V-Ray : vray rt gtx 680 ıle calısıyor mu?

vray rt gtx 680 ıle calısıyor mu?
andersanonder yetiskin

GTX 600 Serisi youtube`daki bazi vidiolarda testleri var, ayrica vray ile ilgili bir sitede destekledigini yazmis. Ama bu kart elinde olupta test almis bir arkadas var mi?

zira benim elimde 2 adet quadro 6000 var, cuda hesabi yaparsak quadrolardan birini geri verip 4 adet gtx 690 ile muthis bir cuda sayisina cikacagim. ama su karti test edip veri yazan hala bir arkadas yok!!!

2012-09-13 21:31:21
  • Erkek
kardesim ben anlamadim sizi,
andersanonder yetiskin

kardesim ben anlamadim sizi, ekran kartiyla nasil hava atiliyor :)

turkiyede ki arkadaslar anlayamadim bir sekilde formlarda hemen polemik savasina giriyorlar.

kartlar is yerine ait, iyiki inferno gibi sistemlerden bahsetmemisim. Ben elimde imkan varken paylasayim istedim. zira quadro 6000 oyle dusunuldugu gibi harika bir kart degil... evde gtx 580 var ve gpu renderlerde ben hissedilir bir fark goremedim. q6000 de viewporta hayal ettigim hizda asla degil. realflowdan alinmis basit bir sivi particuleri bile takiliyor. hani sitelerde biri soru sordugunda herkes quadro 6000 alacaksin problemin kalmayacak diyorlar ama alakasi yok. tek avantaji ram. oda okadar kasmama ragmen 4 gb`ta bile ulasmadi.

son olarak ben yurtdisinda yasiyorum burada cinden yari fiyatina kart alabiliyorsunuz.

2012-09-15 04:54:48
  • Erkek
dostum ben gtx670 kullanıyorum
murat07muratMurat AltunbaşAvatar

dostum ben gtx670 kullanıyorum çalışıyor daha öncede gtx480 kulanıyordum ondada çalıştı Vray RT çok uğraştım GPU RENDER için rnder kalitsi çok kötü işe yaramıyor Quadro ekran kartı hiç kulanmadım elimdeki karta göre iyimidir kötümüdür bilmiyorum.Ben tavsiye etmiyorum çünkü bi işe yaramıyor en azında benim işime yaramıyor.Senden ricam hem quadro kulanmışsın hemde gtx kart aradaki fark nedir elimdeki karta göre değermi quadro almaya

2012-09-15 14:33:04
  • Erkek
dostum cevabın için teşekkür

dostum cevabın için teşekkür ederim profosyenel değilim olmaya çalışıyorum daha bu işten hiçde para kazanamadım bi tonda para harcadım.gtx 670 kart var şimdilik yetiyor gpu render falan da işe yaramıyor meslek olarakda elektrik öğretmeniyim para kazanıncaya kadar devam bu sistemle galeride bi çalışmam var galeride onu bi değerlendirirmisin işin ehli olarak ilk mimari çalışmam.iyi ve kötü yönlerini.saygılar

2012-09-15 18:54:54
  • Erkek
1. bende bu yuzden
andersanonder yetiskin

1. bende bu yuzden quadro 6000 ile bu sistemi kurdurdum, ilk yasadigim problem sli olarak ne yazik ki calismadi. nvidiayla gorustum onlar da sli sistemin sadece dell ve hp gibi sertifikali workstationlarda calistigini soyledi. daha sonra sadece ozel bir boardin sanirim asusun destekledigini ogrendim fakat o boarda benim yeni nesil xeon islemcileri desteklemedigi icin sli sistem hikaye oldu, bu yuzden 2. quadrodan hic bir sekilde yararlanamadim. bende onun yerine bir tanesini geri vererek gtx 670ler ile gpu render farmi kurayim istedim fakat arkadaslar calismadigini soyluyorlar. bu durumda tesla c2075 alip maximus sistemini kurmayi deniyecegim. umarim quadroyu verip tesla almama deger.

