V-Ray : vray light material kullanımı

vray light material kullanımı
sgoserdar gökhan önder

herkese kolay gelsin. öncede ticari amaçlı yapılmış ve bir çok eksiği bulunan bir çalışmamı revizyondan geçirmeye karar verdim. vray light ve vray sun ile yeteri kadar iyi sonuçlar alamayınca tüm vray lightları kaldırıp tavanı vray light material ile kaplayıp ilk eklediğim renderı almıştım. şimdi ise gerçeklik konusunda ciddi sıkıntıları olan görüntüyü normalleştirmek için tavanı normal malzemeyle kaplayıp spotlara atadığım vray light material ile ortamı aydınlatmaya karar verdim. sonuçta ikinci eklediğim render gördüğünüz gibi yer yer ışık patlamaları oldu.yalnızca vray light material kullanarak gerçekçi iç mekan renderlar alabilmek mümkün müdür? konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler...

2013-06-22 18:11:40
  • Erkek
tavan vray light material
sgoserdar gökhan önder

tavan vray light material

1

2013-06-22 18:12:38
  • Erkek
spotlar vray light material
sgoserdar gökhan önder

spotlar vray light material

2

2013-06-22 18:13:21
  • Erkek
yok mu bu konuda
sgoserdar gökhan önder

yok mu bu konuda birikimi olan kimse? :)

2013-06-23 16:45:12
  • Erkek
Tavan barisol değilse komple
s10er21Soner TunçAvatar

Tavan barisol değilse komple Vrylight mat. kaplamanizin bir anlamı yok.
Bahsetttiğiniz olayda pek mümkün değil,ben yardımcı ışıklar kullanmanızı öneririm.Ama illa böyle yapmak istiyorum derseniz istediğiniz objeyi Vraylight a dönüştürebilirsiniz.Bunun içinde vray light kurup parametrelerinden mesh i seçiceksiniz

2013-06-23 19:17:11
  • Erkek
barisolu ilk defa duydum
sgoserdar gökhan önder

barisolu ilk defa duydum biraz anlatırmısınız? objeyi vray light`a çevirmeyi deneyeceğim. teşekkürler önerileriniz için.

2013-06-24 11:42:02
  • Erkek
yaptığım ayarlamalarla ışık patlamalarını
sgoserdar gökhan önder

yaptığım ayarlamalarla ışık patlamalarını

yaptığım ayarlamalarla ışık patlamalarını en aza indirdim. fakat paylaştığım görüntüden daha iyisine getiremedim. özellikle koltukların bazı yerlerinde küçük de olsa hala parlamalar var. koltukların parke üzerindeki gölgelerinide daha net yapmak istiyorum. iyi bir sonuç almak için önerileri olan varmı?

2013-07-06 13:50:15
  • Erkek
Açıkçası sorununuzu çok iyi
tanyurdSalih KartalAvatar

Açıkçası sorununuzu çok iyi anlamdım. Yani vray light kullanınca ne gibi sorun oluyor. Tavana döşedğiniz light invisible yapın. Yada tek başına ful tavanı kaplamak zorunda da değilsiniz. Aynı ışığı parçalara bölün..ender süresi uzar ama gölge vs için farklı yönlerden gelen ışık tek parça büyük ışıktan daha iyi olacaktır.

2013-07-08 00:05:39
  • Erkek
tavanın kendisini vray light
sgoserdar gökhan önder

tavanın kendisini vray light material ile kapladım. döşediğim vray lightı invisible yapabiliyor muyum? beni rahatsız eden gölgelerin tuhaflığı. objeler havadaymış hissi veriyor. koltukların bazı noktalarındada olmaması gereken parlaklıklar var. vray light ile istediğim sonuçları alamayınca ışık kaynaklarını vray light material ile kaplamayı düşündüm. ilk koyduğum görüntüde zemin ve eşyalar istediğim gerçekliği bana verirken tavan çok parlak ve yapmacık kaldı.

2013-07-08 09:50:47
  • Erkek
nihayet istediğim sonuca yakın
sgoserdar gökhan önder

nihayet istediğim sonuca yakın

nihayet istediğim sonuca yakın birşeyler çıkmaya başladı

2013-07-21 13:54:03
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!