Genel Konular : win 8 - win 7

win 8 - win 7
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

şu sıralar win 8 ismini , gerek mobile gerekse lettap ve masa üstü platformlarında olsun baya duyar olduk. hatırlamıyorum ,acaba win 7 de çıkacağı zaman böyle ses getirmişmiydi. yoksa bu win 8 nin ne gibi bi büyük üstünlüğü var. tamam yeni bir işletim sistemi illaki "+" yönleri olacak ama bu kadar fazla sesini duymam beni epeyce meraklandırdı...

25524
2012-11-26 00:27:13
  • Erkek
Sadece hızlı açılma kapanma
halkaFurkan YILMAZ

Sadece hızlı açılma kapanma özelliğinden dolayı yüklemeyi düşünüyorum. Çok harika birşey. Arkadaşlarımın bilgisayarlarına kurdum sorunsuz çalışıyor, tüm win 7 driverları ile kurulabiliyor. Çok akıcı win8. CD kalıp dosyalarını mount edebiliyor, kopyalama menüsü gelişmiş vs vs.

Win 8 tamamen dokunmatik bilgisayarlar için tasarlanmış. Artık normal diz üstü bilgisayarları dokunmatik ekranlı yapmışlar. Win7 arayüzünü istiyorum ben, yeni arayüz fare klavye arabirimleri ile kullananlar için rahat değil. Eski başlat menüsü olsaydı keşke... Büyük butonlardan hiç de bana göre değil.Tema olayı berbat olmuş, grafikler düşmüş, bunun sebebi tahminimce hızlı çalışması için ama isteğe bağlı olarak daha iyi bir arayüze sahip tema seçeneği olabilirdi ( en azından win 7 deki gibi hafif 3 boyutlu pencereleri yarı saydam ve bulanık efektleri vs)

Şimdi ne yapmalı? dizüstü kullanıyorum, bilgisayarım çok sık açılıp kapanıyor, bu yüzden win8 iyi olurdu. Ben kararsızım ama geçersem eğer açılış hızı için geçmiş olurum. Dokunmatik ekranlı 5400rpm hdd li bir ultrabook inceledim, sistemi çok zayıf pentium işlemci felan var. Bende i7 1333mhz 16gb ram, 7200rpm hdd var ama o bilgisayar 10 kat hızlı açılıyor :)

Not: Win 7 sürümlerinden pek birşey anlamadım, en iyisi sanırım enterprise ama onda media center ücretli olarak eklenebiliyor, pro sürümünde ise media center ücretsiz ama birkaç özellik yok. Lisanslı olarak pro veya enterprise yükleme şansım var, sanırım tercihim enterprise olurdu.

Not2: Yeni windowsu acımasızca eleştirmek doğru olmaz, beğenmediğim çok yönü olsa da insan kullanınca alışıyor,yeni özelliklerinden, hızından hoşlanıyor.Resmi sürümü çıktığından beri kullanan arkadaşımda henüz win 8 olmasından kaynaklanan bir problem çıkmadı, birçok mühendislik yazılımı sorunsuz çalışıyor.
SP güncellemesi ile eski arayüze kavuşuruz diye azcık umudum var :)

Oyun performansı hakkında bilgim yok. Düşüş veya yükseliş tespit eden varmı?

www.furkanyz.com
2012-11-26 00:51:13 Edit:2012-11-26 00:59:20
  • Erkek
Sol allta Deskop iconuna
CenkkeskinCenk KESKİN

Sol allta Deskop iconuna tıklayarak masaüstüne erişim sağlayabilirsiniz. Windows 8`de Media Center eklentisini kurmuşsunuz. :)

Cenk KESKİN http://www.cenkkeskin.com
2012-11-26 10:53:46
  • Erkek
Bu arada yeni aklıma
halkaFurkan YILMAZ

Bu arada yeni aklıma geldi, windows 8 sürekli veri çekiyor, ne yapmak istediğini anlamış değilim, bunu bir türlü durduramadım. Bu kotalı internet kulanıcıları için büyük tehlike, arkadaşda 3g modem vardı bu sorunu çözemedim.(Güncellemeler kapalı , her türlü internet erişimi olan programlar kapalı, daha sonra ağ ayarlarından veri aktarım yapan yazılımlara girdim, bir tane .exe dosyası interneti kullanıyordu, onu kapatınca bilgisayara format atmak zorunda kaldık :D sonuç olarak hiçbirşey anlamadım)

Bende 3g modem kullanıyorum, sanırım bunun nasıl halledileceğini bilmeden win 8 e geçmemem gerekiyor.

www.furkanyz.com
2012-11-26 18:36:43 Edit:2012-11-26 18:38:30
  • Erkek
bu çok ilginç .
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

bu çok ilginç . acaba diğer win 8 kullanıcılarında da böyle bişey oluyomu dur.

25524
2012-11-26 20:22:58
  • Erkek
Evet bunu merak ediyorum.
halkaFurkan YILMAZ

Evet bunu merak ediyorum. Sınırsız kullanıcıları belki ilgilendirmez ama kotalılar için hayati önem taşıyor.

www.furkanyz.com
2012-11-26 21:09:36 Edit:2012-11-26 21:11:37
  • Erkek
Sanırım burada win8 kullanan
halkaFurkan YILMAZ

Sanırım burada win8 kullanan kimse yok :) Win 8 li başka bilgisayar üzerinde kendim test yapacağım. Veri kullanımlarını bulmam lazım.

www.furkanyz.com
2012-11-27 17:31:06
  • Erkek
Ben pro ve enterprise
halkaFurkan YILMAZ

Ben pro ve enterprise denedim, ağırlıkla ilgili bir sorun yok, gayet hızlılar, tek sorun interneti gereksiz kullanması.

www.furkanyz.com
2012-11-27 19:24:09
  • Erkek
windows 8 ın bu
yunusemredayiyunus emre dayıAvatar

windows 8 ın bu kadar on planda olmasının sebebı kaybetmeye başladıgı bılısım teknolojı pazarındekı eskı konumuna yeniden yukselmek. dokunmatık teknolojısı artık her cihazda standart olmaya başladı. tabletler ve akıllı telefonlar pıyasanın gidişatını belırler oldu. mıcrosoft da hamle olarak yarı pc yarı tablet ve dokunma deneyımını bırleştirdi. bunu iyi bir şekilde kullanmak için ise reklamları artırdı. xp ye destek kalkmasıyla. dekstop mantıgı wın 7 ye yonelticektir. (standart kullanıcılar için) win 8 e geçmek şimdilik beklemeli diye düşünüyorum.

https://www.behance.net/yunusemredayi3d
2012-11-27 22:02:31
  • Erkek
Ama insan hız istiyor,
halkaFurkan YILMAZ

Ama insan hız istiyor, bilgisayarınızın çok daha hızlı açılmasını istemez misniz?
Arayüzü baştan aşağı değiştirmiş olmasalardı hemen geçerdim. Henüz win8 e dayalı bir soruna da rastlayamadım.

www.furkanyz.com
2012-11-27 22:11:31
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!