Maya 3D : yeni başlayanlar için yardım: insert edge loop tool

yeni başlayanlar için yardım: insert edge loop tool
utirikgamze sezerAvatar

Merhaba,
Maya da ve bu forumda çok yeniyim. eğitim videoları üzerinden maya yı öğrenmeye çalışıyorum. bir obje tasarımı yaparken sanırım çok basit bir yerde takıldım. objenin alt kısmını vertex`leri extrude ile kopyalayarak oluşturdum. Yeni oluşan yüzeye paralel bir edge eklemek için "insert edge loop tool" seçeneğini kullanıyorum. Ama objenin bütün çevresinde(tüm yüzeyinde) değil de sadece iki edge arasında(tek bir yüzeyde) oluşuyor. bunu nasıl yaptığımı anlayamadım. yardımcı olabilir misiniz?
çok teşekkürler

2012-08-07 18:28:22
  • Bayan
teşekkür ederim. dediğiniz şeyi
utirikgamze sezerAvatar

teşekkür ederim. dediğiniz şeyi anladım. aslında parçalı polygonların oluşabileceği birşey yapmıyorum. edge leri seçerek yaptım yine olmadı. face i seçtiğimde istenilen şekle benzetemedim. mesaja resmin nereden eklendiğini bulamıyorum.

2012-08-07 21:19:51
  • Bayan
ya evet tekrar bakınca
utirikgamze sezerAvatar

ya evet tekrar bakınca gördüm dediğiniz gibi olmuş.extrude edilen kısımdaki yüzeyler ayrı parçalar halinde oluşmuş. bütün olarak görmüyor. ama nasıl olmuş anlayamadım. sanırım extrude un bir özelliği ile ilgili.

2012-08-07 21:53:57
  • Bayan
polygon/ edit mesh /
nDynamic

polygon/ edit mesh / keep face together .. bu işaretli değilse birden fazla yüzey seçilip extrude edildiğinde hr yüzey bağımsız olarak extrude olur mesala küre oluştur. kürenin yüzeylerini seç yarısını mesala extrude et ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın..

2012-08-08 10:21:20
evet işaretleyince oldu. çok
utirikgamze sezerAvatar

evet işaretleyince oldu. çok teşekkür ederim : )

2012-08-09 17:00:07
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!