Genel Konular : Ne kadar zaman geçti acaba?

Ne kadar zaman geçti acaba?
icemanCüneyt GüldamlasıAvatar

Herkese selamlar.

Senelerdir Max programını açmadım.
Aslında hiçbir 3d programı açmadım.
Bir zamanlar bu iş için deli gibi sabahlara kadar uykusuz kalıp araştırma yapardım.
Uykusuz kalırdım ama hiç problem etmedim.
Çünkü Max hobimdi.
Hem para kazanıyor, hem de hoşuma giden bir iş yapıyordum.

Hatta bu program sayesinde birçok dost edindim.
Birbirimize iş paslardık.
Freelance`in gözü kör olsun; bazen işi geciktirirdim.
Sonra stres yapardım.
Uykusuz kaldığım ve yaşım eskisi kadar genç olmadığından zamanla kafein çarpıntı yapmaya başlardı.
Ama severdim mereti.

Sonra aynı işin farklı kolunda çalışmaya başladım.
İnşaata transfer oldum.
Çizdiğim projenin kontrollüğünü yapıyor ve şantiyede açık alanda geziyordum tüm gün.
Parasıda çok güzeldi bu yeni işin.
Sabahlara kadar uykusuzda kalmıyordum artık.
Makina başınada gömülmüyordum.

Sosyal hayatım geri geldi yeni iş sayesinde.
Aileme daha fazla zaman ayırabiliyordum.
Paramı alamamak gibi bir durumda yoktu.
Milletin kaprisinide çekmiyordum.

Yaptığım iş elle tutuluyor ve içinde gerçekten gezinebiliyordun.
Gezerken frame render etmene gerek yoktu.
Gölgesi gerçek gölge, materiali gerçekti.
Post production bile gerekmiyordu.
Hem Max bilmek, hem vray bilmek, hem de PS ile AE bilmek bile gerekmiyordu.
"Yaptım - Oldu" diyordu bir büyüğümüz.
Ben de yapıyordum, oluyordu.

Ama.
Çok özledim şu mereti.
Küçük karelerin yavaşça belirlemeye başlamasını ve belirdikçe "ha....tir" diyerek yapmadığın şey yüzünden bir daha beklemeyi özlüyorum.
Sonra 3-5 Evermotion Archmodel`cisinin 3d`ci havalarında gezinmesini özlüyorum.
Arkhe Paşamın "sinkaflı" cevaplarını özlüyorum.
KazmaMurat`ın manyak modellerini özlüyorum.
Nacho`nun adamlığını özlüyorum.
Drekon`un sürekli "yenileyeceğim şu siteyi" demesini özlüyorum.

Acaba makineme Max`i kursam mı?

Neyse bu kadar lafın üzerine bir Allah`ın kulu Max gönderir herhalde.

Bu da gençlere örnek olsun.
Biz zamanında bir bilgi sahibi olacağız diye şu işe zaman ayırırdık.
Direk başlığa yazıp geçmezdik.
İşte böyle benim gibi Max istiyorsanız yazacaksınız 1 sayfa.... :))))))

Herkese Selamlar................

tiridici aysmen
2012-09-22 21:44:39
  • Erkek
Cüneyt Hocam biz de
Problem

Cüneyt Hocam biz de özledik seni, senin konu anlattığın ve siteden 30 -40 kişinin katılması ile yaptığımız seminer hala aklımda neredeyse 10 sene olacak buradaki bir çok arkadaş ile orada tanışmıştık , sen yine dön aramıza:)

2012-09-22 21:53:48
10 sene oldu mu
icemanCüneyt GüldamlasıAvatar

10 sene oldu mu be Ozan? Bir hayli olmuş gerçekten.

Semineri iyi hatırlıyorum. O zamanlar bilgiyi paylaşmak adına yaptığımız güzel girişimlerdi.

Hiçbir karşılık beklenmezdi. Herkes tereddütsüz bildiklerini anlatırdı.

Toplam 10 adet bu şekilde organizasyon düzenlemiştim. Sağolsun herkeste olabildiğince katılmaya çalışıyordu. (Arkhe Paşam hariç. O kesin geleceğim diyerek gelmezdi...)

Şöyle bakıyorum da "eskilerden kim var forumda" diye...
Sen forumun demirbaşısın zaten.. :)) Başka kimler var ?

tiridici aysmen
2012-09-22 22:19:51
  • Erkek
herkes
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Cüneyt hocam,

Sen yokken ben İstanbula tayin istedim. Şu anda İstanbuldayım. 12 ay oldu.

5 kere toplantı düzenledik, herkesle görüştüm. Kazmamurat, Problem, Nachogrande, Arkhe74, Xsekox, Hasan + Hüseyin Karaaslan, Niyoo , Emreşan, ve daha niceleri... Birçoğu ile birebir görüştüm, uzun uzun konuştuk.

