V-Ray : renkli ışıkları nasıl oluşturabilirim?

renkli ışıkları nasıl oluşturabilirim?
sgoserdar gökhan önder

herkese kolay gelsin. yeni yaptığım yapıyı renkli ışıklarla donatıp gece render`ı almam gerekiyor. ambiyansı karanlık hale getiriyorum fakat atadığım vray light`lar işe yaramıyor. şiddetlerini artırmak yada ne işe yaradığını bilmediğim bir dizi değeri artırıp azaltmak da olumlu bir sonuç vermedi. atadığım vray ligth`lardan nasıl ışık alabilirim. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2011-12-27 17:54:13
  • Erkek
Vraylight parametrelerinde color değeriyle
Querorz

Vraylight parametrelerinde color değeriyle oynamayı denediniz mi? Ben sorunu tam anlamadım. Sorununuz ışıkların aydınlatmaması mı yoksa istediğiniz renkte ışık saçmamaları mı?

2011-12-27 18:05:25
sorunum atadığım ışık kaynaklarının
sgoserdar gökhan önder

sorunum atadığım ışık kaynaklarının aydınlatmaması. kusura bakmayın epey yuvarlamışım lafı.

2011-12-27 18:56:02
  • Erkek
güneş ışığı
cantuncelCan TUNCEL

atadığın light ların color bölümünden renklerini değiştirebilirsin. Ambiyansı 8 tuşuna basarak mı değiştiriyorsun? Ordaki değer sahnendeki resimlerin vs. üzerinde etki etmeyebilir. Onun yerine gece render ı için güneş ışığı kullanabilirsin. Güneş ışığını belirli yerlere alırsan gece vakti aydınlatması elde etmiş olursun. ışığın şiddetini değiştireceğin ayar da intensity bölümünde (modifier`de) multiplier`dir. color da hemen onun altında zaten. Light ları invisible yapmayı da unutma ;)

2011-12-27 22:59:54
  • Erkek
Eğer led ışık hüzmesi

Eğer led ışık hüzmesi gibi bir etki istiyorsan , atıyorum 20 metrelik bir cepheye tek VrayLight koymak yerine mesela 20 tane 1 metrelik VrayLight kullanmak etki açısından daha iyi sonuç verir , ışık patlama yapmaz.

İnsanı Yaşatan Tasarımları ve Yaşattıklarıdır, Neyi Yaşatacağın ise Seni Sen Yapar... tarikkocaer.wix.com/tarik
2011-12-28 13:48:46
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!