Genel Konular : profosyonel fotoğraf mak . alacagım ne önerirsiniz ??

profosyonel fotoğraf mak . alacagım ne önerirsiniz ??
sevgibykkcksevgi büyükkoçakAvatar

fotograf cekmeyi cok seviyorum .. profosyonel fotoğraf mak . almayı dusunuyorum .. su asamada ne onerirsiniz .. ?

iç mimar
2012-10-11 16:48:22 Edit:2012-10-11 16:48:43
  • Bayan
Bütçe üst sınırı yok
halkaFurkan YILMAZ

Bütçe üst sınırı yok sanırım ?

www.furkanyz.com
2012-10-11 17:25:14
  • Erkek
yazmadım ama var 2000

yazmadım ama var 2000 tl yi aşmiyacak sekilde ..

iç mimar
2012-10-11 17:40:00
  • Bayan
giriş seviyesi olarak yani
msaricayemre karadagg

giriş seviyesi olarak yani bu işi öğrenmek için ben canon 550d kit+ lens+50mm 1.8 lens +tripod+çanta+16 gb hafıza kartı almanı tavsiye ederim.işi kaptıkdan sonra artık lense para basarsın

Süphesiz Sen Sen Değilsin
2012-10-11 18:59:25
  • Erkek
tesekkür ederim .. peki

tesekkür ederim .. peki olmazsa olmaz dediğiniz ozellik var mı . yada su ozelliği olan makineyi almayın dediğiniz .. verdiğiniz ozellikler ile fiyat arastırması yapacagım ..

iç mimar
2012-10-11 19:01:41
  • Bayan
sadece fotoğraf çekeceğim video
50c3ntsercan ağbabaAvatar

sadece fotoğraf çekeceğim video ile işim olmaz dersen.Nikon d90 hem uygun fiyatta bulursun hemde çok kaliteli ve kendini kanıtlamış bir model(Benmde kullandığım model)

ama hem foto hemde ciddi şekilde kısa film çekerim diyorsan. lumix GH3/canon 60D bütceyi zorlarım dersen canon 7D yi tavsiye ederim.tabi bütçen yetmiyorsa ozaman canon 600D,nikon 5100 gibi modellerede yönelebilirsin.(Nikon D90 ilk video çeleken Slr dir ve 720p ile sadece otomatik çekim yapıyor yani manuel çekim şansın yok kısa film için işe yaramaz.)hatırlatayım dedim.

son olarak şahsen lumix gh3 modeline baktım kağıt üzerinde çok iyi görünüyor.Tabi bunu ben daha çok Video için söylüyorum. hadi kolay gelsin :)

http://www.sercanagbaba.blogspot.com "Yardım Etmek Can Yakmaz"
2012-10-11 19:09:56
  • Erkek
giriş seviyesi ve bütçeye
msaricayemre karadagg

giriş seviyesi ve bütçeye göre güzel makina olduğunu düşünüyorum 1080p video çekme özelligi lensin varsa daha bi güzel,beraberinde gelen lens belli bir süre sonra sizin ihtiyaçlarını karşılamayacak gece çekimleri için 50mm 1.8lens o yüzden yazdım düşük ışıkda parasına göre güzel işler çıkartıyor.bende profesyonel değilim aldım gayet memnum.ileri seviye makina 7d mark-5d mark 2 tavsiye ediliyor piyasada nikona bulaşmıyorum.canonturk.com`u incelebilrsiniz

Süphesiz Sen Sen Değilsin
2012-10-11 19:12:38
  • Erkek
kast ettiğiniz dijital slr
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

kast ettiğiniz dijital slr makina ise pentax marka slr makinalara bakmanızı tavsiye ederim fiyat performansı iyidir canon ve nikondan aşağı kalmaz birde sony nin slrlerine bakabilirsiniz.

ancak bana sen alacak olsan ne alırsın derseniz tercihim panasonic gf5 dir. not: bu makina objektifi değiştirilebilen bir kompak makinadır.

MODO, rhino
2012-10-12 09:53:55 Edit:2012-10-12 09:56:16
  • Erkek
:) arkadaslar verdiğiniz detaylı

:) arkadaslar verdiğiniz detaylı bilgiler için cok tesekkür ederim .. gercekten arastırma yaparken epey işime yarayacaktır bunlar .. elinizden gelen yardımı esirgemediğiniz için tekrar tesekkür ederim ,, herkese iyi calişmalar ,,

iç mimar
2012-10-12 15:00:08
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!