V-Ray : Eksiklerimi Söyler misiniz?

Eksiklerimi Söyler misiniz?
ALTaMaRaÜmit KorkmazAvatar

Eksiklerimi Söyler misiniz?

Merhabalar. Resimlerdeki renderlerim 3D Max 2013 + VRay 2.3 kullanarak render aldım. Binalar Sketchuptan import edilme. Yalnız gözüme pek hoş görünmedi. Bazen renderlerim çok iyi olurken bazen bir türlü ayar tutturamıyorum. Sanırım güzel olduklarında şansa denk geliyor. Bana bu çalışmadaki eksiklerimi söyler misiniz? Bu eksikleri düzeltmek için neler yapmalıyım?

2013-07-03 10:54:10 Edit:2013-07-03 11:01:27
  • Erkek
Malzemeler sketchup tan dırek
armym00nEray KankayaAvatar

Malzemeler sketchup tan dırek mi geldi çunku öle duruyor malzemeler vray malzemesi gibi değil

2013-07-03 11:25:36
  • Erkek
Sketchuptan gelen metaryalleri vray

Sketchuptan gelen metaryalleri vray ile değiştirdim. Ama neden böyle bir etki var bir türlü çözemiyorum :(

2013-07-03 11:56:46
  • Erkek
Keşke bu kadar görüntülemenin

Keşke bu kadar görüntülemenin yarısı kadar yorum olsaydı =(

2013-07-04 08:40:21
  • Erkek
wiip
drekonNecmi DemirkeserAvatar

keşke resmini galeride WIP bölümüne ekleseydin smiley 2

Balkonların içinde tavanda parazit var gibi.

Game maker
2013-07-04 09:58:02 Edit:2013-07-04 13:29:48
  • Erkek
eve perde koy, dışarıya
commendatormurat keyifAvatar

eve perde koy, dışarıya sokak lambası ekle, sağa sola bkaç ıvır zıvır ekle. apartman kenarına kaldırım koy ondan sonra render al bak nasıl değişiyor herşey...

commendator79
2013-07-04 12:26:46
  • Erkek
Kaplamaların çok başarılı değil
tomboloAslı Diz

Kaplamaların çok başarılı değil , commendatorun saydığı objeler haricinde , balkon lambası gibi objelerde detaylandırman lazım

2013-07-04 16:46:49
  • Bayan
Necmi Hocam buradan daha

Necmi Hocam buradan daha çabuk ulaşırım diye foruma eklemiştim. Tavsiyen için teşekkürler.
commendator >> Site içerisinde olduğu için kaldırım koyma gereği duymadım açıkçası. Birde şöyle bir durum var modellemeyi ben yapmıyorum sadece render istediler benden, arkadaşıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Benim gözüme en çok batan şey bina rengindeki gariplik normalde hoş bir krem rengi olması gerekiyordu o etkiyi veremedim. Söylediğin gibi ıvır zıvırlarıda eklemeye çalışacağım.

tombolo >> kaplamalara sen deyince dikkat ettim ahşap kompozit diye kullandıklarımda hiç uwm map yapmamışım onları düzelteceğim.

Yorumlar için teşekkürler..

2013-07-04 17:08:58
  • Erkek
bir de en son
fallofaherocan birinciAvatar

bir de en son detaylardan ve kaplama ayarlarından sonra vray cam için guest vert. ile dikey düzeltme yapabilirsiniz. tabi kamera açısına göre ben şahsen en fazla 0,1 gibi değerlere kadar düzeltme yapıyorum yoksa gerçekçiliği bozuyor bence.

2013-07-04 17:17:07
  • Erkek
camın malzeme ayarlarından soft/hard
LumionMuhendis Sinan

camın malzeme ayarlarından soft/hard vax seçersen camların daha iyi çıkar bence.

2013-07-04 21:18:02

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!