V-Ray : animasyon sornu

animasyon sornu
adheladhel ran

RENDERLARI AVI FORMATINDA ALDIM . VİDEOYU OYNATTIĞIM DA IŞIK -GÖLGE DALGALANMALARI OLUYOR . BU SORUN NEREDEN KAYNAKLANDIĞINI ÇÖZEMEDİM ARKADAŞLAR BU SİTEDE ARAŞTIRDIM AMA İSTEDİĞİM ÇÖZÜMÜ BULAMADIM . YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

2014-06-12 09:30:27
  • Bayan
animasyon sahnelerinde sicrama motorlarini
nevermindevren öztürkAvatar

animasyon sahnelerinde sicrama motorlarini kaydetip harici bir dosya olusturduktan sonra render alirsaniz sorununuz cozulebilir. su video`dan yardim alabilirsiniz;

http://www.youtube.com/watch?v=kUBB4IjOXCs

rock your body.
2014-06-12 12:34:29
  • Erkek
Teşekkür ederim CEVABINIZ İÇİN
adheladhel ran

Teşekkür ederim CEVABINIZ İÇİN .BEN ANİMASYN DA ACEMİYİM DE sicrama motorlarinı NASIL KAYDEDEBİLİRİM . VİDEOYU İZLEDİM AMA TAM ANLAYAMADIM ..

2014-06-12 13:29:11
  • Bayan
işaretlediğim yere 10 yazıyorum
adheladhel ran

işaretlediğim yere 10 yazıyorum

işaretlediğim yere 10 yazıyorum 100-200 freme arasın da almasını istiyorum ama 0 dan başliyor hesaplamaya.

2014-06-12 15:47:25
  • Bayan
light cache ve irradiance
oblomovozkan keskin

light cache ve irradiance map i cache e alarak sorunu çözebilirsiniz ama bunda sadece kamera hareketi mi var yoksa objelerde hareket ediyor mu o önemli, çünkü flicker denilen bu etkiden kurtulmak için iki durumda farklı yollar kullanılıyor. animasyonun da çok ışık olayı yoksa area light ile aydınlatma yapıp gi yi kapatırsanda güzel sonuçlar alırsın bu arada, zamandan tasarruf.

2014-06-13 17:22:48
  • Erkek
Arkadaşlar , animasyon rendere
adheladhel ran

Arkadaşlar , animasyon rendere alırken ;
irradiance map ı :multiframe incremental
light cache : fly-through

yaptığım da duvarlarda lakelenmeler beyazlıklar oluyor .İkisini de
single frame yapınca düzeliyor. Bu kez de video oynatırken ışık geçişleri oluyor temiz render alamıyorum ne yapmam gerekiyor sizce..

2014-06-17 12:14:21
  • Bayan
Animasyonu png formatında alıyorum.
adheladhel ran

Animasyonu png formatında alıyorum. Işık patlamaları olmuş renderı durdurup düzelttim bir kısmını peki diğer renderlara uygulama imkanım var mı? tekrar mı almak zorundayım yardımınızı bekliyorum lütfen arkadaşlar..

2014-06-25 14:26:53
  • Bayan
Bende de çok büyük
uchiha

Bende de çok büyük bi titreme sorunu var üstelik multiframe yapmışken. Ayrıca videoyu jpegler halinde 1280x720 yaptığım halde 480 p video çıkıyor karşıma.

linki: http://www.youtube.com/watch?v=orSwlz0E630&feature=youtu.be

2014-06-25 14:58:12 Edit:2014-06-25 15:22:26
uchiha problemin crackli vray
designeverdesignever

uchiha
problemin crackli vray 3.0 dan kaynaklanması muhtemel. Aynı sahneyi mümkünse başka bir bilgisayarda 2.40 versiyonda veya cracksiz versiyonda test edersen sahnende yanlışlık olmadığını da anlamış olursun. Umarım kaldırma esnasında sorun çıkmaz. Eğer crackli 3.0 düzgün kaldırılamazsa çözümü formata kadar giden gıcık bir sorun oluşturabilir.

2014-06-27 04:33:09
  • Erkek
Gerçek Hayatta, Loş bir
ETezerErgin TEZERAvatar

Gerçek Hayatta, Loş bir Ortamda Kamera ile Çekim yaptığınızda da aynı sorun meydana gelir. Bu Yüce Allahın (C.C) kullandığı Render Motorunun versiyonu ile alakalı değildir :)
Sıkıntı, Ortamın yeterince aydınlatılmamış veya Kameranın ortama göre düzgün ayarlanmamış olmasından kaynaklanır. Bunları yaptıktan sonra pass-rendewr alındığında sıkıntı kalmaz...

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2014-06-30 09:19:21
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!