V-Ray : daha hızlı render alabilmek

daha hızlı render alabilmek
kronx

3dmaxe başlayalı çok üzün süre olmadı ama render almak istediğimde 1-2 saati buluyo performans bilgisayarına sahip değilim ama renderı daha kısa sürede almanın bir yolu varmı acaba

2012-02-19 13:06:28
Bu soruyu böyle sormak
Mrkaya

Bu soruyu böyle sormak yerine , yaptığınız bir calısmayı siteye ekleyerek `render`ayarını sorsaydınız size yanıt vermemiz biraz daha kolaylaşacaktı.Çünkü her sahne kendine has ayar ister.Şimdi ben size bütün subdivisionları düşürün, lc+irr map seçin, lc´i de 500 den yukarı çekmeyin desem, ve sahneniz mesela bir interiorsa ve az ışık alıyorsa, o render noisedan geçilmeyecek... (örnekler çoğaltılabilir)

Elbette konfigürasyonunuz ne kadar yüksekse render sürenize etkisi olumlu olacaktır. Ancak, bilgi birikiminiz dahilinde elbette. Şayet render motoruna yeterince hakim değilseniz, quad core bir sistemde ve hatta bir workstation´da bile, çok uzun render süreleri bekleyebilirsiniz...(Bu arada ekran kartının rendera hiç bir etkisi yoktur, wievportta çalışmanızı etkiler sadece. Eğer render için upgrade yapacaksanız ram+cpu yükseltmesi işe yarayabilir.)

Sevgiler

2012-02-19 13:20:45
sorunda o çalışma çok
kronx

sorunda o çalışma çok uzun sürdüğünden render alamıyorum ve açıkcası üstte neden bahsettiğinizi anlamayacak kadar yeniyim pratik bir yolu varsa eğer yardımcı olabilirseniz bende aldığım renderı buraya koyup detaylı yardım isteyebilirim teşekkürler

2012-02-19 14:00:07
Üsteki dediklerimi anlamayacak kadar
Mrkaya

Üsteki dediklerimi anlamayacak kadar yeni birisi ne tür bir calısma yaptıki render süresi 1-2 saat sürüyor :) tam görmeden detaylı bir şeklde birşey diyemem ama , sanırsam pc den kaynaklanıyor olabilr.

Vray render kategorisine actıgınız için vrayı konusuyoruz.Vray renderde içmekan render ayarları var dışmekan ayarları var yani her calısmada farklı ayarlar kullanılabilir.Tam olarak ne tür bir calısma yaptıgınızı bilmediğim için kesin birşey söyleyemem , yalnış yönlendirmekte istemem.

Render , yaptığımız işlerin (animasyon,görsel efekt,organik model vs.) en zoru ve en sıkıcısı oldugu için basit bir calısmanız bile 1-2 saat sürebilir bu normaldir.Tabii buna Bilgisayar özellikleride etki yapabilr.12 gb lik ramli bir pc ile 1 gb lik bir pc aynı değildir mesala.

Şimdi siz yaptıgınız calısmanın render süresini uzun bulduysanız sıkılmışsınızdır demektir.Öncelikle 3d , sabır işidir :) yaptıgınız calısmayı bilmiyorum ama belki 1-2 saat o calısma için azdır bile , ayrıca birçok programda acmayın.

Sevgiler

2012-02-19 14:10:52
Ustalaşana Kadar Vray kullanmayın.
ETezerErgin TEZERAvatar

Ustalaşana Kadar Vray kullanmayın. Her denemede 1-2 saat kayıp ile bu işi öğrenmeniz zaten sorun olabilir...

Saygılarımla,

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2012-02-20 00:20:49
  • Erkek
Ben mantiği kapana kadar
POWERD3D

Ben mantiği kapana kadar standart render ile sayisiz render almistim.

2012-02-25 22:30:11

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!