Herkes buralarda, fakat iş telaşından o kadar yoğunlar ki kafa kaşıyıcı adam tutmuşlar. Birçoğu evlenmiş çoluk,çocuk derdine düşmüş. Gerçek Hayat internet gibi kolay değil nede olsa.

Lakin birtek sen yoktun, telefonuna ulaşamadım, bir telefon kadar uzağındayım, telefonunu bekliyorum. Görüşelim, 3d olsun olmasın, sağlam arkadaşların kırk yılda bir kahvesi yetiyor.

Game maker
2012-09-23 11:48:17 Edit:2012-09-23 11:53:36
  • Erkek
Herkese Selamlar!!!
CoDiEEngin EROLAvatar

hey bende buradayım!!!.. problem cüneyt hocam necmi hocam hatırlarmısınız beni bilmem de 2004-2005 arası çıkmıştım ortaya, okuldan sonra söndürdük bizde oradaki evin ışığını. ben emreşan nın şu star tvnin kuyruklu reklam reklam fliminin nasıl yaptığını anlattığı seminere gelmiştim. bu kadar sene ben neden uğraşmadım diye hala düşünüyorum kendi kendime, şimdi "i am back baybe" diye haykırasım, hamamdan fırlayasım var dışarıya :)))

sanırsam okuldan sonra babamın " oğlum sen artık mühendissin bırak artık boş işleri kendi işine bak " demesi bayağı bir etkili olmuş.cüneyt hocamla aynı kaderi paylaşmışım. 7 sene nasıl geçmişte ben gelmişim otuz yaşına anlamadım.

7 sene bir işle uğraşırsan ne olur. para biriktirmiş olursun sonra ne olur e sıkılırsın o işten ozaman ne yapmak lazım en iyi bildiğin ikinci bir işi araştırmak lazım ne dir o ? ve ben yine makinanın başına oturur ilk açtığım site de burası olur.

eksi yeni bütün dostlara selamlar. yeniden aranızda bulunmak gerçekten güzel bir duygu.

https://www.facebook.com/grnt3d | www.grnt3d.com | http://codie1982.deviantart.com/ | http://nmo.cgsociety.org/
2012-09-23 12:29:04
  • Erkek
şunu da eklemek istiyorum
CoDiEEngin EROLAvatar

şunu da eklemek istiyorum !! Cüneyt abi kesinlikle geri dönmek gerekiyor. çok acayip programlar plug inler falan çıkmış bildiğin gibi değil insanın ağızı açık kalıyo resmen :)))

https://www.facebook.com/grnt3d | www.grnt3d.com | http://codie1982.deviantart.com/ | http://nmo.cgsociety.org/
2012-09-23 12:44:45
  • Erkek
Vay Cüneyt hocam ses
Hasan KaraaslanHasan Karaaslan

Vay Cüneyt hocam ses etmiş (: bende buralardayım... da biraz uzaktan buralardayım..Sektörü pek değiştirmiş sayılmam (: biraz görsel efect tarafına kaydık.. çok sağa sola bakamıyorum, sosyal hayat hatta normal hayat sıfırın altında (: benim de 9 seneyi geçmiş 10 a geliyor.. çok vakit geçmiş be (:

arada necmi abi ve siteden tanıştığımız diğer değerli arkadaşlala görüşebiliyoruz.. vakit kaldıkça internet ortamı yerine yüz yüze görüşmek daha bir nefes aldırıyor insana (:

www.hasankaraaslan.com
2012-09-23 17:16:39
  • Erkek
çok değil abi 2005-2006
Skynet

çok değil abi 2005-2006 yılları gibi olsa gene eski tayfa deli deli 3d fırtınası yapsak bende özledim..

2012-09-23 17:57:31
hmm demekki 3d kimileri
firketeyılmaz bağıran

hmm demekki 3d kimileri için yaşam biçimi kimileri içinde yaşanmış bir biçim. en azından sohbet güzel. Askerlik anları gibi tat veriyor. Haydin öyleyse devam.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2012-09-24 15:09:33
  • Erkek
Cüneyt hocam hoşgeldin,Necmi` nin
Derya BirinciDerya BirinciAvatar

Cüneyt hocam hoşgeldin,Necmi' nin de söylediği gibi işgüç telaşı, çoluk çocuk telaşı hepimizin yoğun meşgaleleri var artık. Ama eskilerden bir ses bir soluk görmek insanın içini ısıtıyor yine de. Bazı insanların anlık varlığı bile o ortamın kalitesini artırmaya yeter. Eskiden koruyup yüceltmeye çalıştığımız o değerlerin yok olmadığı hissini yaşıyorum eskilerden bir ses duyunca.Hele ki bu ses Cüneyt Güldamlası' na ait oluncasmiley 64

2012-09-25 09:55:26
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!