Genel Konular : Bıçağı katile teslim etmek....

Bıçağı katile teslim etmek....
ertugrul_ardicErtugrul ARDIÇ

Burası 3D ve Grafik sitesi olduğu için iş-ahlak çizgisinide yerinde değerlendirebiliriz diye açtıkm konuyu. Öğrenilen bilginin ve programların tıpkı bıçağın kesici alet özelliği dışında katil için silah olabilmektedir. Fakat en eski medya kuruluşlardan birisi toplumu kışkırtmak ve karşı kaşıya getirmek istiyorsa bu emelini nasıl değerlendirirsiniz?

http://www.haber7.com/gazeteler/haber/945485-hurriyetten-bakan-sahine-sinsi-tuzak

Yukarıdaki resimi ve haberi inceleyiniz lütfen.Emin olun ki yüz yıllık bir geçmişe sahip olsanız ve bu işi bir defa bile yapsanız ağzınızla kuş tutsanız , milyonlarca kez özür dileseniz bile bütün geçmişinizi çöpe atar.

2012-10-30 11:47:42
  • Erkek
http://www.haber7.com/guncel/haber/945442-sosyal-medyayi-sallayan-fotograf-fotomontaj-cikti ayrıca

http://www.haber7.com/guncel/haber/945442-sosyal-medyayi-sallayan-fotograf-fotomontaj-cikti

ayrıca bu fotoğraf face de dolaşan son zamanlarda sıkça gördüğümüz bir düzenbazlıklardan biridir....

2012-10-30 11:49:53
  • Erkek
yuh ya bu kadar
3dimaginationErhan YILDIZAvatar

yuh ya bu kadar olmaz valla şaşkınlıktan nedicemi bilmiyorum terbiyesizlikten başka birşey değil...

Hükümeti devirmek için bu yolamı girişmişler artık...?

Komik.......

yildizmax Hayatım 3d olmuş....
2012-10-30 11:53:55
  • Erkek
bunların hükümeti devirmek gibi
kajaxatakan şıkoğluAvatar

bunların hükümeti devirmek gibi bir derdi yok. maksat raiting almak... sayfalarına bakın. 2 tane ajanslardan devşirilmiş haber gerisi vıcık vıcık silikon. verdiğin 2. resim haber sitelerinden önce bobiler.org vb mizah sitelerinde mizah unsuru olarak kullanıldı aslında. ama iş milleti gaza getirmek olunca , alıp haber diye kullanmış bazı geri zekalılar. en hafif deyimiyle af buyurun ama "şerefsizlik"

vefasız hedef kitle
2012-10-30 12:18:00
  • Erkek
Birde bu resim var.
GARYOSAVANİzzet Berkay KaramanderesiAvatar

Birde bu resim var.

Başka bir sahtekarlık

http://www.youtube.com/user/GARYOSAVAN
2012-10-30 12:25:18 Edit:2012-10-30 12:25:51
  • Erkek
Açıkça söyleyeyim, mevcut şartlar
ArkondeRAlper SözenAvatar

Açıkça söyleyeyim, mevcut şartlar altında medya bu kadar ağır baskı altındayken, hükümet tarafından yandaş ve karşıt olarak bölünüp, muhalif yazarlar çeşitli sebeplerle türlü türlü soruşturmalara maruz bırakılırken, gazetelerin yayın yönetmenleri kimseye danışmaksızın kendi yazarlarını sansürlemeye çalışırken böyle bir fotomontajı hürriyet gibi bir gazetenin yapmaya cesaret edebileceğini hiç zannetmiyorum. Bana bu daha çok haber7 nin hürriyet i karalamak için yaptığı bir montajmış gibi geldi. Sonuçta bu sadece bir şahsi kanaat, işin aslını bilemiyorum, ama haber7 sitesindeki, "foğrafın orjinali" olduğu idda edilen resimin düşük kalitede olması da bu şüphemi güçlendirir nitelikte. Sonuçta bu şaibeyi ancak fotoğrafı çeken kişi çıkıp raw dosyalarını göstererek açıklığa kavuşturabilir. Yine de olaya tek taraflı bakmamak gerektiği kanaatindeyim, özellikle de hükumete yakınlığıyla tanınınan medya kuruluşlarının hatta hükumetin kendisinin gerçek bilgiyi halktan gizlemeye yönelik çabaları bu denli ayyuka çıkmışken.

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2012-10-30 12:49:23
  • Erkek
Sevgili Alper dediklerin doğru

Sevgili Alper dediklerin doğru olabilir ,esasında bu gazeteler ve diğer yayın organlarının yaptığı ilk kirli iş değil ki , hükümetin yaptığı etki-tepki olayından sebep olamaz mı ? medya her yaptığı kusurda bu baskı ipine sarılmamalı.

1. linke girdiysen haber7 hürriyetin web sitesindeki sayfayı olduğu gibi prnt scren yaparak aktarmış doğal olarak görüntü kalitesi düşmüş eğer ki kendileri bu dümeni hazırlasaydı görüntü kalitesi daha iyi olurdu:)

.Bu yapılan şerefsizliği önce hürriyet ben yapmadım diye bir açıklama gelecek ondan sonra dönüp haber 7 ye bakacağız.Bu haber haber 7 de 3-4 saattir var emin ol ki hürriyet bu haberi görmüş ve açıklama yapmış olurdu , bu açıklamayı öküz altında buzağı arayarak siz yapıyorsunuz...Ayrıca Meseleye siyasi olarak değil medyanın etik açıdan 1. işlevi göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi için bu konuyu açtım.

Medyanın işi bu mu onu soruyoruym kısacası....

2012-10-30 13:10:44
  • Erkek
hürriyet,milliyet,habertürk sözde Atatürkçü

hürriyet,milliyet,habertürk sözde Atatürkçü çağdaş medya(!), yerim ben bunların habercilik anlayışını. Hergün ama hergün tecavüz,adam kaçırma,cinsellik içerikli haberleri manşetten verme, haberler tıklansın diye mozaikleme,haber ilgi çeksin diye başlıkları çarpıtma,şişirme,flaş,flaş,flaş,şok,şok,şok deyip altındaki haberden bir cacık çıkmayan manşetler, aha şimdi girin mutlaka bu söylediklerim hepsini bulacaksınız bu haber sitelerinde belki daha fazlası. arkadaş bu ülkede hiçmi iyi gelişme olmaz ya, herzaman böyle kötü haberler mi var burda, insanların moralini bozmaya sinir küpü yapmaya mı çalışıyolar anlamadım. Artık bu haber sitelerinin yanından bile geçmiyorum ne halleri varsa görsünler, bu günlerdeki favori haber sitem ntvmsnbc

2012-10-30 13:16:12
  • Erkek
Manyak bunlar,hasetlerinden çatır çatır
iletisimnetTürker ERTENAvatar

Manyak bunlar,hasetlerinden çatır çatır çatlıyorlar.

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2012-10-30 13:28:50
  • Erkek
O yayınlanan haber photoshop
gasiyanDevrim ErdalAvatar

O yayınlanan haber photoshop olabilir.Ama alttaki haber Photoshop değil....

http://www.f5haber.com/vatan/polis-turk-bayragi-acani-tekmeledi-haberi-3398671/

www.dvamimarlik.com
2012-10-30 13:48:43
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!