V-Ray : hdri ve ışıkta problem

hdri ve ışıkta problem
s3z4iSezai DündarAvatar

vray sun haric bütün ışıklandırmalarda ve hdri da renderda sim e banzer parlak noktacıklar,lekeler oluşuyor ne denediysem bu sorunu çözemedim. ayarları ve örnek render paylasıcam yardımcı olursanız cok sevinirim.
simdiden tesekkürler.

2013-09-02 12:47:18
  • Erkek
ayarlarve renderlar:
s3z4iSezai DündarAvatar

ayarlarve renderlar:

ayarlar ve render:

2013-09-02 12:48:47 Edit:2013-09-02 12:51:06
  • Erkek
materialdeki yansıma yapan yerlerdeki
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

materialdeki yansıma yapan yerlerdeki subdivis leri yükseltmeyi deneyin. 20 felan gibi mesela

25524
2013-09-02 12:57:49
  • Erkek
bütün kaplamalarda az cok
s3z4iSezai DündarAvatar

bütün kaplamalarda az cok yasıyorum bu sorunu yansıması fazla olanlarda daha cok tabi kaplamaların subdiv ini arttırmayı denedim daha önce azalıyo ama tamamen yok olmuyo malum render süreside ucuk oluyo

2013-09-02 13:04:35
  • Erkek
zaten yok olmaz ki
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

zaten yok olmaz ki . daha kaliteli çıkar. bide kaplamalarda yansıma varsa ve ortamda hdr etkisi varsa parlamaları doğal değil mi ?

25524
2013-09-02 13:09:17
  • Erkek
tabiki parlama olucak ama
s3z4iSezai DündarAvatar

tabiki parlama olucak ama böyle sime benzer küçük parlak noktacıklar gördünüzmü hic gercek hayatta ? diyeceksiniz ki bütün subdivleri arttır render kalitesinden kaynaklanıyo hyr değil bütün subdivleri arttırdım 30 saatlik bi render cıktı karsıma bu noktacıklar kaybolmadı. ben bunu yüzeyi cok daha mat yansıması cok daha az olan tugla duvardada yasıyorum farkı görmeniz acısından aynı ayarlarla hdri ı kaldırıp render alıcam payllasıcam ozamn daha iyi anlıycaksınız.

2013-09-02 13:19:25
  • Erkek
mesela bakın burda hdri
s3z4iSezai DündarAvatar

mesela bakın burda hdri

mesela bakın burda hdri kaldırıp tavanıda hide edip vray sunla render aldım beyaz noktalar kabul edilebilir sekilde azaldı en azından gözü rahatsız etmiyor. sol taraftaki ahsaptaki yansıma daha kabul edilebilir bi ahşap yansıması ama hdri yükledigim zaman bu ahsabın üzerinde sarı kücük noktalar olusuyor ki öyle bi ahşap dünya üzerinde yok :)

2013-09-02 13:33:33
  • Erkek
hdri resolution
bjornerman zenciAvatar

hdri aydınlatma yapacaksınız eğer dome light ın texture bölümünde resolution bölümü var o sizde 512 değerinde onu 1024 veya 2048 olarak ayarlayın bu textur kalitesini ayarlar düşük ayar olduğu için bu tür bir etki yapmış olabilir

2013-09-02 17:02:55
  • Erkek
vray color mapping kısmında
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

vray color mapping kısmında ki type de var olan linear multiply i exponential yapmayı deneyebilrsin

www.yunusdayfun.com
2013-09-02 17:07:59
  • Erkek
color mappingleri denemistim sorun
s3z4iSezai DündarAvatar

color mappingleri denemistim sorun color mappingde değil resolution a gelince hic aklıma gelmedi deniycem cevaplar için tesekkür ederim. Bu arada dome un reflect ini kapatınca aynı ayarlarla gayet güzel cıkıo sorun reflection da yani iç mekanda reflectionı kapatınca yine güzel etki ediyo dış mekanda yansımaların eksikligi hissediliyo onun icinde ayrıca vray setupta enviromenttan reflectiona hdri atayınca sorun kısmen çözülüyo daha saglıklı oluyo

2013-09-02 21:01:27
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!