Genel Konular : Çok Hoşbuldum :)

Çok Hoşbuldum :)

Merhabalar,

araniza yeni katildim.
3D Animation konusunda internette ki araştirmalarim sirasinda bu siteyle karsilastim. Bugün biraz gezindim de... Itiraf etmeliyim, site cok iyi hazirlanmis. Sadece icerik olarak degil, görsel olarak da sade ve göz yormayan bir design`i var. Cok ama cok begendim. Burada rahatca dolasabilirim.

Ben 3D Animation hakkinda hic bir sey bilmiyorum ne yazik ki... Ama bilmeyi cok istiyorum. Sorun su ki nereden baslayacagim konusunda hiiiiic bir fikrim olmayisi bir yana, bu konuda yetenekli olup olmadigimdan hic haberim yok. Bunu nasil anlayabilirim? :) Cilginlar gibi animasyon Film seyretmem, kendimi gelecegin basarili bir animatoru olarak hayal etmem, kisacasi cok fazla hevesimin olmasi yeterli midir sizce? Yo yooo... Öyle balon gibi sisip sönen bir heves degil. Bu konuda motivasyonum gercekten cok yüksek. Bulundugum yerde konuyla ilgili ne tür bir egitim alabilecegimin arastirmasini yapiyorum su siralar.

Sevgili ustalarimizdan bana yardimci olacak tavsiye ve yönlendirme rica ediyorum ictenlikle.

Simdiden cok tesekkür ederim.

Selamlar
Leyyin

2012-10-13 20:40:35
  • Bayan
kendi içinde çeşitli uzmanlık
rakunnerrakunner

kendi içinde çeşitli uzmanlık alanlarına ayrılan bir iş bu. tam olarak 3d animasyondan kastın karakter animasyonu ise the animators survival kit kitabını veya dvd sini bir şekilde edin ve pratik yap.. tabii işin uzamanlarına danış karakter animatörü değilim. bunun dışında diyer dallar ise karakteri canlanmasını sağlayan kemik ve düzenek sistemlerinden (rigging) tut ışık, model kaplama render, vfx vb.. bir sürü alan var. tercihin bir tanesi mi yoksa hepsimi ona karar ver. program önerisinde bulunmayacam. animasyonda kalmak istiyorsan Maya , 3ds Max. başı çeken programlar 2 sinide kullan zaten animasyonda programın çok bir önemi yok hepsi aynı arayüz farklılıkları dışında.

2012-10-13 20:58:11 Edit:2012-10-13 21:01:10
  • Erkek
3dakademi kursunun 6 aylık
Azalinserkan

3dakademi kursunun 6 aylık ücretsiz eğitimi var.İstanbuldaysan tabi.

2012-10-13 21:07:36
  • Erkek
ingiliz
drekonNecmi DemirkeserAvatar

İngilizcen ne durumda ?

Game maker
2012-10-13 22:55:07
  • Erkek
Hmm... Anliyorum... Aslinda ben

Hmm... Anliyorum... Aslinda ben isin tamamina hakim olmaktan yanayim. Ama en cok karakter animasyonu ilgimi cekiyor. Bunun bir sirasi olmali, degil mi? Hangi daldan baslamak daha uygun olur?

3dakademi mi? Ücretsiz egitim kulaga cok hos geliyor :) Hemen arastirayim; cok tesekkür ederim.

Son olarak ingilizcem yetersiz maalesef. Ama iyi bir ingilizce kursu buldum. Sali günü basliyorum bakalim.

Evet evet... Daha bir firin ekmek yemem gerekiyor. Ama cok istediginiz taktirde imkansiz bir sey oldugunu sanmiyorum. ;)

2012-10-13 23:17:23
  • Bayan
Hoş geldin Leyyin
sahinbeyŞahin GeldeçAvatar

Ama cok istediginiz taktirde imkansiz bir sey oldugunu sanmiyorum.
Aynen öyle Çalışmak Çalışma
Evet site görselliği çok güzel takibi kolay düzenli bunu bende çok seviyorum.
E tabi öylre olacak Sahibi Öğretmen (Necmi hocaya Yağ yakayım bira belki bir yıldız daha verir):)

Türkçemizi mümkün mertebe düzgün kullandığınız için teşekkürler.

YILBAŞINDA YÜKLÜ İKRAMİYE KAZANANLAR BANA BİR SERVER MAKİNE ALMAZLARMI OLA
2012-10-13 23:29:51
  • Erkek
:) Tesekkür ederim.

:) Tesekkür ederim.

2012-10-13 23:34:44
  • Bayan
Daha bir fırın ?
mehmet-erkanmehmetErkanAvatar

Daha bir fırın ? bence 40´ı geçer :)

EEM
2012-10-13 23:43:27
  • Erkek
Hmm... Dogru, o 40

Hmm... Dogru, o 40 firindi degil mi? :)
Yine de desteginiz icin sagolun.

2012-10-13 23:48:53
  • Bayan
Charles Chaplin
ETezerErgin TEZERAvatar

Charles Chaplin Seyretmekle başla bakalım. Sessizce nasıl anlatıyor derdini, mimik ve vücut dili ile... Belki Kafanda canlanır İletişimin temeli, belki hissedersin derinden, İnsanı anlamakla başlar, aslında, Karakter Animasyonun temeli...
Hazır Monet Gelmişken istanbula, durma git derim, hem okuyanlara, hem de sana...Belki Goya`dan Vray dersi almışken, üstüne tatlı niyetine renklerle dans edersin...
Max`de öğren derim Maya`da... Kalem kağıt kullanarak yazılır en güzel şiirler. Ama önce Ruhunu hissetmeye başla, En derinden ve Kalıplara sığınmadan...

Saygılarımla,

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2012-10-14 00:52:01
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!