V-Ray : Render Bilgisayara Göre Değişirmi

Render Bilgisayara Göre Değişirmi
ramazandemirramazan demirAvatar

iyi günler arkadaşlar , bilgisayar donanımsal kalitesinin render kalitesine etkisi direk olarak var mıdır ? ofiste kullandığım sahneyi birebir hiç bir ayarını değiştirmeden evde render aldığım zaman çok kalitesiz ve donuk detayları belli olmayan bir şekilde render alıyorum aynı şekilde ofisteki diger bilgisayarda denedim ordada kalitesiz max vray sürümleri aynı ayarları aynı işin içinde çıkamıyorum sizlerden fikir almak istedim

ramazanndemir@gmail.com
2016-02-19 15:38:34 Edit:2016-02-19 15:39:32
  • Erkek
Abi valla benimde en
hid53halil demirli

Abi valla benimde en merak ettigim sorun

2016-02-19 16:02:58
  • Erkek
bir farkı yok program
fallofaherocan birinciAvatar

bir farkı yok program ve eklenti sürümleri aynı ise ayarlar aynen aktarılmışsa aynı sonuç çıkar

ben bir çok kez vrimg olarak kaydettiğim renderda farklı pclerde kısmi renderlar aldım hiç sorun yaşamadım

2016-02-19 16:56:27
  • Erkek
mantıken öyle olması gerekli

mantıken öyle olması gerekli ama ben sorun yaşıyorum çözümü bulamadım bir türlü , patronumdan da şikayet gelince sizlere danışmak istedim

ramazanndemir@gmail.com
2016-02-19 17:12:39
  • Erkek
max vray sürümleri aynı
fallofaherocan birinciAvatar

max vray sürümleri aynı mı render ayar dosyasını tekrar yüklüyor musunuz ve ctrl+t ile eksik map kontrolü yapıyor musunuz yanlış anlamayın sadece netleştirmek için soruyorum

2016-02-19 17:20:20
  • Erkek
Evet vray ve max

Evet vray ve max sürümleri ayarlar falan hep aynı yapıyorum hatat kaydetip otomatik çağırıyorum a`dan z`ye

ramazanndemir@gmail.com
2016-02-19 17:29:15
  • Erkek
bu sorunu bende aşamadım
shineseeHakan BabarAvatar

bu sorunu bende aşamadım bir türlü. takipteyim. sürümler, ayarlar vs herşey aynı fakat bilgisayarlar arasında bariz bir fark oluşuyor. ben bu durumu bir tık ileri götürüp birebir aynı özelliklerde olan iki bilgisayarda denedim fark azaldı fakat yinede oluştu. gelecek cevapları merakla bekliyorum.

2016-02-19 17:35:38
  • Erkek
öyle bir şey olsa
aydin8212Aydın AksoyAvatar

öyle bir şey olsa rendefarmla animasyon yapamayız

www.tasarimasyon.com
2016-02-19 18:21:04 Edit:2016-02-19 18:21:29
  • Erkek
Monitör farkından kaynaklanıyor olabilir
Seke

Monitör farkından kaynaklanıyor olabilir yüksek ihtimalle veyahut gamma ayarları farklı olabilir eğer herşeyin aynı olduğundan eminseniz yüzde yüz.

2016-02-19 18:24:06
Monitör farkından kaynaklanıyor arkadaşım
FrhtshnFerhat Avatar

Monitör farkından kaynaklanıyor arkadaşım tek pc 2 monitör kullanıyorum 2. monitörde renkler soluk çıkıyor şöyle ki ekranda gördüğünüz resmi çıktı aldığınızda bile birebir sonuç vermiyor kimi zaman

2016-02-19 18:56:01
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!