V-Ray : renderda rami işlemcimi ?

renderda rami işlemcimi ?
natxhoнатхъо муратAvatar

renderda işlemciyemi daha cok ihtiyaç var yoksa işlemciye mi

natxho
2014-01-14 15:19:35
  • Erkek
RAM
pcakanPınarAvatar

ram ne kadar artarsa o kadar randımanlı sonuç alınıyor makine kasmıyor.16 GB ram bile bazen yetmiyo...:D

2014-02-21 13:46:18
  • Bayan
Bende bu konuda düşünüyorum
CKR90Ömer Çakar

Bende bu konuda düşünüyorum sahnede fazla obje varsa sanki ram i daha fazla kullanıyor,az nesne varsa ihtiyaç duymuyor diye bir tahmin yaptım kendimce nekadar doğru bilmiyorum :) Ancak işlemciyi render sırasında sahne nasıl olursa olsun %100 kullanıyor.İşlemcinin frekansını bırak çekirdek sayısı fazla olsa bile sürede gözle görülür fark yaratacağı belli.Ama 8 çekirdek ve frekansı iyi işlemciler 1000 lira civarı,8gb ram ise 250 300 liraya alınıp bilgisayara eklenebilir.Paraya kıyarsan önce işlemci al derim ben olsam böyle yapardım :)

2014-02-21 17:07:06
  • Erkek
ikiside
mussachlarGökhan YILDIZAvatar

bir bilgisayarın performansını belirleyen en önemli iki etken ram ve işlemcidir ondan sonra ekran kartı gelir ram 16 gb işlemcide i7 olursa tadından yenmez :)

"Dünyadan dahiler gittikçe azalıyor. Newton yok Einstein yok Steve`de gitti, bu aralar bende kendimi hiç iyi hissetmiyorum" *M*_*U*_*S*_*S*_*A*_*C*_*H*_*L*_*A*_*R*
2014-02-23 14:44:09
  • Erkek
Çift işlemcili bir platform,
POWERD3D

Çift işlemcili bir platform, sağlam bir anakart, işlemci ve soğutma sisteni. Üzerine 32 gb ram eklersen. Bir de quadro bir kart ile orta seviye bir sistem kurulabilir.

2014-04-11 19:21:09

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!