Oyun Yapımı : Tekme öyle değil böyle atılır...

Tekme öyle değil böyle atılır...
gokhan3dGokhan ErginAvatar

Bazı şirketlerin kickstarter benzeri bağış toplayıcılar üzerinde gösterdiği başarı gerçekten inanılmaz.

Örnek:
https://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity

Daha başlamadan Obsidian Entertainment`e 4 milyon $ kazandıran kickstarter projesi.

https://www.fig.co/campaigns/deadfire

bu da oyunun ikincisi, bu sefer 4,5 milyon $.

Kickstarter üzerinde Türk yapımı oyun projeleri de görmek mümkün oluyor. Bence oyun geliştirmeye gönül vermiş her şirketin aklında bulunmalı.

http://www.tr3d.com/forum/oyunyap/kickstarter-destegi-alan-turk-firma.htm

Ayrıca pillars of eternity gerçekten güzel bir oyun, RPG seven herkes mutlaka bir bakmalı.

İşte, ah! felsefe, Hem hukuk, hem hekimlik, Hem de ilâhiyat ne yazık. Okudum hepsini, hummalı hevesle! Okudum da ne oldum, zavallı ahmak! Hâlâ önceki çaylak; sanım master, hatta doktor, nerdeyse on yıl oluyor. Aşağı yukarı eğip büküp, öğrencileri avu
2018-10-19 06:13:01
  • Erkek
güzel
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Proje çok güzel, görseller harika , ben böyle bir işe kalkışsaydım önce sağlam bir grafiker ortak arardım. Diğer herşeyde olduğu gibi ambalaj en önemlisi.

Game maker
2018-10-19 07:30:09
  • Erkek
Kesinlikle

Kesinlikle haklısınız. Ayrıca oyunun detay seviyesi de çok yüksek. Karakter özelleştirmelerinden, yeteneklere büyük emek harcanmış.

İşte, ah! felsefe, Hem hukuk, hem hekimlik, Hem de ilâhiyat ne yazık. Okudum hepsini, hummalı hevesle! Okudum da ne oldum, zavallı ahmak! Hâlâ önceki çaylak; sanım master, hatta doktor, nerdeyse on yıl oluyor. Aşağı yukarı eğip büküp, öğrencileri avu
2018-10-19 08:13:39
  • Erkek
kalite

Emek karşılığını verir. Kickstarter olmasa bile iş yapardı. O kaliteye yatırımcı bulmak zor olmaz...

Bu arada ben; 3rd seviye bir Developer olarak minik minik oyunlar yapıyorum. 3D oyun denemelere de başladım :)

Game maker
2018-10-19 09:08:45
  • Erkek
bende yok
Gaznelimahmut yaziciAvatar

bendeb bir turlu yazilim isine giremedim. kafam almiyor. oyun karakteri konusunda heleki 2d isinda iyice ustalastim. ama yazilim yok abicim bana göre degil...

Türkler Geliyor!
2018-10-19 09:32:45
  • Erkek
Bildiğim kadarıyla kickstarter turkiye`ye
koftemustafa duyarAvatar

Bildiğim kadarıyla kickstarter turkiye`ye kapalı. Yani site kapalı değil ama kickstarter projesi baslatamiyorsunuz.

maya+zbrush
2018-10-19 09:33:12
  • Erkek
kofte
Gaznelimahmut yaziciAvatar

kofte yalnız koca aoE oyununda gittin bizans cataphracts ınımı seçtin hic yakıştıramadım.

Türkler Geliyor!
2018-10-19 09:44:41
  • Erkek
Aoe`deki en iyi unitlerden
koftemustafa duyarAvatar

Aoe`deki en iyi unitlerden biri cataphractdır. Neyse konu dağılmasin

maya+zbrush
2018-10-19 14:08:56 Edit:2018-10-19 14:09:14
  • Erkek
Haklısınız

Haklısınız,

ayrıca Gamikro`da oyunlarınız çok başarılı, beğeniyle takip ediyoruz.

2018-10-19 16:14:58
  • Erkek
oyunn

Teşekkür ederim Gokhan Ergin,

Instagram ve facebok sayfasından yeni oyun yapınca duyuruyorum :

smiley 57

Insta: @gamikro

facebok: @Gamikro

-----------

Mahmut Yazici <  program konusunu sana öğretsem gülmekten kod yazamaz olursun, çünkü çok eğlenceli. smiley 48

---

Şimdi bir "Dunk" Oyunu yapıyorum, tamamen diğerleri ile dalga geçme amaçlı. voodoo ve ketchapp marketleri iyice ayak altı yaptı.

iki oyun sonra google ile de fena dalga geçeceğim. Google-play kabul etmez ama Apple o konuda çok tutarlı, izin verir. 

smiley 2

Game maker
2018-10-19 17:38:31
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!