autograss 1.0 diye kurdum bilgiyasara(Bu arada pc 64 bit) fakat "system.unauthorizedaccessexception yoluna erişim reddedildi" diye bir hata aldım hatayı bulamadım Yardımcı olabilirseniz çok sevirinirim.Veya bildiginiz bir yer varsa kurulumunuda anlatan Max 2009 64 bit Autograss linkini verebilirseniz çok faydalı olacak. Şimdiden Hepinize Teşekkür Ediyorum.

www.ahmetyaprak.net
2011-12-03 13:24:47 Edit:2011-12-03 13:28:35
  • Erkek
Bende aramıştım fakat somut
sekogezSerkan GezginAvatar

Bende aramıştım fakat somut bir sonuca ulaşamadım. Çareyi v-ray hazır material kullanmakta buldum çok da iyi oldu. dilersen hazır metaryeli yollayabilirim. yapman gereken sadece diffuse kanalına resmi displacement kanalına da siyahbeyaz resmi atamak aktif etmek ve değerine 1,5 a ayarlamak kalıyor. benim galeriden son yüklediğim perspektif açıdan çizime bakabilirsin.

Namazın kazası olur ama fırsatın ASLA!
2011-12-03 13:32:59
  • Erkek
Serkan hocam teşekürler disp
cardenAhmet YaprakAvatar

Serkan hocam teşekürler disp yapıyorum bende fakat çimler diken diken olmuş gibi oluyor :) yani benim istediğim sağa sola eğilmiş bir şekilde ve fazla kasmayacak bişey olmasını istiyordum bunuda autograssda buldum fakat kendisini bulamadım :):)

www.ahmetyaprak.net
2011-12-03 14:12:17
  • Erkek
evet aralarında ciddi bir
sekogezSerkan GezginAvatar

evet aralarında ciddi bir gerçekcilik payı var. bir hayli aradım bende ama ne yazık ki bulamadım max 2011 64 bit sisteme göre. Şayet bulursan ve benimle iletişime geçersen çok memnun olurum Ahmet Üstadım. Başarılar dilerim.

Namazın kazası olur ama fırsatın ASLA!
2011-12-03 14:21:47
  • Erkek
eyw serkan hocam inş
cardenAhmet YaprakAvatar

eyw serkan hocam inş bulursam paylaşacağım sitede :):)

www.ahmetyaprak.net
2011-12-03 14:33:50
  • Erkek
Özelden mesaj olarak linkleri
gasiyanDevrim ErdalAvatar

Özelden mesaj olarak linkleri yolladım.Kolay gelsin

www.dvamimarlik.com
2011-12-03 22:07:32
  • Erkek
devrim çok saolasın hemen
cardenAhmet YaprakAvatar

devrim çok saolasın hemen bakıyorum linklere

www.ahmetyaprak.net
2011-12-05 11:01:38
  • Erkek
autograss tavsiye etmem. çok
pitposumSerdal ErtasAvatar

autograss tavsiye etmem. çok fazla sisteme ihtiyaç duyuyor ve render süresi abartı uzuyor. tecrübelerle sabittir.
multiscatter öneririm. istediğin herşeyi proxy olarak random çoğaltabilirsin. igrass`ın çimlerini tavsiye ederim. netten rahatça bulabilirsin.
kolay gelsin...

http://pitposum.deviantart.com/ www.serdalertas.com
2011-12-05 14:05:56
  • Erkek
serdal abi teşekürler cevabın
cardenAhmet YaprakAvatar

serdal abi teşekürler cevabın için aslında autograss dan önce multiscatter a baktım hatta pcye kurdum çalıştırdım vrayda bi hata verdi renderda multiscatter objeleri gözükmüyordu , bende haliyle sildim ve autograss a yöneldim fakat igrass ıda deneyeceğim.

www.ahmetyaprak.net
2011-12-05 23:55:51
  • Erkek
rica ederim. Multiscatter ile
pitposumSerdal ErtasAvatar

rica ederim. Multiscatter ile vray versiyonlarının uyuşmazlığından oluyor o problem. hangi vray versiyonu kullanıyorsan ona göre multiscatter kurman gerekiyor. sıkıntı orda. igrass dediğim hazır modeller. multiscatter ile çok rahat kullanabilirsin. yüzey sayısı optimize edilmiş modeller. proxy olarak da vraymesh olarak da kullanabilirsin. benim tavsiyem vraymesh yapıp öyle kullanman. kolay gelsin.

http://pitposum.deviantart.com/ www.serdalertas.com
2011-12-06 09:44:32
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!