V-Ray : Led Yapım Sorunu

Led Yapım Sorunu
cantuncelCan TUNCEL

Arkadaşlar Selam,
Yazının arkasına led yapmak istiyorum fakat şöyle bir sorunla karşılaşıyorum
http://imgur.com/rOTZKRz

Vray Light Material denedim olmadı. Vray light > Mesh denedim olmadı. Sürekli yansımada bu sorunu yaşıyorum. Siyah duvarın yansımasını komple kapattığım halde bu sorun var. Subdivs ayarını yükselttiğimde de aynı sorunu alıyorum. Sorunsuz bi yazı arkası led yapmak için hangi ayarlara dikkat etmem gerekiyor? Teşekkürler

2014-10-14 13:48:47
  • Erkek
a.s can; sahnedeki siyah
nevermindevren öztürkAvatar

a.s can;
sahnedeki siyah duvarin uzerinde bulunan isik etkisinin siyah duvarin yansimasiyla alakasi yok. v-ray light mesh`i nasil olusturuyorsunuz? logo ve yazilarin oldugu objeyi mesh`e cevirip arka kisminda bulunan polygonlari detach ederek mesh light atin uzerine. subdivs`ini yuksek verin. isigin siddetini biraz arttirin. ayrica siyah duvarin uzerindeki materyalde subdivs ile ilgili bölüm aktifse onun kalitesini de yukseltin.
render ayarlarinizi biraz iyilestirin. cunku benzer sorunlar irradiance ve light cache dusuk oldugunda da meydana gelebiliyor.

rock your body.
2014-10-14 16:21:52
  • Erkek
Teşekkürler
cantuncelCan TUNCEL

Vray light oluştururken plane değil de mesh`i seçiyorum. Daha sonra ışığa dönüşmesini istediğim objeyi gösteriyorum. Fakat sorunu dün çözdüm. Light cache kullanıp ayarını high yapınca sorun düzeldi. Fakat haliyle render süresi de epey uzadı. Daha uygun bi yolu olsa fena olmazdı. Söylediğiniz diğer ayarların hepsini denemiştim zaten. Neyse anlık olarak sorunu çözdük. Teşekkür ederim yine de. Kolay gelsin..

2014-10-15 09:33:28
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!