Genel Konular : Sitenin Geliştirilmesi Hakkında.

Sitenin Geliştirilmesi Hakkında.
dmrmrtMurat DEMİRAvatar

İyi günler. Genel olarak bir konu açmak istedim. Yerli CG siteleri arasında site düzeni olarak en beğendiğim site burası. Sağolsun iyi seviyedeki arkadaşlarımızın ilgisi de yüksek seviyede. Benim Tr3d`yi biraz daha elit bir yere çevirebilir miyiz diye bir düşüncem var. Buradaki "elit"`ten kastım kullanım kastıyla ilgili. Bir Deviantart oluşturamayız belki ama Cgarchitect kıvamına gelebilir diye düşünüyorum. Yani özellikle çoğu yabancı sitelerde bulunan "Making of" tarzı bölümler ekleyebiliriz. Forum olayı güzel fakat kişisel görüşüm Making of platformu daha fazla sonuca odaklı bir yapı. Cgarchitect teki gibi nick name yerine kişisel isimlerin göründüğü bir yapıya bürünebilir isek daha fazla freelance iş ortamı doğabilir diye düşünüyorum. Örneğin bu sitede gizli saklı iş çevirmiyoruz neden gerçek isimlerimiz direk olarak kullanamayalım? Gerekirse deviantartta ki gibi premium üyeliklere has özelliklere büründürebilir miyiz? Bu sefer hem bu sitenin gelişmesini ve büyümesine katkı sağlanır hemde kişisel olarak bir bloga sahip olunabilinir. Saygılar...

2012-12-10 11:35:31
  • Erkek
Güzel öneri fena olmaz
sonix28Seyfettin BulutAvatar

Güzel öneri fena olmaz yazdıklarınız olsa.Nicknamesiz olmaz ama isim zaten altında yazıyor.

https://www.facebook.com/bltasarim2014?ref=hl
2012-12-10 12:29:49
  • Erkek
güncel mesajlara tıklayınca son
erenminareciEren MinareciAvatar

güncel mesajlara tıklayınca son mesaja gitmemesi benim en büyük derdim.araya sokuşturayım bunu günlerdir içimde.yeni başlık açmak istemedim.

Remember when life was simple and Voltron & ThunderCats ruled the Universe
2012-12-10 12:40:28 Edit:2012-12-10 12:40:38
  • Erkek
Üye girişi yaptığımızda otomatik
GalagoÖzcan ŞENGÜNAvatar

Üye girişi yaptığımızda otomatik ana sayfaya yönlendirme olsa iyi olur. Bir de 3D ile ilgili haberler bölümü eksik bence. Ben de bunları sıkıştırayım araya :)

"İnandıkları gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar." Hz.Ömer
2012-12-10 12:56:02
  • Erkek
Benim premium üyeliktei kastım
dmrmrtMurat DEMİRAvatar

Benim premium üyeliktei kastım bu değildi. Örneğin ben Deviantarta üyeyim. Yıllardır orada bulunuyorum. Bugüne kadar hiçbir kısıtlama görmedim. Sadece extralar için premium üyelik var. Yani küçük bir örnek; birşey aradığını zaman sitede görünen sayfada 24 sonuç çıkıyor . Bunda sıkıtı yok sayfa sayfa ilerleyerek devam edebiliyorsunuz ama premium iseniz bir sayfada kaçtane sonuç çıktığını siz ayarlayabilityosunuz. Bu sınırlama değil sadece extra özellik. Ve bu sitede yüzlerde türkiyeden premium kullanıcı tanıyorum. Örneğin adamlar hem kişinin hemde sitenin reklamını yapabiliyor. örneğin reklam olmazzsa benim sayfama dmrmrt.deviantart.com üzerinden ulaşabiliyorsun. hem ismin hem sitenin reklamı var. yani kısace win win olayı. premium ile sadece buna ihtiyac duyan kullanıcılar erişiyor.

2012-12-10 13:09:42
  • Erkek
Konuyu takipteyim, hiç bir

Konuyu takipteyim, hiç bir değişim olmayacağını bilsemde önerilen bütün yenilikleri destekliyorum, en azından geleceğe yönelik fikir tohumları ekilmiş olur beyinlere.

2012-12-10 15:24:37
  • Erkek
Türk sitelerin nerdeyse %90`ı
soneday7Soner ÇakırAvatar

Türk sitelerin nerdeyse %90`ı forumdan oluşuyor. Portal fikri yok. Ana sayfa güzel fakat, making of, kullanıcıya özel sayfa ve subdomain (soneday.tr3d.com) gibiblog gibi şeyler olsa tadından yenmez. Dersler bölümü ise yoldan çıkmış gibi. Bana göre Türkiye`deki en iyi 3d temalı site için biraz daha gelişmesi gerekiyor buranın.

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-12-10 15:26:56
  • Erkek
Ben değişimin olacağını düşünüyorum,
dmrmrtMurat DEMİRAvatar

Ben değişimin olacağını düşünüyorum, Burada her şey sanki Necmi Hocanın sırtında gibi, yükü hafifletmek lazım. Ben premium üyelikle bu konuda yardımcı olunabilir diye düşünüyorum. Bahsettiğimiz şeyler olağan üstü şeyler değil. Forum konularındaki dağınıklık kesinlikle portal yöntemi ile giderilebilir. Bu aslında ne kadar iş o kadar aş mantığı. Yani ben aslında Necmi Hocanın siteyi nasıl ayakta tuttuğunu bilmiyorum ama şunuda öz eleştiri olarak yapmak istiyorum. Sitenin ayakta kalmasına biz ne kadar destek veriyoruz?

2012-12-10 16:33:32
  • Erkek
Bu konular çok konuşuldu
ulasdenizulaş deniz

Bu konular çok konuşuldu çok yazıldı çok girişildi çok vazgeçildi. Necmi Hoca birazdan zaten elinde sopayla görünür, hepinizi kovalar. Değişimdi yenilikti, gelişimdi bir güzel hakkınızdan gelir. Sopa dediğim de öyle hazır model 3d işi değil, bildiğiniz ucu çivili "baseball" sopası.

2012-12-10 18:54:35 Edit:2012-12-10 18:55:10
  • Erkek
benimkisi sadece iyi niyetti
dmrmrtMurat DEMİRAvatar

benimkisi sadece iyi niyetti sonucta kimseyi zorlayamayiz. sadece tr3d bence en iyi turk cg sitelerinsen birisi. neden uluslarasi duzeyde olmasin

2012-12-10 19:12:26
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!