V-Ray : V-ray Yeni Sürümlerin Durumu

V-ray Yeni Sürümlerin Durumu
Querorz

Arkadaşlar selamlar;

Gezinirken farkettim de zaman akıp geçmiş. V-ray 3.0 piyasaya sürülmek üzere. Bense hâla 2.0.3 kullanıyorum. Yani 19 ay önce piyasaya sürülmüş versiyon.

Versiyonlar arasındaki ufak ıvır zıvır farklılıklar genelde benim çalışmalarımda kullanmadığım özellikler oluyor. Çoğu kullanıcıya pratik bir kullanım sunan ve bazıları da render süresini azaltan ufak özellikler. Bu ufak özellik değişiklikleri zaten her versiyonun sayfasında liste halinde belirtiliyor.

Mesela burda V-ray 2.40 ile gelen yeniliklerden bahsediliyor: http://vray.info/news/article.asp?ID=545

Ama bunların hiçbiri render kalitesine faydası olacak şeyler değil.

Ama benim asıl merak ettiğim şey ise bu versiyonlar arasında renderlarımızın kalitesini ve gerçekciliğini artıracak köklü değişiklikler yapılıyor mu?

Aslında sadece 2.40 için konuşmuyorum. Genel anlamda bu işin işleyişi nasıldır? Her bir kaç ayda bir yeni bir versiyon geliyor ve bizim bunu yakalamamız mümkün değil. Render kalitesini artıracak yenilikler getiren versiyon güncellemelerini çok iyi takip etmeliyiz ama nasıl?

2013-12-14 23:05:35 Edit:2013-12-15 11:24:46
vray 3.0`ın daha hızlı
koftemustafa duyarAvatar

vray 3.0`ın daha hızlı render aldığı söyleniyor. denemedim ama ;
http://www.youtube.com/watch?v=KfsaZxi887s

maya+zbrush
2013-12-15 11:42:16
  • Erkek
Peki arkadaşlar hız
Querorz

Peki arkadaşlar hız yerine kaliteye direkt etkisi olacak değişiklikler oldu mu son versiyonlarda?

2013-12-16 17:37:16
Vray ile biraz alakalı
tgbaTuğba Öztürk Kurutçu

Vray ile biraz alakalı olmakla birlikte ben de bu konu hakkında bilgilerinizi almak isterim. Ben de Max 2009 kullanıyorum. İlk ondan öğrendim herşeyi diye. o zamandan sonraki özellikle 2012 2013 hatta 2014 bile var onlardan çekiniyorum açıkcası. Şimdi o sürümlere geçmeli miyim yoksa aralarında pek fark yok mudur? (Fark olarak kastım çok büyük değişiklikler gibi.)

2014-01-29 13:56:50 Edit:2014-01-29 13:59:01
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!