V-Ray : DR Render ?

DR Render ?
maliqprojectmalik kayaalpAvatar

Cinema 4D`de Vray ile DR/Distributed Rendering ayarları hakkında yardımcı olurmusunuz ?
Basitce sadece ip girişi ile oluyor gibi gözüküyor olmasına rağmen sanırım başka ayarlarda yapmak gerekiyor.
Tam olarak 4D ile Distributed renderin yapan arkadaşımız var ise forumda yardımcı olursa çok makbüle geçecek :)

2013-10-10 11:56:16
  • Erkek
Sanırım bu konuda hiç

Sanırım bu konuda hiç kimsenin bir fikri yok.

2013-10-11 09:52:30
  • Erkek
İnannın
mendeliAli KARADEDELİAvatar

İnanın bende çooook merak ediyorum ama tahminimce cinema 4d kurulurken bilgisayar o ağa bağlı olmalı ve gerekirse ağı silbaştan yeniden kurulmalı tabi bunlar tahmindir kesin bişey bende bilmiyorum ama fikir verebilir diye düşündüm üzerinde çalışıyorum eğer çözersem hemen paylaşırım burada. çokta karmaşık olmasa gerek :D

Dell T5500 Dual Xeon E5620 Workstation
2013-10-11 11:01:42
  • Erkek
Sağol Ali... Bir iki

Sağol Ali... Bir iki video ve açıklama gördüm. Sanırım C4D kurarken bir server kurup diğerleri client yapmak gerek.
Vray açıklamasında NetRender dan bahsediyor. ingilizcem çok tarzanca olduğu için anlamadım ne demek istediğinide. Neyse eninde sonunda öğrenicem ben geçen vakte üzülüyorum :D

2013-10-11 15:16:44
  • Erkek
Distributed Render
johonwayniMehmet KALAMANAvatar

Distributed Render

Şimdi millet NetRender filan var dicek ama onun mantığı tek kare (Still Image) renderlerde geçerli değildi Distributed Render cinema 4d`de final render çıkana kadar yoktu onuda FR station`ile yapabiliyorduk (8Cpu sınırıyla) Sonra Vray da bu mevzu çıktı ama paylaşımlı render yoktu Şimdi Team render var ve Distributed Render için aradıklarım mevcut ekde bir deneme resimi var Vrayla beraberde çalışırsa harika olur boş bir zamanda vrayla paylaşımlı Team render oluyomu deneyecem ;)

©Mehmet KALAMAN | DXF
2013-10-11 18:12:25
  • Erkek
Bende artık bayramdan sonra

Bende artık bayramdan sonra Team Render ve Vray ile deneme yaparım. Yani sorunsuz olsa bile şu DR renderı merak ediyorum öğrensekte en azından elimizde bir altarnatif olsa.

2013-10-14 16:00:19
  • Erkek
Team Render
mendeliAli KARADEDELİAvatar

Team Render

Arkadaşlar bende team render kullanarak bi animasyon renderı aldım yeni Gİ ile birlikte eski ye nazaran çok başarılı animasyonu tam olarak bitirmedim ama tek kare renderı

Dell T5500 Dual Xeon E5620 Workstation
2013-10-22 17:26:41
  • Erkek
Team renderde Vray 1.8
johonwayniMehmet KALAMANAvatar

Team renderde Vray 1.8

Team renderde Vray 1.8 denedim olmadı ama ayarlarda Distributed var ;)

©Mehmet KALAMAN | DXF
2013-11-12 12:45:58
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!