V-Ray : V-ray render

V-ray render
FreediaNur DemirAvatar

Arkadaşlar, villa tasarımımın ışık ayarlarını her şeyi yaptım renderda da bir sorun yok ancak jpg olarak kayıt edip açtığımda tamamen farklı bir ışıklandırma çıkıyor karşıma. Neyi yanlış yapıyorum acaba, yardımcı olursanız sevinirim..
Teşekkürler

2012-10-20 12:37:15
  • Bayan
slm resmi kaydederken
TRDNZİSMİL

slm

resmi kaydederken overrideyi seçip kaydet. override kaydetme penceresinin altında. farklılık ortadan kalkar. resim koysaydın daha doğru bir cevap verebilirdim.

2012-10-20 12:49:33
  • Erkek
Verdiğiniz bilgi yeterli oldu
FreediaNur DemirAvatar

Verdiğiniz bilgi yeterli oldu çok teşekkür ederim, iyi günler :)

2012-10-20 12:52:50
  • Bayan
ayarlar menüsündeki Gamma Lut

ayarlar menüsündeki Gamma Lut ayarlarındaki tik işaretini kaldırırsanız da düzelir.

2012-10-20 14:03:23
  • Bayan
Teşekkürler Serkan Bey bilgi
FreediaNur DemirAvatar

Teşekkürler Serkan Bey bilgi verdiğiniz için..

2012-10-20 21:30:16
  • Bayan
serkan arkadaşıma katılıyorum costumize
black_iceFırat BeşerAvatar

serkan arkadaşıma katılıyorum costumize - preferences menüsünden gamma lutu aktif yada deaktif yap

Allah Vermek İstemeseydi. İstemek Vermezdi... www.3dfikirler.com - www.mymusc.net
2012-10-20 22:03:34
  • Erkek
Fırat arkadaşım, ışık çevreyi
FreediaNur DemirAvatar

Fırat arkadaşım, ışık çevreyi eşit aydınlatsın diye gamma değerini biraz yükselttim, dediğiniz linki deaktif edersem bu ayarlar kaybolacak sanırım, ki böyle de bir uyarı veriyor zaten. Açıkçası zaten sorunlu bir proje yine de deaktif etsem mi cesaret edemedim....

2012-10-20 22:27:15
  • Bayan
gamma ayarlarını deaktif etmeyin
advertisarTurhan TosunAvatar

gamma ayarlarını deaktif etmeyin costumize - preferences - Gamma end LUT ayarlarını enable gamma/Lut correction açık olsun gamma açık olsun ve 2,2 yapın Bitmap Files altındaki Input Gamma 2,2 Output gamma 1 olsun ve renderi kaydederkende override 2,2 yapıyorsunz tamamdır. Bu ayarları maxstart dosyası olarak kaydedin birdaha ayarlamaya uğraşmayın. Kolay gelsin

2012-10-20 23:34:10 Edit:2012-10-20 23:34:52
  • Erkek
gamma değerinin amacı renk
cebliyunus akdagcik

gamma değerinin amacı renk kontrolü veya ayarı değildir.
2 amacı vardır:
1. monitörünüzde ayarladığınız rengin çıktıda veya başka monitörlerde aynı veya yakın renklerde görünmesini sağlamak.
2. sahnenizde kullandığınız resimlerin doğru gamma değerine getirmek.

benzer bir konu daha var oradada belirttim, gamma değerleri ile ilgili internette bol miktarda ders bulabilirsiniz. 5-10 dk ayırarak bu değerlerin ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz. bu ayarları ezbere kullanmanız renklerle ilgili sıkıntı yaşamanıza neden olur.

www.cebli.com
2012-10-20 23:46:54
  • Erkek
Teşekkürler Turhan arkadaşım dediğin
FreediaNur DemirAvatar

Teşekkürler Turhan arkadaşım dediğin gibi yaptım umarım sorun çıkmaz. Yunus arkadaşım belki gamanın amacı dediğiniz gibi olabilir ama şu durumda benim işimi gördü, aslında forumu uzun sürede inceledim ama bu konuya ait bir şey göremediğim için sordum ve acil olduğu için..Dersle ilgili söylemenizi dikkate alacağım sağolun.
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler tekrar..

2012-10-21 00:13:34
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!