2. viewport konusunda ben hala şüpheliyim sistemi ben kurdum, belki dediğiniz gibi sistemde sıkıntı olabilir fakat bir sürü sistem ve video benchmark programlarıyla test ettim sonuçlar diğer sistemlerle aynı çıktı.
çalıştığım sahne 14,500,000 poliygonluk bir deniz sahnesi. vıewport Nitrous diret3d 9.0 kullanıyor ve aşırı yavaş. bana belki bir örnek sahne gönderirseniz bende fpsine bakıp buraya yazabilirim. boylelikle test etmiş oluruz

3. q6000: Gigaflops 1030.4 / gpu 448 / Memory Bandwidth 144 GB/s

gtx 680: gpu 1536 / Memory Bandwidth 192.2 / Base Clock (MHz) 1006 yeni
nesil kepler...

gordugun gibi gtx 680 daha hızlı bir kart ayrıca yeni çıkan quadro K 5000 bu sistemin aynısını kullanıyor hatta laser kesimleri falan bile birebir aynı. bu durumda sadece yazılımsal olarak sıkıntı var demektir. ama bir şekilde iray gurubu bu problemi çozup gtx 600 serisiyle çalışacaklarını yazıyor. http://blog.irayrender.com/post/20003193613/iray-on-kepler

son olarak tekrar söylüyorum yabancı formlarda gtx 680 leri vray rt ile çalıştırdıklarını söylüyorlar. ayarları kontrol edin cpu değiştirip gpu yapacaksınız.

su linkte test sahnesi var

http://www.megafileupload.com/en/file/367052/iray-test-zip.html

isteyen indirip sisteminin hızını test edip buraya yazabilir.
benim sonuçlar şöyle.

2 cpu - 2 gpu : 17 sn
2 cpu : 28 sn
1 cpu : 42 sn
2 gpu : 25 sn
1 gpu : 45 sn

Cpu:xeon e2687w

selamlar....

2012-09-15 20:53:19 Edit:2012-09-15 20:56:20
  • Erkek
ne yazik ki bir
andersanonder yetiskin

ne yazik ki bir degisiklik olmadi hala cok yavas. 0.35 fps gosteriyor. baska bir sikinti olmali....

2012-09-16 00:53:29
  • Erkek
basit bir kure animasyonu
andersanonder yetiskin

basit bir kure animasyonu yaptim, dedigim gibi Nitrous 60 fps directx ise 800 fps verdi. bu durumda benim sahnedeki polygon sayisi yuzunden bu kadar yavas cunku benim deniz sahnesinde Nitrous da directx de ayni fpsyi veriyor. cok ilginc gercekten.

2012-09-16 00:59:21
  • Erkek
arkadaşlar gpu render çalışıyor

arkadaşlar gpu render çalışıyor ben çalışmıyor demedim ama render kalitesi çok kötü ama çok hızlı.saygılar

2012-09-16 14:28:43
  • Erkek
render kalitesinin kotu olmasi
andersanonder yetiskin

render kalitesinin kotu olmasi diye birsey olamaz, kesin ayarlarda bir sikinti var.

vray rt ile render yaparken oncelikte tum sahneyi vray rt ayarlarina gore yapmalisiniz. isik, kamera ve metaryel yoksa hatali sonuclar cikar...

metalhuck sistemde bir problem oldugunu sanmiyorum. bence poligon sayisi cok yuksek ve bu yuzden makina zorlaniyor. 16 milyon poligon bence ciddi bir rakam. dedigim gibi ornek bir sahne gonderirsen karsilikli test ederiz. bu sayede sorunu buluruz.

saygilar

2012-09-18 06:30:56
  • Erkek
vray rt zaten ayarlarını

vray rt zaten ayarlarını vray den alıyor kulandığımız malzeme vray malzeme aynı sahne cpu ile render alırsan çok daha kaliteli oluyor gpu ile render alırsan kötü çıkıyor bu nasıl oluyor gpu ile render kalitesiz çıkıyor.ben vray rt gpu ile aynı kalite render alıyorum diyen arkadaşlar bizede göstersinler öğretsinler bizde öğrenelim

2012-09-18 16:52:03
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!