V-Ray : Vray ile Perspective Match Enviroment Reflections

Vray ile Perspective Match Enviroment Reflections
ozgurtarÖzgür Tarımcıoğlu

Vray ile Perspective  Match Enviroment Reflections

Merhaba arkadaşlar. Fotoğraf üzerinde max 2016 da modelleme yapıyorum. Vray 3 render motorunu kullanıyorum. Render aldığımda malzemeler sanki saydamlaşıyor. Metaryel slota bitmap atayıp screen yapıyorum. Daha sonra bunu enviroment mapa instance olarak atıyorum. render aldığımda yansımalar hatalı oluyor. arka plana attığımız resim görünüyor. Sahneye vray dome atıp aynı bitmapi dome light a instance olarak atınca biraz daha düzeliyor ama yansımalar hala tam anlamıyla doğru olmuyor. Neyi eksik yapıyorum. İnternette vray ile ilgili bir tutorial bulamadım, nette Hep mentalray için var. Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2015-12-28 15:01:11 Edit:2015-12-28 15:10:33
  • Erkek
Hiç bilen yok mu?

Hiç bilen yok mu? Bir tane cevap bile yok? Necmi hocam bari siz bir el atıverin:) Vrayde bu iş nasıl olucak?

2015-12-29 12:59:55
  • Erkek
Fotoğraf üzerine perspektive match
bleyB.Levent YılmazAvatar

Fotoğraf üzerine perspektive match ile oturttuktan sonra modelini environment map den sil fotoğrafı vealfa kanallı png render al. Daha sonra aynı fotoğrafa photoshopta yerleştir. Daha temiz sonuç alırsın. Tam istediğin şey bu değil belki ama en azından bir diğer çözümü problemin.. ;)

Kolay gelsin.

www.bleventyilmaz.com
2015-12-29 13:42:58
  • Erkek
Cevabınız için teşekkür ederim

Cevabınız için teşekkür ederim Levent Bey. Ben maxte, vray ile bunu yapmanın bir yolu olmalı diye düşündüğüm için sordum. Sanırım pek konu hakkında bilgisi olan yokmuş:)

2015-12-29 20:17:10
  • Erkek
DosyayınızI *.max haliyle yollarsanız
mimhakanHakan GüngördüAvatar

DosyayınızI *.max haliyle yollarsanız problem nedir bakabilirim.(mimhakan2002@hotmail.com)

https://www.behance.net/mimhakan - XEON E5 2697v2 Corsair 32GBRAM+512GBNVMe.2SSD+1TB OBSIDIAN800D RTX3070
2015-12-29 21:53:19
  • Erkek
Hakan bey ilginiz için

Hakan bey ilginiz için teşekkür ederim. Çalışmalardan birtanesini wetransferden adresinize gönderdim. Bakabilirseniz sevinirim.

2015-12-30 15:42:35
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!