V-Ray : sahne tasarımı için render ayarı

sahne tasarımı için render ayarı
ashuwaNevzat GünenAvatar

merhaba, sahne tasarımı yapıyorum, yeri geliyor dış mekan bahçede bir sahne, bazen bir otelde balo salonuna, kısa süreli (15 20 dk) ama kaliteli görüntü elde etmek istiyorum... buna uygun render ayarı için tavsiye edebileceğiniz ayarlar varmıdır (tablo şeklinde veya printscreen), vray ışık kullanıp subdivision ayarını artırıp yada high quality ayarda almadan daha basit bir yöntemle..

Şimdiden teşekkürler...........

2012-05-07 18:01:37
  • Erkek
ya arkadaşlar hiç mi
mehderardMali SahinAvatar

ya arkadaşlar hiç mi bilen yok 70 küsur defa okunmuş bu ileti. Benim de ihtiyacım var böyle bir bilgiye.. Sevaptır bi yardımcı olun :)

2012-05-09 13:54:02
  • Erkek
Render ayarı denen şey
izzet_7502

Render ayarı denen şey çok göreceli bir kavram ve kişiden kişiye değişir bilgiye göre .Ben genelde yaptığımı yazayım :
Çözünürlük :1920 x 1080
image sampler : adaptive DMC
analising filter : mitchel netravali
color mapping : HSV exponential
indirect ilimination : 1 irradians map 2 brue force
Tabi bunlar sürekli değişen şeyler sahne özelliklerine göre ve pc özelliklerine göre . Daha iyi bilenler yazarlar belki benim bildiğim bunlar
umarım faydası olur iyi çalışmalar ...

2012-05-09 15:22:14
1-uzmanyapim.org/3ds-max-dersleri 2-3degitim.tv
izzet_7502

1-uzmanyapim.org/3ds-max-dersleri

2-3degitim.tv

Bu arada Erkan bey paylaşmış bu linkleri ben inceledim çok faydalı tavsiye ederim . En azından neyin ne işe yaradığını anlamış olursunuz . Bu işin üstatları sevmezler ( armut düş ) olayını . Aradaki farkları kendiniz bulun en iyisi ...

2012-05-09 15:28:04
teşeşkkür ederim, inceleyeceğim. zaten
ashuwaNevzat GünenAvatar

teşeşkkür ederim, inceleyeceğim. zaten armut düş durumu yok aslına bakarsanız :) 4 yıldır reel olarak iş yapıyorum zaten ama sahne olayı farklı malum renkli renkli 100 e yakın ışık oluyor farkılı bir olay :))) tekrar teşekkür ederim...

2012-05-12 09:11:43
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!