V-Ray : vray naterial slot daki malzemeyi kaydetmek

vray naterial slot daki malzemeyi kaydetmek
ozgurtelemciogluOzgur Telemcioglu

vray slotlarında gördüğüm malzemeyi mat. olarak nasıl kaydedebılırım?

http://www.ozgurtelemcioglu.com
2012-03-16 13:56:39
  • Erkek
slate material
PMBlntBülent Taşdelgen

slate material--->sol üstteki ok butonundan new material library--->eklemek istediğiniz materiale sağa tıklayıp "copy to" yapabilirsiniz, sonrada kütüphanenizi kaydedin.

2012-03-16 16:34:04
  • Erkek
slate material bölümünü kullanmıyorum
ozgurtelemciogluOzgur Telemcioglu

slate material bölümünü kullanmıyorum ancak bahsettiğiniz gibi kaydetmek için bu bölüme gectim ancak material slotunun üzerinde sag tıklayamıyorum.
aslında normal material bölümünden de mat dosyası seklınde kaydetmenınde bır yolu olmalı bilen varsa rica ederim öğretmeniz için..

http://www.ozgurtelemcioglu.com
2012-03-21 20:46:33
  • Erkek
3dsmax2011 de material editor
engin87Engin Çıralı

3dsmax2011 de material editor da slotların altında soldan ilk buton a basıp açılan pencereden (Material Map Browser) daki sol taraftaki ok a basarak New material library tıklayıp yeni library yaratabiliyoruz. Sonrada material editor a geri dönüp hemen slotların altında disket resmindeki buton a basarak kendi library imizi seçip dosyayı oraya ekliyoruz.

Bundan sonraki kısımları açıkca çözemedim, mat file olarak nereden save edilir bilmiyorum eskiden sağ tıklanıyordu şimdi sağ tıkladığımızda kayıtla ilgili bişi çıkmıyor...

Engin
2012-03-23 09:42:44
  • Erkek
Slm sonunda kurcalarken sonucu
engin87Engin Çıralı

Slm sonunda kurcalarken sonucu buldum resimli anlatmak isterdim ama tek ekran görüntüsü ekleniyor neyse; anlatamazsam resimli deneriz...

Şimdi material editor u açıyoruz slotların altındaki top a ok işareti şeklinde logosu yani ilk buton (get material) a tıklıyoruz. Sonra açılan penceren yukarda aşağı ok şeklinde olan buton a tıklayıp; New material Library diyoruz.  Bu dediğimi material library sağ tıklanabilir durumda ve save as ile mat file şeklinde kayıt yapabiliyoruz. Gelelim içine mat file dosyasını koymaya material editor da kendi yaptığımız material ı disket resmi olan buton a basıp save ediyoruz. Save diyince zaten kendisi bizim açtığımız yeni library nin içine mat file olarak onları bırakıyor...

Engin
2012-03-26 23:39:12
  • Erkek
Teşekkürler Basitmiş ama bilmeyince

Teşekkürler Basitmiş ama bilmeyince bilinmiyor :D

www.cgmarte.com
2013-02-19 14:37:18
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!