V-Ray : Aydınlatma Sorun

Aydınlatma Sorun
furkankorkmazFurkan Korkmaz

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta hazır sahne üzerine modellediğim bir mekan vardı burayı ne yaptıysam yeterince aydınlatamadım sonra baştan modelledim yine aynı. Camlardan ışık giriyor. Işık değerleri korkunç seviyede fakat yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2013-09-26 13:40:40
  • Erkek
Hangi kamerayı kullanıyorsunuz? kamera
halkaFurkan YILMAZ

Hangi kamerayı kullanıyorsunuz? kamera ve render ayarları nasıl? en kolayı ekran görüntüsü paylaşmak

www.furkanyz.com
2013-09-26 15:20:16
  • Erkek
Shutter 100 ıso 200

Shutter 100 ıso 200 f number 6.4 vray physical camera. Front left perspektif ekranında ışıklardan bembeyaz bir görüntü var fakat. Camera ekranında öyle bir şey yok. file:///C:/Users/furkan/Desktop/12.jpg

2013-09-26 15:30:27
  • Erkek
O resmi bir sunucuya
halkaFurkan YILMAZ

O resmi bir sunucuya upload yapman lazım. Yoksa bakamayız. Mesaj yazma penceresinin sağ üst köşesinde Resim Ekle butonu varsa buraya direkde gönderebilirsin.

f number ı 4.0 a düşürüp iso yu 400 veya 800e (1600 de olabilir) artırıp deneyin bir. Kullandığınız materyaller vray uyumlu değilsede siyah görüntü oluşabilir.

www.furkanyz.com
2013-09-26 15:38:24 Edit:2013-09-26 15:40:50
  • Erkek
[IMG]http://imageshack.us/a/img23/1167/a3l2.jpg[/IMG] Buyurun ? Kullandığım

http://imageshack.us/photo/my-images/23/a3l2.jpg/ Buyurun ? Kullandığım materyeller de bir sıkıntı yok diye tahmin ediyorum. Umarım bakabilir siniz ?

2013-09-26 15:53:26 Edit:2013-09-26 16:06:12
  • Erkek
Dediğiniz gibi defalarca denedim

Dediğiniz gibi defalarca denedim ya ekran bembeyaz oldu ya da çok kalitesiz. Perspektif ekranında istediğim ışığı alabiliyorum fakat kamera ekranında bu ışık yok. Shadow açık. Sun`ın etkisini hiç bir şekilde göremiyorum. Bu sahneyi tek başına sun aydınlatır normal şartlar altında. Fakat olmuyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

2013-09-26 16:49:56
  • Erkek
Bu verilerden durumu çözemedim
halkaFurkan YILMAZ

Bu verilerden durumu çözemedim ben. Aydınlatma yetersiz olduğu durumda belli bölgelere vray light ekleyin.

www.furkanyz.com
2013-09-26 17:43:29
  • Erkek
Teşekkür ederim her şey

Teşekkür ederim her şey için. Ben ant içtim resmen bu sorunun neden kaynaklandığını öğrenmek için. Delireceğim resmen. O kadar ışık olduğu vakit, kalite inanılmaz düşüyor. Sağolun tekrardan.

2013-09-26 18:23:49
  • Erkek
Bu şekilde denemeler yapacağınıza.
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Bu şekilde denemeler yapacağınıza.

İlk önce daha basit bir sahne oluşturun.Sadece pencere ve duvarlardan oluşan.Oralarda pencere sayısını,ışık şiddetlerini ve ışık sayısını değiştirirek denemeler yapın.Deneme yaparken kaplamalarınızın rengi gri,koyu gri ve beyaz olsun.Bu şekilde ışık olayını çözersiniz.(sahneniz ölçülerinizede dikkat edin)

2013-09-26 20:21:03
  • Erkek
Dediğinize harfiyen katılıyorum. Autocad

Dediğinize harfiyen katılıyorum. Autocad üzerinden modelledim zaten ama Acemi olmama rağmen bazı dostlar vasıtasıyla bundan daha detaylı mekanları modelledim. Fakat bunda çözemediğim bir şey var sunın değerleri sekiz falan normal şartlar altında bu mekanı tek bir sun bile aydınlatabilir.Kamera değerleri her zaman yaptığım ve sorun çıkmadığı şekilde. Camlardan ışık giriyor o da tamam. Fakat render da yeterli ışık yok. Bunun bir sebebi olmalı diye düşünüyorum ondan sordum. Teşekkürler tavsiyeleriniz için

2013-09-26 21:03:40
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!