V-Ray : Uzun Süren Render ve Beyaz Noktalar

Uzun Süren Render ve Beyaz Noktalar
ALTaMaRaÜmit KorkmazAvatar

Merhaba arkadaşlar birkaç aydır uğraştığımız bir proje var ve hala devam ediyoruz. Her geçen gün farklı sorunlar ile karşılaşıyorum. Şu sıralardaki problemimizde resimlerde gördüğünüz gibi oluşan beyaz noktalar. Birde 2 günü aşmış olan render süremiz. Yardımlarınızı bekliyorum... Teşekkürlerimle.

2013-08-28 23:00:21 Edit:2013-08-28 23:04:26
  • Erkek
Bence glossines ayarini cok
Lord_of_HacklandZaur_Ferecov

Bence glossines ayarini cok almissin...genelde bu durumda olur...ve en son resimde ilerideki beyaz parlak cisimde de gorulmektedir

Hayallerin fiyati olmaz!
2013-08-29 11:46:16
  • Erkek
Cvbin icin teşekkür ederim.

Cvbin icin teşekkür ederim. Dediğin ayarı yapmama rağmen beceremedim. Yine beyaz noktalar var =((

2013-08-31 10:41:24
  • Erkek
color mapping te sub
izzetizzet ALŞAN

color mapping te sub pixel mappingi işaretleyip render almayı deneyin.

https://www.3dokulu.com Türkiye`nin 3D Eğitim Platformu
2013-09-02 14:23:07
  • Erkek
Cvp için teşekkürler İzzet

Cvp için teşekkürler İzzet ilk fırsatta deneyeceğim.

2013-09-12 08:54:12
  • Erkek
Lord_of_Hackland ve izzet arkadaşların
Timur_POLATTimur POLATAvatar

Lord_of_Hackland ve izzet arkadaşların dedikleri çok doğru tespitler.Render süreni uzun tutmasıda materyallerdeki glossines ayarının yüksek tutulmasından olsagerek.Birde kullandığın hazır modelleri proxy moduna çevir.arka taraftaki binaları ayrıca render al. Bu açıdan aldığın render da ise bu binaları çıkar.Sonra bu resim üzerine photoshop ile atarsın.Yerden aydınlatmaların sayısı çok fazla. Çimenlere veya duvara yansıması vurmayan yani herhangi bir malzeme ile etkileşimi olmayan ışıkları kaldır. Bunlarıda photoshopta sonradan ekle.Render süresi kısalacaktır. Teşekkürler.

2013-09-14 13:43:24
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!